Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H gasel έγραψε:

      Παιδιά, μιας και ενδιαφέρομαι για το pcophone f1, ας μου πει κάποιος που εγκατέστησε την εφαρμογή Netflix αν τελικά παίζει σε HD (Widevine L1)

      Φιλε επειδη και εγώ σκεφτομαι να το αγοράσω τώρα το κινητο , το έψαξα και ειδα αυτο
      thestar.com.my/tech/tech-news/…lly-stream-netflix-in-hd/

      Οπότε αν δεν παιζει ηδη, λογικά συντομα θα παιζει
    • Ξερουμε αν σε stable eu εχει ειδοποιησεις μονιμα πανω αριστερα και dark mode ?
      και το ιδιο και για την ελληνικη stable
    • Ο/H Gigantas έγραψε:

      Ξερουμε αν σε stable eu εχει ειδοποιησεις μονιμα πανω αριστερα και dark mode ?
      και το ιδιο και για την ελληνικη stable
      Σε stable τίποτα από τα δυο δεν έχει. Για τις ειδοποιήσεις βάζεις εφαρμογή από play store. Για dark mode μπορεί μελλοντικά. Στην Ελληνική xtrv dev, έχει ειδοποιήσεις πάνω αριστερά.
    • Διαφήμιση
    • Έκανα μια δοκιμή Lineage,Pixel experience για λίγες μέρες άλλα είχα θέμα με αποσυνδέσεις σε usd otg 64 gb που αποδεδειγμενα δούλευε αφου πριν ειχα Ελληνικη stable . Σαν την Ελληνική δεν υπάρχει. Βάζοντας την Ελληνική dev λυθηκε και το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με το στικακι. Μένω εδώ λοιπόν.
    • Καλησπέρα,
      πλεον κατοχος και εγώ του συγκεκριμενου κινητου και θα ήθελα να ρωτήσω επειδη το θεμα ειναι 120 σελιδών και ειναι λιγο δυσκολο να το διαβασεις ολο, υπαρχουν καπου μαζεμενα τυχον ενεργειες που πρεπει να γινουν day 1? Επειδή κατι διαβασα για notification fiχ ή για το Improve your POCO GPS experience. Θα βολευε να υπηρχε ειτε ενα τετοιο θεμα ξεχωριστο ειτε να εμπαινε στην πρώτη σελιδα. πχ πως να βαλεις την g-cam. Ωστε αν καποιος παρει το κινητο να τα βρει μαζεμενα στην πρώτη σελιδα.
      Τy :)
    • Ο/H tsigpan έγραψε:

      Έκανα μια δοκιμή Lineage,Pixel experience για λίγες μέρες άλλα είχα θέμα με αποσυνδέσεις σε usd otg 64 gb που αποδεδειγμενα δούλευε αφου πριν ειχα Ελληνικη stable . Σαν την Ελληνική δεν υπάρχει. Βάζοντας την Ελληνική dev λυθηκε και το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με το στικακι. Μένω εδώ λοιπόν.

      Περα απο το θεμα με το στικακι κατα τα αλλα πως σε φανηκε η Pixel Experience?
    • Ο/H tzivas39 έγραψε:

      Ο/H tsigpan έγραψε:

      Έκανα μια δοκιμή Lineage,Pixel experience για λίγες μέρες άλλα είχα θέμα με αποσυνδέσεις σε usd otg 64 gb που αποδεδειγμενα δούλευε αφου πριν ειχα Ελληνικη stable . Σαν την Ελληνική δεν υπάρχει. Βάζοντας την Ελληνική dev λυθηκε και το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με το στικακι. Μένω εδώ λοιπόν.

      Περα απο το θεμα με το στικακι κατα τα αλλα πως σε φανηκε η Pixel Experience?
      Πολύ καλή η pixel αν και έχει πολλά άχρηστα της Google ενσωματωμένα τρέχει μια χαρά χωρίς να έχω διαπιστώσει κάποιο bug, και έχει αρκετή παραμετροποίηση (dark mode κατά επιλογή και άλλα).Θα την κρατούσα άνετα αν δεν αντιμετώπιζα το πρόβλημα που ανέφερα.

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tsigpan έγραψε:

      Ο/H tzivas39 έγραψε:

      Ο/H tsigpan έγραψε:

      Έκανα μια δοκιμή Lineage,Pixel experience για λίγες μέρες άλλα είχα θέμα με αποσυνδέσεις σε usd otg 64 gb που αποδεδειγμενα δούλευε αφου πριν ειχα Ελληνικη stable . Σαν την Ελληνική δεν υπάρχει. Βάζοντας την Ελληνική dev λυθηκε και το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με το στικακι. Μένω εδώ λοιπόν.
      Περα απο το θεμα με το στικακι κατα τα αλλα πως σε φανηκε η Pixel Experience?
      Πολύ καλή η pixel αν και έχει πολλά άχρηστα της Google ενσωματωμένα τρέχει μια χαρά χωρίς να έχω διαπιστώσει κάποιο bug, και έχει αρκετή παραμετροποίηση (dark mode κατά επιλογή και άλλα).Θα την κρατούσα άνετα αν δεν αντιμετώπιζα το πρόβλημα που ανέφερα.
      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Θα σε ηταν ευκολο να με πεις ποια εκδοση εβαλες και με ποιο τροπο? Απλό install zip απο twrp ή κατι αλλο? Σερωταω γιατι εχουν βγει απλες εκδοσεις κατι αλλο με caf και τετοια. Sorry για το πρηξιμο και ευχαριστω για ολες τις απαντησεις
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Έχω την προτελευταία Dev την ελληνική.
      Το ίντερνετ από την κάρτα σιμ το χάνω αν τακτά διαστήματα... γιατί;
      Είμαι Γερμανία. Έχω το global κινητό
      Πρέπει να κλείνω δεδομένα να ξανά ανοίγω η να ανοίγω airplane mode on & off....

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    • Καλησπέρα φίλε.
      Έβαλα την τελευταία PixelExperience_beryllium-9.0-20190614-1633-OFFICIAL.zip από εδώ, όχι την CAF edition.
      Η διαδικασια που ακολουθησα ειναι αυτο που αναφερει στο post 9523 χωρις το 3ο βημα που νομιζω κανει decrypt; Γι αυτο ισως μετά η συσκευή μου ήταν κρυπτογραφημενη. Δεν ξερω αν μετα το format data είχα κάνει reboot to recovery και μετα τα υπόλοιπα να μην γινόταν κρυπτογραφηση. Τα αρχεια ηταν περασμενα σε sd καρτα και η διαδικασια εγινε με το επισημο twrp.
      Firmware+vendor απο εδώ
      Επισημο twrp απο εδώ

      Να είσαι καλά και οτι θέλεις ρώτησε με.
    • Ο/H tsigpan έγραψε:

      Καλησπέρα φίλε.
      Έβαλα την τελευταία PixelExperience_beryllium-9.0-20190614-1633-OFFICIAL.zip από εδώ, όχι την CAF edition.
      Η διαδικασια που ακολουθησα ειναι αυτο που αναφερει στο post 9523 χωρις το 3ο βημα που νομιζω κανει decrypt; Γι αυτο ισως μετά η συσκευή μου ήταν κρυπτογραφημενη. Δεν ξερω αν μετα το format data είχα κάνει reboot to recovery και μετα τα υπόλοιπα να μην γινόταν κρυπτογραφηση. Τα αρχεια ηταν περασμενα σε sd καρτα και η διαδικασια εγινε με το επισημο twrp.
      Firmware+vendor απο εδώ
      Επισημο twrp απο εδώ

      Να είσαι καλά και οτι θέλεις ρώτησε με.
      2 τελευταιες πιστευω ερωτησεις και θα ειμαι ετοιμος να δοκιμασω και εγω την pixel experience. Πρωτον στο λινκ που με εστειλες για vendor και firmware εχει 8 αρχεια εισα σε καταληξεις οτι καποια λενε ven αλλα firm και αλλα firm kai vend ποιο απο ολα χρησιμοποιησες? Και δευτερον αν γυρισες σε αλλη ρομ να υποθεσω χρησιμοποιεις gcam? Και αν ναι ποια bsg ή sanity ή δοκιμασες και τις 2 και εχεις μια πιο σφαιρικη αποψη ποια ειναι καλυτερη?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tasos17 έγραψε:

      Το ίντερνετ από την κάρτα σιμ το χάνω αν τακτά διαστήματα...
      Είμαι Γερμανία.
      Πρέπει να κλείνω δεδομένα να ξανά ανοίγω η να ανοίγω airplane mode on & off....
      Σε ποιο δίκτυο είσαι Τάσο;