Διαφήμιση

Ενεργοποίηση VoLTE (και HD Voice) σε κινητά Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Έχω ένα Redmi 7 Note με miui 12.5 ρουταρισμένο. Στη περιοχή μου δεν έχω καλό σήμα κινητού και γι' αυτό έχω ενεργοποιημένο το VoWifi και το εικονίδιό του βγαίνει κανονικά. Όμως η ποιότητα επικοινωνίας δεν είναι καλή και έχω συχνά διακοπές και αποσυνδέσεις ειδικά αν απομακρυνθώ λίγο από το AP. Ενώ το wifi παίζει άψογα και μέσα στα δωμάτια, ακόμα και voip εφαρμογές, με το voWifi δεν μπορώ να συνεννοηθώ. Δοκίμασα και με άλλο AP μπροστά από το ίδιο router, τα ίδια. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να παίζει ρόλο; Μπορώ κάπως να μετρήσω την αποδοση του vowifi;
    • Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πάροχό σου, και το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις το VoWiFi γιατί σε πολλές περιπτώσεις δημιουργεί προβλήματα ακόμη και στα μηνύματα που. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Καλησπέρα σε όλες και όλους. Έχω ένα Poco X3 και δύο κάρτες Wind. Η Wind έχει αρχίσει να υποστηρίζει την υπηρεσία VoWifi, όχι όμως για τη συγκεκριμένη συσκευή (δεν αναφέρεται στο site). Με λίγη προσπάθεια κατάφερα να ενεργοποιήσω την υπηρεσία στις γραμμές-κάρτες και φυσικά έχω ενεργούς και τους διακόπτες στις ρυθμίσεις με προτεραιότητα στο wifi. Έχω ήδη ενεργοποιημένο το VoLTE, το οποίο δουλεύει μια χαρά και το οποίο το ζητά ως προϋπόθεση η Wind για να λειτουργήσει το VoWifi. Δυστυχώς, το VoWifi δεν δουλεύει (ούτε εικονίδιο εμφανίζεται ούτε όταν είναι πεσμένο το σήμα υποστηρίζεται η κλήση από το ίντερνετ, αλλά απλά η κλήση δεν δρομολογείται). Η rom είναι η global 12.5.8. Τέλος, στο IMS μου εμφανίζει ότι στις κλήσεις μέσω wifi είναι ανενεργό και οι κλήσεις μέσω wifi δεν είναι διαθέσιμες. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
    • Διαφήμιση
    • Καλησπερα σε ολους.
      Εχω ενα redmi note 10 pro αγορασμενο απο εξωτερικο που δεν μπορω να ενεργοποιησω το vowifi. Με τιποτα. Ειναι ενεργοποιημενο στη cosmote, η sim δουλευει με wifi calling σε αλλες συσκευες, η συγκεκριμενη συσκευη δουλευειε με wifi call με sim απο Vodafone. εκανα ξεκλειδωμα bootloader και downgrade σε miui 12 (android 11) απο miui 13 kai android 12 αλλα τιποτα. Το ims ειναι unregisted για καποιο λογο. Οταν ενεργοποιηω το volte και το vowifi απο τις ρυθμισεις, δεν λειτουργει τιποτα απο τα δυο. Μολις κλεινω το vowifi δουλευει το volte και το ims tou volte ειναι registed. Περιεργα πραγματα. Μπηκα στα modem test tool στο CIT/ Aditional settings και μετα στο ΜΒΝ config loading and activation tool ( το οποιο ειναι προσβασιμο μονο στο miui 12) αλλα δεν εχει mbn eu ή cosmote ή κατι. εχει μονο china. Εχω βρει τον οδηγο αυτο [ΟΔΗΓΟΣ] Ενεργοποίηση Cosmote WiFi Calling στο Mi A1 αλλα δεν μπορω να βρω mbn αρχειο για Redmi note 10 pro. Υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει ή που να γνωριζει καποιο τροπο ενεργοποιησης?
      Χιλια ευχαριστω.
    • Σε mi mix 2s που άλλαξα την περιοχή σε Σιγκαπούρη και τώρα έχει ξεκλείδωμα προσώπου και vowifi
    • Διαφήμιση
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Ωραίος.
      Πιστός σε καλές συσκευές...
      Το ίδιο έχω ακόμα.
      • Μητρική σε 2 mi5 mi8 mi9 μόλις γύρισα από iPhone pixel και P30 pro για το miui και τον σχεδιασμό του stark .. αλλά η selfie χρειάζεται gcam ηχείο μεσαίο λίγες ενημερώσεις ασφαλείας και ακόμα βίντεο χωρίς οπτικό ζουμ ;; Ένα έλεος ..