Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Δε το βρίσκω στις ρυθμίσεις στο poco.. Φαίνεται πολύ χρήσιμο. Ιδίως αν δε χρειάζεται να βάζουμε third app.

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Ούτε εγώ το βλέπω. Έχω την αναγνώριση σαν ρύθμιση αλλά είναι μου λέει μόνο για απόκρυψη του δικού μου αριθμού.

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Έχω ένα πρόβλημα τελευταία, δε μου κατεβάζει την κουρτίνα ειδοποιήσεων και διακοπτών στην οθόνη κλειδώματος. Στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημενο "η εμφανιση πίνακας ειδοποιήσεων" στην οθόνη κλειδώματος.
      Όταν αλλάζω θέμα, μπορεί να κατέβει για μια φορά όταν το τραβάω κάτω, αλλά τη δεύτερη η οθόνη μαυρίζει όντας όμως ενεργοποιημενη και από την τρίτη φορά και μετά δεν κατεβαίνει
      Όταν δω τη λέξη "χιαομι" σταματάω να διαβάζω το μήνυμα.
    • Διαφήμιση
    • Δοκίμασα με όλα τα θέματα και κάνει το ίδιο...
      Όταν δω τη λέξη "χιαομι" σταματάω να διαβάζω το μήνυμα.
    • γεια σε ολους εχω πλεον και εγω το ποκο 3 μερες και μπορω να πω πως ειναι περισοτερα απο αυτο που φανταζωμουν εδω να πω πως πρωτη φορα με χιαομι ,επισεις θα ηθελα να ρωτησω αν πειραζει κατι στο να ξεκλειδοσω απλα το τηλ και να μην πειραξω κατι αλλο θα εχω καποιο θεμα με ενημερωσεις και αλλα?σκεφτομαι να το ξεκλειδοσω και αστο να βρισκεται !
    • Ο/H vasillis17 έγραψε:

      γεια σε ολους εχω πλεον και εγω το ποκο 3 μερες και μπορω να πω πως ειναι περισοτερα απο αυτο που φανταζωμουν εδω να πω πως πρωτη φορα με χιαομι ,επισεις θα ηθελα να ρωτησω αν πειραζει κατι στο να ξεκλειδοσω απλα το τηλ και να μην πειραξω κατι αλλο θα εχω καποιο θεμα με ενημερωσεις και αλλα?σκεφτομαι να το ξεκλειδοσω και αστο να βρισκεται !
      Κανένα απολύτως. Ξεκλείδωσε.
    • Διαφήμιση
    • Eνταξει, αυτα που συμβαινουν δε μπορω να τα εξηγησω.. Αποφασισα να κανω clean install γιατι ειχαν μαζευτει καποια προβληματακια, εκανα factory reset και φλασαρα 8.12.27 και μετα φλασαρα magisk, bolby kai notification fix, που ομως το dolby αρνουνταν να φλασαριστει, παρολο που το ειχα περασει πολλες φορες με επιτυχια στο παρελθον. Μετα ειπα να κανω restore ενα backup 10 ημερων πριν, οταν ανοιγει το τηλεφωνο ομως δεν παιρνει το μοτιβο που ειχε πριν και ενεργοποιειται το cerberus και βαγζει φωτογραφιες κλπ, αυτο μαλλον κατι εχει να κανει με τη google και τα δικαιωματα εφαρμογων στην οθονη κλειδωματος. Το περιεργο ομως ειναι οτι το συγκεκριμενο backup το εχω ξαναεπαναφερει στο παρελθον με επιτυχια. ΜΕτα απο αυτα κανω παλι factory reset και ξαναπερασμα ρομ για να τα κανω ολα απο την αρχη, ομως δε γινεται ρουτ με τιποτα, δηλαδη φλασαρεται κανονικα το magisk ή το supersu και οταν ανοιγει το τηλεφωνο δεν υπαρχουν πουθενα, ουτε ειναι βεβαια ρουτ. Το εχω κανει αρκετες φορες και με reboot ενδιαμεσα. Πλεον δλδ δε μπορω να το λειτουργησω σχεδον καθολου, τι φαση;
      Επίσης δε λειτουργει και το Playstore! Και ακομα και μετα απο format, παλι δε λειτουργουν! Θα μου στριψει
      Όταν δω τη λέξη "χιαομι" σταματάω να διαβάζω το μήνυμα.
    • Υπάρχει τρόπος να έχουμε στο Poco το κλασσικό launcher της xiaomi χωρίς το app drawer?
      Είναι απαίσιο το Poco launcher κατ εμέ.
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Βελτίωση του GPS σήματος :
      Improve your POCO GPS experience – Telegraph

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Εμενα παλι δεν εχει καθολου gps πλοηγηση ενω πιανει δορυφορους... Αυτο το προβλημα με ακολουθει και απο το προηγουμενο κινητο, mi note 2..
      Όταν δω τη λέξη "χιαομι" σταματάω να διαβάζω το μήνυμα.
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα στην παρέα εχω εδω και μερικές μέρες το pocophone. Όλα πάνε πένα, το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είναι ολοκαίνουργιο 6ιντσων 4κ μπαταρία ενω με redmi4x ειχα 4100. Και πράγματι το φορτίζω σχεδόν 1,5 μερα με 0 χρήση το βράδυ πέραν του Bluetooth για το band. Την ημέρα 4G social media emailclients κτλ. Είναι οκ το στάτους της μπαταρίας?