Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καμία γνώμη κάνεις για το πρόβλημα που έχω με το magisk; κάθε βοήθεια δεκτή!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tsigpan έγραψε:

      Official rom και twrp δεν πάνε μαζί.Αφού περαστεί twrp χρειάζεται να περαστεί custom ROM για να έχετε twrp αλλιώς γυρνάει στο mi recovery.Την πάτησα και εγώ και έμαθα.
      Λοιπόν για να ξεκαθαρισουμε τα πραγματ εχω ενα μηνα που γυρισα απο αλλη ρομ se official και εχω και λειτουργικο TWRP recovery και ειμαι root με magisk και ολα τρεχουν ρολοι.
      Για να ειστε και εσεις απλα κατεβαζτεαι miflash και την official stable που λεει για fastboot συγκεκριμενα οχι την αλλη full rom. Αφου εχετε αυτα τα 2 βαζετε το κινητο σε fastboot τρεχεται το miflash στον υπολογιστη και φορτωνεται την 10.3.6 που ειναι για fastboot γινεται η εγκατασταση ανοιγεται κινητο και εχετε ετοιμη λειτουργικη την official stable.
      Μετα κατεβαζεται στον υπολογιστη το platform tools ή adb tools και την twrp recovery για το κινητο μας την βαζεται στον ιδιο φακελο με τα tools πατατε τις εντολες και εγινε και η αλλαγη σε twrp.
      Τριτο βήμα αφου εχετε κατεβασει τα αρχεια magisk και disable force encryption treble και τα εχετε βαλει στο κινητο(θα προτεινα εξωτερικη μνημη οποτε οσα factory reset και να γινουν να μην τα ξαναπερνατε συνεχως) τρεχετε απο recovery και τα φλασαρετε και αυτα και πλεον ειστε ετοιμος root στην official stable που εχετε και twrp για recovery.
      Αν εχετε περασει την official με το full rom ειτε το εχετε φλασαρει ειτε με updater θα εχετε προβληματα το ξανατονιζω τελευταια φορα official stable μονο με mi flash και fastboot!!!!!!!
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα redmi note 7 και είδα ότι με την τελευταία αναβάθμιση 10.3.5.0 έχει επιλογή για σκούρο θέμα σε όλα τα μενού του κινητού. Εμείς στα poco με 10.3.6.0 τέτοια επιλογή ακόμη δεν έχουμε

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H echaosad έγραψε:

      Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα redmi note 7 και είδα ότι με την τελευταία αναβάθμιση 10.3.5.0 έχει επιλογή για σκούρο θέμα σε όλα τα μενού του κινητού. Εμείς στα poco με 10.3.6.0 τέτοια επιλογή ακόμη δεν έχουμε

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Πονεμένη ιστορια θα πω μια θεωρια συνομοσιας με το μυαλο μου η οποια μπορει να ισχυει μπορει και οχι. Το redmi note 7 ειναι της xiaomi της επισημης εταιρειας. Το δικο μας πολυαγαπημενο pocophone δεν ειναι της xiaomi επισημα αλλά ενός sub-brand της. Ας ελπισουμε σε επομενh ενημερωση να τελειωσει αυτο το αστειο οπως και οι μονιμες ειδοποιησεις που στη xiaomi eu dev πριν 2 ενημερωσεις πριν τη σταματησουν το ειχανε λυσει αυτο το θεμα οποτε ελπιζω να ειναι θεμα χρονου και για την οfficial stable και official eu.Είδομεν...
    • Ο/H tzivas39 έγραψε:

      Ο/H echaosad έγραψε:

      Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα redmi note 7 και είδα ότι με την τελευταία αναβάθμιση 10.3.5.0 έχει επιλογή για σκούρο θέμα σε όλα τα μενού του κινητού. Εμείς στα poco με 10.3.6.0 τέτοια επιλογή ακόμη δεν έχουμε

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Πονεμένη ιστορια θα πω μια θεωρια συνομοσιας με το μυαλο μου η οποια μπορει να ισχυει μπορει και οχι. Το redmi note 7 ειναι της xiaomi της επισημης εταιρειας. Το δικο μας πολυαγαπημενο pocophone δεν ειναι της xiaomi επισημα αλλά ενός sub-brand της. Ας ελπισουμε σε επομενh ενημερωση να τελειωσει αυτο το αστειο οπως και οι μονιμες ειδοποιησεις που στη xiaomi eu dev πριν 2 ενημερωσεις πριν τη σταματησουν το ειχανε λυσει αυτο το θεμα οποτε ελπιζω να ειναι θεμα χρονου και για την οfficial stable και official eu.Είδομεν...
      εγω παντως δε το κουναω απο την τελευταια ελληνικη dev
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Ενώ η φόρτιση λέει 100% από κάτω γτι λέει 34 λεπτά?

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Πλέον και η redmi έγινε subbrand της xiaomi.
      Όταν κάνουμε επανεκκίνηση το κινητό γράφει pocophone by xiaomi, παρόμοιος και στο redmi note 7 γράφει redmi by xiaomi. Επίσης και σε redmi 7 υπάρχει το dark mode

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Σκέφτομαι να δοκιμάσω να τραβήξω βίντεο με το κινητο πάνω στο ποδήλατο και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια ειδική θήκη όπως εχουν οι action cams...
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Το netflix γιατί δούλευε με την Dev και δεν δουλεύει με την stable? Μιλάω για ελληνικές

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • RE: Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Ο/H tasos17 έγραψε:

      Το netflix γιατί δούλευε με την Dev και δεν δουλεύει με την stable? Μιλάω για ελληνικές

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
      Εμένα δεν δούλεψε ποτέ... Ούτε όταν με official stable ούτε με dev Greek

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk