Διαφήμιση

Redmi note 5 whyred root

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi note 5 whyred root

      Καλησπερα.
      Ξεκλειδωσα bootloader k εχω official 9.5.19 με arb 4.
      Για να περασω TWRP ακολουθω αυτον τον οδηγο

      ""Εφόσον το νούμερο που θα δείτε είναι το: 4

      Κατεβάζετε στον υπολογιστή σας το αρχείο fastboot-unlock-anti-4-whyred.zip από εδώ. Αποσυμπιέζετε τα περιεχόμενα του αρχείου και εν προκειμένω το αρχείοdummy.img και το ρίχνετε στον φάκελο C:\adb.

      Εν συνεχεία δίνετε την εντολή :


      fastboot flash antirbpass dummy.img




      Θα πρέπει η εντολή να τρέξει χωρίς σφάλματα και να πάρετε στο πέρας αυτής OKAY και finished.

      Συνεχίζετε με την εγκατάσταση του TWRP Recovery στο κινητό δίνοντας την εντολή fastboot flash recovery ακολουθούμενη από το όνομα του twrp. Στην προκειμένη περίπτωση και για τις ανάγκες του οδηγού, η εντολή είναι:



      fastboot flash recovery twrp_whyred_3.2.1-2_miui-hellas.img



      Ακολούθως, εάν και εφόσον η παραπάνω εντολή είναι επιτυχής, δίνετε την εντολή fastboot boot ακολουθούμενη από το όνομα του twrp. Στην προκειμένη περίπτωση και για τις ανάγκες του οδηγού, η εντολή είναι:



      fastboot boot twrp_whyred_3.2.1-2_miui-hellas.img""

      Κ μετα περναω απο TWRP το Magisc?

      Ευχαριστω για οποιες απαντησεις
    • Αν θέλεις μόνο root τότε ναι, από το TWRP φλασάρεις το Magisk. Προσοχή μην κάνεις reboot system αν δεν το φλασάρεις γιατί θα καταλήξεις σε bootloop.
    • Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για την διαδικασία του root, για να είμαστε πιο σαφείς, φλασάρω πρώτα TWRP, μετά την ROM, και αφού τελειώσει η εγκατάστασή της και μπούμε σε android, επανεκκίνηση της συσκευής σε TWRP πάλι, και φλασάρισμα το Magisk; Ευχαριστώ πολύ!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H SotosMusicMan έγραψε:

      Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για την διαδικασία του root, για να είμαστε πιο σαφείς, φλασάρω πρώτα TWRP, μετά την ROM, και αφού τελειώσει η εγκατάστασή της και μπούμε σε android, επανεκκίνηση της συσκευής σε TWRP πάλι, και φλασάρισμα το Magisk; Ευχαριστώ πολύ!
      Αν μιλάς για πέρασμα XTRV τότε μπορείς και αμέσως μετά το φλασάρισμα της ROM να περάσεις το Magisk. Όχι ότι θα πάθεις τίποτα αν μπεις στο UI πρώτα και επανεκκινήσεις πάλι σε TWRP. Λέμε τώρα.
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Ο/H SotosMusicMan έγραψε:

      Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για την διαδικασία του root, για να είμαστε πιο σαφείς, φλασάρω πρώτα TWRP, μετά την ROM, και αφού τελειώσει η εγκατάστασή της και μπούμε σε android, επανεκκίνηση της συσκευής σε TWRP πάλι, και φλασάρισμα το Magisk; Ευχαριστώ πολύ!
      Αν μιλάς για πέρασμα XTRV τότε μπορείς και αμέσως μετά το φλασάρισμα της ROM να περάσεις το Magisk. Όχι ότι θα πάθεις τίποτα αν μπεις στο UI πρώτα και επανεκκινήσεις πάλι σε TWRP. Λέμε τώρα.
      Ναι, την Ελληνική ROM θέλω να περάσω... Φαντάζομαι και με AROMA ROM το ίδιο θα ισχύει, σωστά;
    • Ο/H SotosMusicMan έγραψε:

      Ναι, την Ελληνική ROM θέλω να περάσω... Φαντάζομαι και με AROMA ROM το ίδιο θα ισχύει, σωστά;
      Με την aroma είναι ακόμα πιο απλά τα πράγματα, καθώς μπορείς να επιλέξεις την εγκατάσταση του Magisk ως κομμάτι της εγκατάστασης της ROM, οπότε το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.