Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Την επωνυμία της επιχείρησης: woostore.gr

      Την Διεύθυνσή της (URL): woostore.gr

      Tι ακριβώς αγοράσατε: Xiaomi Pocophone F1 Dual LTE 128GB 6GB RAM Blue

      Την ημερομηνία αγοράς: 16/10/18

      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 0

      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: ΔΕΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΠΟΤΕ

      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Χωρίς σχόλιο

      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Αρνητικά 100%. Ανέβαλαν την παράδοση της παραγγελίας 3 φορές (σύνολο 20 μέρες) αν και στην 1η αναβολή μου αντιπρότειναν συσκευή που είχαν διαθέσιμη.

      Οταν τελικά ακύρωσα την παραγγελία χρειάστηκε εκ μέρους μου αμφισβήτηση της συναλλαγής στην εκδότρια τράπεζα της κάρτας μου για να πάρω το ποσό που πλήρωσα πίσω.

      ΜΑΚΡΙΑ αν δεν θέλετε μπλεξίματα. Εγω την πάτησα απο τις αξιολογήσεις σε γνωστό site (ευρετήριο αγγελιών)
    • Την επωνυμία της επιχείρησης Uniphone
      * Την Διεύθυνσή της (URL) uniphone.gr
      * Tι ακριβώς αγοράσατε Redmi Note 5/pro
      * Την ημερομηνία αγοράς 11/01/2019
      * Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) 10
      * Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε 2 Ημέρες ACS
      * Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) Δεν χρειάστηκε
      * Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) Θετικά με άριστη επικοινωνία με τον πωλητή.
      Alea Jacta Est
      Redmi Note 11S
      Miui Global14.0.3.0(TKEEUXM)

      14.0.3 StableBeta

      by xiaomi-hellas.gr
    • Την επωνυμία της επιχείρησης: Banggood
      Την Διεύθυνσή της (URL): banggood.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε: H96 Max X2 S905X2 4GB RAM 64GB ROM 4K Android 8.1 5G WiFi USB3 TVBOX
      Την ημερομηνία αγοράς: 9/1/2019
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 16 ημερολογιακές (25/1/2019)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δε χρειάστηκε
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Ολα άψογα.
    • Διαφήμιση
    • Την επωνυμία της επιχείρησης: Tomtop
      Την Διεύθυνσή της (URL): https://www.tomtop.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε: Μια σαχλαμαρίτσα activity tracker 6€
      Την ημερομηνία αγοράς: 13/11/2018
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 1
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: ∞ δηλαδή ποτέ
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): 10
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): 2 email αντάλλαξα μόνο, απάντησαν εντός 24ώρου, ευγενέστατοι, μου είπαν πρώτα το κλασικό ρώτα στο ταχυδρομείο και όταν τους είπα δεν υπάρχει τπτ, μου έκαναν κατευθείαν refund... και δε μίλησα καν για dispute paypal κλπ... ίσως να μην αντιδρούσαν το ίδιο αν η αγορά αφορούσε 600€ αντί για 6, ωστόσο με τα δεδομένα αυτά, η αντιμετώπισή τους ήταν άψογη...
    • μια απ τα ιδια με με το ιδιο καταστημα smart bracelet αξιας 6,09 ευρω αγορα την 2018-11-13 μεχρι σημερα δεν εχω παραλαβει τιποτα μου εχουν πει 2 φορες οτι θα μου στειλει e-mail ο πωλητης χωρις ομως να γινει εχω ζητησει Refund και περιμενω !!!!
      χαχαχαχαχα για το ιδιο προιον μιλαμε !!!!
      115PLUS Smart Bracelet - US$12.99 Sales Online purple - Tomtop


      Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται, ο βλάκας επιμένει!
      Οι σοφοί δεν γνωρίζουν τίποτα, οι έξυπνοι αναρωτιούνται για όλα, οι ηλίθιοι ξέρουν τα πάντα!
      Κάποιοι άνθρωποι βλέπουν φαινόμενα γύρω τους και αναρωτιούνται, γιατί; Κάποιοι άλλοι φαντάζονται ανύπαρκτα πράγματα και αναρωτιούνται, γιατί όχι;
      :razz: :razz: :D :D :razz: :razz:
    • Την επωνυμία της επιχείρησης: Bangood
      Την Διεύθυνσή της (URL): banggood.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε: Xiaomi mi note3 6/128
      Την ημερομηνία αγοράς: 9/1/19
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 15 μέρες
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δε χρειάστηκε ακόμα
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): θετικά!! Αγορά με κουπόνι + priority (Χωρίς Τελωνείο).
    • ην επωνυμία της επιχείρησης: Xiaomi MC Store
      Την Διεύθυνσή της (URL): Xiaomi MC Store b6N4YW3q
      Τι ακριβώς αγοράσατε: xiaomi mi tv 4a pro
      Την ημερομηνία αγοράς: 19/3/2019
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 14 ημερολογιακές (3/4/2019)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δε χρειάστηκε
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Ολα άψογα, αποστολή με dpd απο Πολωνία η Ισπανία, εγω επέλεξα Πολωνία. μου το έφερε η speedex. ενα μόνο ψιλό αρνητικό, το δέμα ηταν λιγο ταλαιπωρημενο από τις μεταφορικές κ φοβηθηκα μη ειχε κάνα χτύπημα αλλά όλα μια χαρά!!!προφανώς και θα είχε μια ταλαιπωρία.
    • Διαφήμιση
      • Την επωνυμία της επιχείρησης : mygad
      • Την Διεύθυνσή της (URL) : mygad.gr/
      • Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Redmi Note 5 pro
      • Την ημερομηνία αγοράς : 25-9-2018
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : Άμεση παραλαβή 3 ημέρες

      • Σας προτιμήσανε στο τελωνείο : Όχι (Ελληνικό κατάστημα)
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : 5
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Αρνητικά. Ας ξεκινήσουμε. Θέλοντας να στηρίξω κάποιο τοπικό κατάστημα (εντός Ελλάδας), και διαβάζοντας εδώ στο φόρουμ έπεσε στα μάτια μου το Mygad. Σκέφτομαι αφού το προτείνουν εδώ θα είναι "αξιόπιστο" κατάστημα. Λοιπόν, μπαίνω και βλέπω για το redmi note 5 pro, δεν έγραφε κάπου αν είναι global ή china version και θεώρησα ότι θα είναι global εφόσον το site ήταν προτεινόμενο. Παραλαμβάνω την συσκευή, ανοίγω την συσκευασία και βλέπω το κουτί του κινητού ούτε καν ζελατίνα να έχει από έξω παρά μόνο ένα αυτοκόλλητο "mygad" να κρατάει την συσκευασία να μην ανοίγει. Το προσπερνάω, παίρνω το κινητό, βγάζω τα αυτοκόλλητα που είχε πάνω, το ανοίγω και αρχίζω setαρισμα. Ε κάποια στιγμή το κάνω ένα reboot και βλέπω το μήνυμα " unlocked " (δεν το είχα προσέξει όταν το έβγαλα από το κουτί) . Ήταν εκείνο τον καιρό που γινόταν ντόρος με τις china version ότι δεν μπορούν να τρέξουν global rom με πιθανότητα να brickarei η συσκευή και όπως ήταν λογικό φοβήθηκα, μην γίνει τούβλο ξαφνικά η συσκευή μετά από κάποιο update. Γενικά είχε (και έχει) περασμένη official rom (δεν το πείραξα ποτέ), που παίρνει κανονικά τα OTA updates. Τέλος πάντων, αφού παίρνω τηλέφωνο στην τεχνική εξυπηρέτηση τους λέω πως έχουν τα πράγματα (μη σφραγισμένη συσκευασία, ξεκλείδωτος bootloader πολύ πιθανόν με unofficial τρόπο κτλπ και για το πιθανό brick που μπορεί να πάθει η συσκευή) . Η απάντηση τους ότι το κινητό είναι china version (αν και δεν έγραφε τίποτα κατά την αγορά) και πως ανοίχτηκε για να περάσει τον κατάλληλο τεχνικό έλεγχο (από ότι κατάλαβα ο κατάλληλος τεχνικός έλεγχος είναι το unlock του bootloader) και πως δεν έχουν ακούσει ποτέ για το αυτό το θέμα με china-global version. Τελικά μου είπανε ότι αν πάθει κάτι η συσκευή το καλύπτει η εγγύηση (πράγμα που δεν αναφέρει πουθενά τέτοιο όρο στην εγγύηση) και τους ζήτησα να μου αποστείλουν εγγράφως ότι θα με κάλυπτε η εγγύηση για κάτι τέτοιο, συμφώνησαν. Αφού τους έστειλα ένα email με το αίτημα μου περίμενα και περίμενα, απάντηση δεν πήρα ποτέ και πουθενά. Να μου αντικαταστήσουν την συσκευή δεν δέχτηκαν γιατί λένε ότι εφόσον το άνοιξα και το χρησιμοποίησα χάνω αυτό το δικαίωμα. Όλα αυτά εντός 7 ημερών από την παραλαβή. Υ.Γ. Η συσκευή είναι china, μου το επιβεβαίωσαν κατά την τηλεφωνική επικοινωνία.
      Με λίγα λόγια την πάτησα σαν αρχάριος επειδή δεν το έψαξα και εγώ περισσότερο το θέμα. Όπως και να έχει ήταν η τελευταία φορά που αγόρασα από Ελληνικό κατάστημα. Κινέζος και πάλι Κινέζος
      και ας κάνει και 20 μέρες να έρθει το κινητό.
      Συσκευές : Nokia 5110, Nokia 3310, Nokia 3330, Samsung V-200, Sharp GX30, Sony Ericsson W800, Nokia 6600, Nokia N78, Samsung Galaxy Μini 2, Nokia Lumia 920, Xiaomi Mi4, Xiaomi Redmi Note 3 Pro
      Current Device Xiaomi Pocophone f1
    • Το mygad μια περίοδο είχε έλλειψη σε συσκευές global και αναγκαστικά πουλούσε china version.
      Μάλλον ήσουν από τους άτυχους θα πω εγώ που πήρες αυτή την συσκευή αν και δεν πιστεύω ότι θα έχεις ποτέ πρόβλημα.
      Επίσης να σου πω ότι η συγκεκριμένη συσκευή ποτέ δεν έγραφε αν ειναι global version στην πώληση , ίσως να έπρεπε εσύ να είσαι πιο ενημερωμένος και να το ζητήσεις.

      Ο/H Alexis1991 έγραψε:

      Όλα αυτά εντός 2-3 ημερών
      Σε αυτό πιστεύω ότι απλά θυμάσαι κάτι λάθος.
      Όλοι οι πελάτες που ζήτησαν αντικατάσταση συσκευής επειδή δεν ήταν Global την πήραν.
      Φυσικά οι συσκευές που επιστράφηκαν ήταν "σαν" καινουριες , με την ζελατίνα τους και τα παρελκόμενα τους.
      Αν εσύ την είχες ήδη χρησιμοποιήσει θεωρώ λογικό να μην γινόταν αντικατάσταση.

      Με λίγα λόγια έπεσες στην περίπτωση , αλλά και δεν το χειρίστηκες σωστά.


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:


      Όλοι οι πελάτες που ζήτησαν αντικατάσταση συσκευής επειδή δεν ήταν Global την πήραν.
      Φυσικά οι συσκευές που επιστράφηκαν ήταν "σαν" καινουριες , με την ζελατίνα τους και τα παρελκόμενα τους.
      Αν εσύ την είχες ήδη χρησιμοποιήσει θεωρώ λογικό να μην γινόταν αντικατάσταση.

      Με λίγα λόγια έπεσες στην περίπτωση , αλλά και δεν το χειρίστηκες σωστά.
      Έχεις δίκιο είναι εντός 7 ημερών (όχι 3) από την παραλαβή (το διόρθωσα), κοίταξα πότε έγινε η παραλαβή και πότε έγινε η κλήση τότε. Το κινητό δεν ήταν για μένα και γι'αυτό δεν είδα από την πρώτη στιγμή την κατάσταση που είχε. Η απάντηση που πήρα για την αντικατάσταση ήταν αυτό που είπα και πάνω "Εφόσον βγάλατε τις ζελατίνες και χρησιμοποιήσατε το κινητό δεν είναι εφικτή η αντικατάσταση" και όχι ότι πέρασαν 4 ή 5 ή 6 μέρες.. Και όπως πάλι είπα πάνω την πάτησα σαν αρχάριος (το παραδέχομαι), απλά επειδή δεν έγραφε τίποτα (global ή china) λέω global θα είναι, χωρίς να μπω στην διαδικασία να ρωτήσω.
      Τώρα είδα ότι υπάρχει νήμα με αξιολογήσεις, και ήθελα να γράψω και εγώ την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο κατάστημα. Εννοείται πως δεν ψάχνω λύση πλέον.
      Συσκευές : Nokia 5110, Nokia 3310, Nokia 3330, Samsung V-200, Sharp GX30, Sony Ericsson W800, Nokia 6600, Nokia N78, Samsung Galaxy Μini 2, Nokia Lumia 920, Xiaomi Mi4, Xiaomi Redmi Note 3 Pro
      Current Device Xiaomi Pocophone f1
    • όπως σου είπα και πριν είσαι απλά άτυχος στο ότι δεν πήρες global .
      Για μένα δεν υπάρχει λόγος άγχους να σου πω αν ειναι global ή china.
      Να δουλεύει σωστά και αν πάθει κάτι έχει εγγύηση 2 χρόνια.


    • Διαφήμιση
      • Την επωνυμία της επιχείρησης : Banggood
      • Διεύθυνσή της (URL) : banggood.com

      • Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Pocophone F1

      • Την ημερομηνία αγοράς : 10/4/2019

      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10

      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 13

      • Σας προτιμήσανε στο τελωνείο : Όχι, με τρόπο αποστολής Priority direct mail (PDM)

      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν χρειάστηκε ακομα

      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Θετικά, κανένα πρόβλημα με την παραγγελία. 2 μέρες μετά την αγορά στάλθηκε.
      Συσκευές : Nokia 5110, Nokia 3310, Nokia 3330, Samsung V-200, Sharp GX30, Sony Ericsson W800, Nokia 6600, Nokia N78, Samsung Galaxy Μini 2, Nokia Lumia 920, Xiaomi Mi4, Xiaomi Redmi Note 3 Pro
      Current Device Xiaomi Pocophone f1