Διαφήμιση

Ενεργοποίηση VoLTE (και HD Voice) σε κινητά Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Και εγώ συνεχίζω να μην έχω wifi calling. Πήγα σε κατάστημα αλλά ως συνήθως ο υπάλληλος δεν ήξερε. Έχω miui11 global οπότε μάλλον θα περιμένω για update
    • Ενεργοποίηση VoLTE (και HD Voice) σε κινητά Xiaomi

      Εντωμεταξυ ενα redmi 7a που ανοιξα, πηρε 11.0.6.0
      Οποτε λογικα θα την παρουν και τα υπολοιπα. Τωρα κατα ποσο θα δουλευει το wificall με αυτη, δεν ξερω.

      Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    • Μου ειπαν απο την Cosmote σημερα να επικοινωνησω με την infoquest που θα μου δωσει μια ρυθμιση , ετσι ωστε αν το redmi note ΔΕΝ ειναι αγορασμενο απο καταστημα της Cosmote θα παιξει.
      Η ρυθμιση λοιπον που μου εδωσαν με τα χιλια ζορια, καθως ηθελαν ντε και καλα να μαθουν απο που το αγορασα ειναι η *#*#869434#*#* και μετά να μιλησω με την cosmote.
      Τωρα τι να πω με την Cosmote... δεν ξερω.
      Αυτη την στιγμη παντως τους μιλαω να το απενεργοποιησουν και να το ξαναενεργοποιησουν απο την αρχη.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H andreasp έγραψε:

      Μου ειπαν απο την Cosmote σημερα να επικοινωνησω με την infoquest που θα μου δωσει μια ρυθμιση , ετσι ωστε αν το redmi note ΔΕΝ ειναι αγορασμενο απο καταστημα της Cosmote θα παιξει.
      Η ρυθμιση λοιπον που μου εδωσαν με τα χιλια ζορια, καθως ηθελαν ντε και καλα να μαθουν απο που το αγορασα ειναι η *#*#869434#*#* και μετά να μιλησω με την cosmote.
      Τωρα τι να πω με την Cosmote... δεν ξερω.
      Αυτη την στιγμη παντως τους μιλαω να το απενεργοποιησουν και να το ξαναενεργοποιησουν απο την αρχη.
      Για κοίτα και στο post 471. Είναι για mi9T αλλά πιθανώς να κάνει κ για σένα. Απο που τοχεις αγοράσει δεν έχει σημασία. Απλά αν δεν είναι απο infoquest δεν ασχολούνται γιατί δεν είναι δικό τους προϊον.
    • Ο/H paulpap έγραψε:

      Ο/H andreasp έγραψε:

      Μου ειπαν απο την Cosmote σημερα να επικοινωνησω με την infoquest που θα μου δωσει μια ρυθμιση , ετσι ωστε αν το redmi note ΔΕΝ ειναι αγορασμενο απο καταστημα της Cosmote θα παιξει.
      Η ρυθμιση λοιπον που μου εδωσαν με τα χιλια ζορια, καθως ηθελαν ντε και καλα να μαθουν απο που το αγορασα ειναι η *#*#869434#*#* και μετά να μιλησω με την cosmote.
      Τωρα τι να πω με την Cosmote... δεν ξερω.
      Αυτη την στιγμη παντως τους μιλαω να το απενεργοποιησουν και να το ξαναενεργοποιησουν απο την αρχη.
      Για κοίτα και στο post 471. Είναι για mi9T αλλά πιθανώς να κάνει κ για σένα. Απο που τοχεις αγοράσει δεν έχει σημασία. Απλά αν δεν είναι απο infoquest δεν ασχολούνται γιατί δεν είναι δικό τους προϊον.
      Μα δεν σταματησε να εμφανιζεται ποτέ η επιλογή "Make calls using Wi-Fi".
      απλα δεν δουλευει η υπηρεσία.
    • Ο/H andreasp έγραψε:

      Ο/H paulpap έγραψε:

      Ο/H andreasp έγραψε:

      Μου ειπαν απο την Cosmote σημερα να επικοινωνησω με την infoquest που θα μου δωσει μια ρυθμιση , ετσι ωστε αν το redmi note ΔΕΝ ειναι αγορασμενο απο καταστημα της Cosmote θα παιξει.
      Η ρυθμιση λοιπον που μου εδωσαν με τα χιλια ζορια, καθως ηθελαν ντε και καλα να μαθουν απο που το αγορασα ειναι η *#*#869434#*#* και μετά να μιλησω με την cosmote.
      Τωρα τι να πω με την Cosmote... δεν ξερω.
      Αυτη την στιγμη παντως τους μιλαω να το απενεργοποιησουν και να το ξαναενεργοποιησουν απο την αρχη.
      Για κοίτα και στο post 471. Είναι για mi9T αλλά πιθανώς να κάνει κ για σένα. Απο που τοχεις αγοράσει δεν έχει σημασία. Απλά αν δεν είναι απο infoquest δεν ασχολούνται γιατί δεν είναι δικό τους προϊον.
      Μα δεν σταματησε να εμφανιζεται ποτέ η επιλογή "Make calls using Wi-Fi".απλα δεν δουλευει η υπηρεσία.
      Δοκιμασες σε airplane mode με wifi και δεν παιζει? Αν ειναι το δικο σου routerακι κοιτα αν εχει ipv6+ipv4 enable και οτι το κινητο εχει πιαστει σε ipv6.
      Αλλιως...υπομονη θα παιξει καποια στιγμη
    • Διαφήμιση
    • Ο/H paulpap έγραψε:

      Δοκιμασες σε airplane mode με wifi και δεν παιζει? Αν ειναι το δικο σου routerακι κοιτα αν εχει ipv6+ipv4 enable και οτι το κινητο εχει πιαστει σε ipv6.Αλλιως...υπομονη θα παιξει καποια στιγμη
      Ποτέ δεν έπαιξε με airplane mode on, και φυσικα ουτε τωρα παιζει.
      Θέμα της rom ειναι, και οπως μου ειπαν απο cosmote το εχουν στειλει στην Xiaomi. Τωρα αν θα γινει τιποτα, και πότε δεν το ξέρω.
      Προσωπικά θα περιμένω 2 μήνες ακόμα πολύ οριακά. Αν δεν παίξει στην επόμενη ανανέωση Miui, το έδωσα και παίρνω άλλη μάρκα.
      Ουσιαστικά δεν έχω τηλέφωνο τώρα πια...
    • Ενεργοποίηση VoLTE (και HD Voice) σε κινητά Xiaomi

      @andreasp Δεν νομίζω να είναι σοβαρός λόγος αυτός για να δώσεις το τηλέφωνο η να αλλάξεις μάρκα κινητού..

      Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H venioni έγραψε:

      @andreasp Δεν νομίζω να είναι σοβαρός λόγος αυτός για να δώσεις το τηλέφωνο η να αλλάξεις μάρκα κινητού..

      Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Δεν υπάρχει σοβαρότερος λόγος για να αντικαταστήσεις ένα τηλέφωνο, απο το να μην έχεις τηλέφωνο.
      Και δυστυχώς στην Ελλάδα, δεν υπάρχει κινητή τηλεφωνία σε κλειστούς χώρους. Βασικά ήδη θα έπρεπε να το έχω σουτάρω και να πάρω άλλο. Το γραφείο μου ειναι σε υπογειο εμπορικου κέντρου που φυσικά δεν πιάνει κανένα δύκτιο αξιοπρεπώς για συνομιλία και όχι για τηλεγραφήματα, και δεν πιάνει ούτε στο σπίτι.
      Οποτε τι να συζητάμε για τηλέφωνο που δεν μπορείς να μιλήσεις?
      Βασικα τις περισσότερες ώρες κάνω εκτροπή το κινητό μου σε voip νούμερο, με το οποίο μπορώ και μιλάω απο wifi.
    • Διαφήμιση
    • Ενεργοποίηση VoLTE (και HD Voice) σε κινητά Xiaomi

      Το μεγαλύτερο πρόβλημα στην Ελλάδα είναι οι υποδομές κι όχι τα τηλέφωνα, ας φτιάξουν πρώτα αυτα οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και μετά βλέπουμε για τα οποία προβλήματα μπορεί να παρουσιάζουν τα κινητά τηλέφωνα.

      Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk