Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

      • Την επωνυμία της επιχείρησης: honorbuy
      • Την Διεύθυνσή της (URL): Buy Xiaomi, LeEco, OnePlus, Elephone, Meizu phones and accessories - HonorBuy Mobile Shop
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Mi5 3/64
      • Την ημερομηνία αγοράς: 24/04
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 4 ημέρες (2 εργάσιμες)
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): πολύ καλή επικοινωνία πριν την αγορά και εντυπωσιακή ταχύτητα στην αποστολή, μιας και ήρθε απο ευρωπαϊκή αποθήκη. Στα θετικά το πραγματικό live στοκ μιας και αμέσως αφότου ολοκλήρωσα την παραγγελία και γνωρίζοντας οτι έπαιρνα το τελευταίο κομμάτι, το προϊόν εμφανίστηκε ως out of stock.
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: Tinydeal (EU)
      • Την Διεύθυνσή της (URL): Mobile - Product list
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: [i][b]XiaoMi Mijia XiaoFang 1080P Portable Smart IP Camera Night Vision F2.0 Large Aperture for Home & Living (X2)[/b][/i]
      • Την ημερομηνία αγοράς: 31/03
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 9
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 6 ημέρες (4 εργάσιμες)
      • [i]Σας προτίμησαν στο τελωνείο[b]: Προφανώς Όχι
        [/b][/i]
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Οι κάμερες παραγγέλθηκαν από το εν λόγω κατάστημα, μιας και ήταν το μοναδικό που τις είχε σε ευρωπαϊκή αποθήκη και τις χρειαζόμουν γρήγορα. Η συγκεκριμένη επιχείρηση δεν συγκαταλέγεται στις "αγαπημένες" μου, γι'αυτό και ήμουν αρκετά επιφυλακτικός. Στο προκείμενο, το πακέτο ταξίδεψε με DHL από Γερμανία. Η συσκευασία ήταν πολύ προσεγμένη, το κάθε πακέτο ξεχωριστά τυλιγμένο, πλην όμως δεν είχε καμία απολύτως προστασία, ούτε καν τις γνωστές "φούσκες". Αν η αποστολή ήταν με από ταχυδρομείο και όχι με κούριερ είμαι σίγουρος ότι δεν θα έφταναν ούτε οι βίδες... Εντύπωση μου έκαναν οι εσώκλειστες οδηγίες χρήσης στα γερμανικά (οι κάμερες είναι η κινέζικη έκδοσή τους -δουλεύουν μια χαρά με το original Mi Home στα αγγλικά).
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: Vickmall
      • Την Διεύθυνσή της (URL): Android Smart Phone,Android Tablet PC Free Shipping
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Redmi 4 Prime gold
      • Την ημερομηνία αγοράς: 28/3/2017
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 14 ημέρες (10 εργάσιμες)
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Παρέλαβα το κινητό απο το warehouse στην Κίνα, σε ακριβώς 2 βδομάδες. Φορούσε τελευταιο Official χωρίς κινέζικα apps.. περιείχε tempered glass, θήκη. Φορτιστης US με EU adapter.
    • Διαφήμιση
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: Gearbest
      • Την Διεύθυνσή της (URL): gearbest.com
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Xiaomi square box
      • Την ημερομηνία αγοράς: 14/3/2017
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 28 ημέρες (20 εργάσιμες)
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Παρέλαβα το square box από Hong Kong απευθείας με Post Laju - Malaysia post απλά άργησε λιγάκι να φτάσει και να φύγει από Μαλαισία αλλά ούτε που με πείραξε. Πρώτη φορά από Μαλαισίανα Ταχυδρομεία και είμαι ήδη ευχαριστημένος!
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: AliExpress
      • Την Διεύθυνσή της (URL): aliexpress.com/
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Global Version Xiaomi Redmi Note 4 Mobile Phone 3GB RAM 32GB ROM Snapdragon 625 Octa Core CPU 5.5" 1080p Display 13MP FCC CE-in Mobile Phones from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group
      • Την ημερομηνία αγοράς: 30/03/2017 (Παραγγελία), 03/04/2017 (Αποστολή – Waiting For Pickup), 07/04/2017 (Αναχώρηση από Κίνα).
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 21 ημέρες από την αποστολή (24/04/2017) SG Post
      • Σας προτίμησαν στο τελωνείο: Όχι
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): To πακέτο ήρθε εργοστασιακά σφραγισμένο με Official Global ROM σε πολύ καλή συσκευασία.
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: Xiaomi.eu/Shop Now
      • Την Διεύθυνσή της (URL): Xiaomi EU - Smart Home (IoT) & Gadget Store
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Xiaomi Mouse Edition 2 1200dpi 2.4G Wireless
      • Την ημερομηνία αγοράς: 2-4 (Pre-order)
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 08
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε:31 ημέρες)
      • [i][b]Σας προτίμησαν στο τελωνείο: Όχι
        [/b][/i]
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Για pre-order και αποστολή στην Ευρωπαική αποθήκη άργησε αρκετά
    • Δεν πρόκειται για αγορά xiaomi αυτή τη φορά, αλλά φορτιστή αυτοκινήτου (που δε μου ταίριαζε!) για το xiaomάκι μου.
      Δεν ξέρω αν έχει σημασία για το thread, αλλά είναι παράδειγμα αξιόλογης συμπεριφοράς e-shop.
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: AliExpress > AUKEY Official store
      • Την Διεύθυνσή της (URL): https://aukey01.aliexpress.com/store/1830134
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: AUKEY CC-S5 Car Charger (~$13)
      • Την ημερομηνία αγοράς: 21/03/2017 (Παραγγελία)
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 15 ημέρες από την αποστολή (22/03/2017 ) CN-Post
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): 10'.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): To πακέτο ήρθε σε κλασικό φουσκαλο-φάκελο. Αφού είδα ότι δεν κούμπωνε στον αναπτήρα του αυτοκινήτου, με αποτέλεσμα κακή επαφή, επικοινώνησα με το κατάστημα. Μου έδωσαν whatsapp No, για να επικοινωνήσω με τον τεχνικό. Αφού συμπεράναμε ότι η παραγγελία μου ήταν για άλλο τύπο αναπτήρα, μου ζήτησε να μου στείλουν το σωστό μοντέλο (CC-S1), χωρίς έξτρα επιβάρυνση ή επιστροφή του λάθους! (Απλά κάνουμε τη δουλειά μας, μου είπε! Σημασία έχει να μένει ευχαριστημένος ο πελάτης!)
        Well done AUKEY!


    • Διαφήμιση
      • Την επωνυμία της επιχείρησης : LightInTheBox
      • Την Διεύθυνσή της (URL) : LightInTheBox - Global Online Shopping for Dresses, Home & Garden, Electronics, Wedding Apparel
      • Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi® MIJIA Smart IP Camera 1080P Full HD Motion Detection 130 Degree Wide Angle Two-way Audio
      • Την ημερομηνία αγοράς : 05 - Apr - 2017
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : Παρέλαβα 16 - May - 2017
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δε χρειάστηκε
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Όλα καλά.Ούτε τελωνείο πέρασε και ήρθε και συστημένο.
        Σε αναγκάζει να παραγγείλεις μόνο Registered οπότε μπορείς να βλέπεις το πακέτο σε κάθε βήμα.
        Υπολογίστε γύρω στα 7 ευρώ η χρέωση για αυτό το αναγκαστικό tracking feature του δέματος.
        Οι τιμές είναι πολύ καλές όμως γενικά οπότε δεν πειράζει το κόστος μεταφοράς.
        Για να καταλάβετε αμέσως μετά παρήγγειλα ένα προστατευτικό πανί αυτοκινήτου (πιάνει το μισό αυτοκίνητο) για τον ήλιο με τιμή μόλις 5 ευρώ.

      • Την επωνυμία της επιχείρησης : Banggood
      • Την Διεύθυνσή της (URL): Online Shopping for Cool Gadgets, RC helicopter & Quadcopter, Mobile Phone, Fashion at Banggood.com
      • Link προιοντος Xiaomi Redmi Note 4X Fingerprint 5.5-inch 3GB RAM 32GB Snapdragon 625 Octa-core 4G Smartphone Sale - Banggood.com
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Redmi note 4x 3gb ram / 32 rom
      • Την ημερομηνία αγοράς: 24/04/2017
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 20 μέρες
      • Σας προτιμήσανε στο τελωνείο: Όχι , επιλεξα priority direct mail οποτε ερχεται μεσω Ολλανδιας και δεν αναγραφεται πουθενα China....
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): 10000 , πολυ ευχαριστημενος για αλλη μια φορα απο αυτο το καταστημα για την αμεση επικοινωνια που εχουμε και παντα εξυπηρετικοι
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Θετικα και μονο , για κινητα απο εδω και περα μονο BANGGOOD !!!!!!!!
      Πιστευω οτι διορθωθηκε ,ευχαριστω για την επισημανση
    • Διαφήμιση