Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Νομίζω ότι όλες οι roms του EU είναι china source, εκτός του poco, που είναι απο global (γι'αυτό χάνει λίγα λάδια). :lol:
      Και η δικιά μας είναι από global.
      Κάνω λάθος;
    • Ο/H proimos έγραψε:

      Νομίζω ότι όλες οι roms του EU είναι china source, εκτός του poco, που είναι απο global (γι'αυτό χάνει λίγα λάδια). :lol:
      Και η δικιά μας είναι από global.
      Κάνω λάθος;
      Απ΄ότι βλέπω china είναι.
    • Εδώ το είδα. (miui Eu roms download). Έχει ακριβώς τα ίδια bloatwares (20) όπως η global, που σβήνω κάθε φορά. Αυτό μόνο στo poco, στο mido που είναι china είναι πιο καθαρή. Τουλάχιστον αυτό νομίζω...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H proimos έγραψε:

      Εδώ το είδα. (miui Eu roms download). Έχει ακριβώς τα ίδια bloatwares (20) όπως η global, που σβήνω κάθε φορά. Αυτό μόνο στo poco, στο mido που είναι china είναι πιο καθαρή. Τουλάχιστον αυτό νομίζω...
      Αν θα δεις εδώ Διανομή νέων XTRV & ARΩMA ROM αναγράφεται ότι Όλες οι ROM έχουν πλέον Source από China/Xiaomi.eu.
      Μιλάω πάντα για την Ελληνική xtrv για την οποία έγραψα.
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Λοιπόν την βλακεία την έκανα.... Πέρασα όλες τις εφαρμογές και μετά έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα...
      Απ'ότι διάβασα θα της σβήσει όλες...
      Πώς το σώζω;
      Λύση backup, unlock, restore παίζει;

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Καλημέρα παιδιά. Χτες παρατήρησα ότι το κινητό μου δεν φόρτιζε πλήρης.
      Συγκεκριμένα βάση της φώτο που θα δείτε φόρτισε περίπου μέχρι το 70% την μία μέρα και περίπου στο 50 την επόμενη.
      Συνήθως το βάζω το βράδυ να φορτίσει και το βγάζω το πρωί.
      Σήμερα ενώ το τσέκαρα ότι έγραφε 100% μετά από καμιά ώρα με όλα κλειστά έγραφε 96 όμως στο γράφημα φαίνεται ότι δεν έφτασε ποτέ το 100 %.
      Μέχρι χτες φορούσα την Official Global Dev 8.11.15 αν θυμάμαι καλά τον αριθμό και χτες το απόγευμα πέρασα την 8.11.29
      Ακόμη δεν έχω δοκιμάσει να αλλάξω καλώδιο και φορτιστή μιας και χρησιμοποιώ αυτά που είχε η συσκευασία και η αλήθεια είναι ότι δεν τα κακομεταχειριζομαι. Προσέχω πολύ.

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Το poco δεν κυκλοφορεί Κίνα, αλλά Ινδία , συνεπώς δεν υπάρχει china rom, αλλά μόνο global, που διαθέτει και η xiaomi eu, που ναι μεν σε όλες έχει βάση την china εκτός του poco. Άρα και η ελληνική είναι η μόνη με global sourse που προέρχεται από xiaomi Eu, αφού μόνο αυτή υπάρχει.
      Όσο αφορά το backup, το mi cloud έχει θέματα και δεν μου επαναφέρει όλες τις εφαρμογές με data.
      Για γρήγορο στήσιμο από την αρχή χρησιμοποιώ
      το superbackup που επαναφέρει επαφές, κλήσεις, μηνύματα και όλες τις εφαρμογές (χωρίς τα data)και χωρίς root.
      Αν είμαι root, χρησιμοποιώ και το titaniumbackup
      που επαναφέρει απο το backup του όλες τις εφαρμογές ΧΡΗΣΤΗ, με τα data.
      Καλό είναι να έχουμε και μια SD card για τα backup για να μην τα χάνουμε όταν κάνουμε format data, αν δεν πάει κάτι καλά.
      Ίσως φανούν χρήσιμα σε κάποιους, μια και τα έχω πάθει όλα!!!
      Μετά το unlock, όλα έχουν πλέον ισορροπία με το νέο Twrp Geoando555!!! και την ελληνική 8.11.29.
    • Ο/H proimos έγραψε:

      Το poco δεν κυκλοφορεί Κίνα, αλλά Ινδία , συνεπώς δεν υπάρχει china rom, αλλά μόνο global, που διαθέτει και η xiaomi eu, που ναι μεν σε όλες έχει βάση την china εκτός του poco. Άρα και η ελληνική είναι η μόνη με global sourse που προέρχεται από xiaomi Eu, αφού μόνο αυτή υπάρχει.
      Όσο αφορά το backup, το mi cloud έχει θέματα και δεν μου επαναφέρει όλες τις εφαρμογές με data.
      Για γρήγορο στήσιμο από την αρχή χρησιμοποιώ
      το superbackup που επαναφέρει επαφές, κλήσεις, μηνύματα και όλες τις εφαρμογές (χωρίς τα data)και χωρίς root.
      Αν είμαι root, χρησιμοποιώ και το titaniumbackup
      που επαναφέρει απο το backup του όλες τις εφαρμογές ΧΡΗΣΤΗ, με τα data.
      Καλό είναι να έχουμε και μια SD card για τα backup για να μην τα χάνουμε όταν κάνουμε format data, αν δεν πάει κάτι καλά.
      Ίσως φανούν χρήσιμα σε κάποιους, μια και τα έχω πάθει όλα!!!
      Μετά το unlock, όλα έχουν πλέον ισορροπία με το νέο Twrp Geoando555!!! και την ελληνική 8.11.29.
      Καλημέρα. Ποιά rom χρησιμοποιείς;
      Ειδοποιήσεις στα πλακίδια των εφαρμογών έχεις;
      Στην official είχα ενώ στην xtrv όχι.
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Καλημέρα, μετάβαση από note 5 σε poco σήμερα. Τελευταία stable. Το volte δεν δουλεύει? Το έχω ενεργοποιημένο και στη sim και στη συσκευή. Στις κλήσεις γυρνά σε 3g.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H klgrpls έγραψε:

      Ειδοποιήσεις στα πλακίδια των εφαρμογών έχεις;
      Στην official είχα ενώ στην xtrv όχι.
      Καλημέρα, έχω xtrv 8.11.29 , έχω ειδοποιήσεις στα πλακίδια, (δοκίμασα και την eu 8.11.29 αλλά είναι σχεδόν ίδια). Δοκίμασα και Ros stable 8.12.6 (μάπα). Σιγά σιγά θα στρώσει το poco είναι στην αρχή, τώρα πέρασε σε android 9.
      Επειδή βαρέθηκα, θα περνάω μόνο τις δικές μας dev. Άλλωστε έχουμε και το καλύτερο φρεσκο Τwrp berillium 9 by Geoando 555.!
      Μετά την εγκατάσταση από το mail, rootάρω magisk , αφαιρώ κάτι σκουπίδια (facebook κλπ) και την αναβάθμιση που "κτυπάει" και ξερουτάρω μέχρι επόμενο Σάββατο.