Διαφήμιση

Πρόβλημα με αντικατάσταση μπαταρίας σε Redmi 3 pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με αντικατάσταση μπαταρίας σε Redmi 3 pro

      Καλησπέρα!
      Αποφάσισα σήμερα να αλλάξω την μπαταρία στο redmi 3 pro μου, καθώς η παλιά τα είχε φτύσει και τελείωνε πολύ γρήγορα.
      Μόλις κούμπωσα το καλωδιάκι της καινούργιας μπαταρίας στην πλακέτα του κινητού, η πλακέτα άρχισε να υπερθερμένεται.
      Μου φάνηκε περίεργο καθώς το κινητό ήταν εκτός λειτουργίας. Έκλεισα το καπάκι και δυστυχώς το κινητό δεν ανάβει.
      Προσπάθησα να ξαναβάλω την παλιά μπαταρία, αλλά και με την παλιά τα ίδια κάνει.
      Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; Υπάρχει καμία ελπίδα ή να αρχίσω να το κλαίω το κινητάκι; ;(
      Ευχαριστώ!
    • Μόνος την άλλαξες; Στην αλλαγή μήπως δεν πρόσεξες και έκανες κάποιο βραχυκύκλωμα ;


    • Ναι, μόνος μου την άλλαξα. Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια. Δεν έχω και πολύ ιδέα από ηλεκτρονικά κυκλώματα :P
      Απλά έβγαλα το καλωδιάκι της παλιάς μπαταρίας απο την πλακέτα και κούμπωσα το καλωδιάκι της καινούργιας.
      Οπότε μάλλον κάποια πατάτα έκανα, ε; Δεν υπάρχει ελπίδα δηλαδή; Το έκαψα; ;(
    • Διαφήμιση
    • Να το πας να το δουν σε κάποιο κατάστημα.