Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Την επωνυμία της επιχείρησης Banggood.com
      Την Διεύθυνσή της (URL) Banggood.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε:
      Nillkin H+ Tempered Glass Screen Protection For HUAWEI Ascend P8 Lite
      Τα λόγια νομίζω είναι περιττά, όλοι ξέρουμε την Nillkin :)

      Original Xiaomi ZMI AL910 Micro Double USB Charger Cable For iPhone 6 6 Plus Samsung
      Καλώδιο φόρτισης, αρκετά καλό και με καλή απόδοση, μπορείς να φορτίζεις ταυτόχρονα δύο συσκευές



      Kcx-017 LCD USB 3V-7V Voltage Current Detector Power Tester
      Είπα να πάρω ένα για να δοκιμάζω τα διάφορα εξαρτήματα και όχι μόνο.
      Ωραία κατασκευή, απλή και λιτή. Τελικά αποδείχτηκε καλύτερο από ότι περίμενα.
      Χάρη σε αυτό διαπίστωσα ότι ένα Zopo zp980+ δεν φορτίζει, παρά μόνο με 0.10Α και αυτό όχι συνέχεια, αρκετές φορές σταματάει.
      Αν και ήρθε με γρατσουνιές στην οθόνη :(

      Την ημερομηνία αγοράς 14/04/16
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) 9+
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε 12 μέρες
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) Είμαι ακόμα σε αναμονή μιας και έχω αναφέρει τις γρατσουνιές στην οθόνη του Tester.
      Τα σχόλιά σας
      Θετικά
      Άψογη συσκευασία που προστάτευε όλα τα αντικείμενα μέσα.
      Άμεση απόκριση στα μηνύματα είτε στο chat είτε στα email.
      Γρήγορη αποστολή και πολύ γρήγορη παράδοση αν και με CN Post που δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.

      Αρνητικά
      Το Tester ήρθε με γρατσουνιές στην οθόνη που δείχνει ότι είχε ανοικτή και ότι μπορεί να ήταν χρησιμοποιημένο.

      ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 10+ ως προς το after sales support. Η απάντησή τους ήταν άμεση για επιστροφή των χρημάτων η εκ νέου αποστολή του tester.
    • Την επωνυμία της επιχείρησης : Minideal
      Την Διεύθυνσή της (URL): Wholesale Android Smart Phones and Android Tablets direct from China free shipping
      Tι ακριβώς αγοράσατε : EU Warehouse XIAOMI Redmi Note 3 Pro 32GB
      Την ημερομηνία αγοράς: 22/04/16
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10):10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε :5 ημερες (3 εργασιμες)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν χρειαστηκε
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): θετικοτατα! Αψογη επικοινωνια πριν αλλα και μετα την παραγγελια με την Linda μεσω skype ! αγορα απο την Ευρωπαικη αποθηκη και αποστολη σε χρονο ρεκορ ! δωρακια silicon case και temered glass ! μπραβο και δε τους το ειχα!
    • Την επωνυμία της επιχείρησης Vickmall Eurohouse
      Την Διεύθυνσή της (URL) vickmall.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε: Redmi Note 3 Pro
      Την ημερομηνία αγοράς: 28/04/16 (Μεγάλη Πέμπτη)
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10):10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε :1 ημέρα (Μεγάλη Παρασκευή)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν χρειαστηκε
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Δεν περίμενα ότι θα παραλάβω Μεγάλη Παρασκευή αλλά έφυγε αμέσως με την παραγγελία και μου έστειλαν και tr. number.
      Δώρο silicon case και tempered glass.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H greg_m έγραψε:

      Την επωνυμία της επιχείρησης Vickmall Eurohouse
      Την Διεύθυνσή της (URL) vickmall.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε: Redmi Note 3 Pro
      Την ημερομηνία αγοράς: 28/04/16 (Μεγάλη Πέμπτη)
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10):10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε :1 ημέρα (Μεγάλη Παρασκευή)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν χρειαστηκε
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Δεν περίμενα ότι θα παραλάβω Μεγάλη Παρασκευή αλλά έφυγε αμέσως με την παραγγελία και μου έστειλαν και tr. number.
      Δώρο silicon case και tempered glass.
      εγώ από τις 06/04/2016 ακόμα περιμένω
    • OffTopic
      Παρακαλούμε η συζήτηση περί καταστημάτων και αγορών από εξωτερικό να συνεχιστεί στο αντίστοιχο θέμα που έχει δημιουργηθεί για αυτό τον σκοπό...εκεί έχουν μεταφερθεί και όλα τα ποστ που έχουν γίνει εδώ :)
    • Λοιπόν κατά εμέ να αποφεύγετε τις συναλλαγές με GearBest

      Διαβάστε παρακάτω και εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ή να δώσει κάποια συμβουλή είναι ευπρόσδεκτος.

      Λοιπόν αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το GearBest
      Πραγματοποίησα μια συναλλαγή με το εν λόγο κατάστημα ( αγορά κινητού)
      Το τηλέφωνο το παρέλαβα κανονικά και το λειτούργησα περίπου 3μήνες.
      Κάποια στιγμή το τηλέφωνο σταμάτησε να φορτίζει.
      Εποικοινώνησα με το εν λόγο κατάστημα αναφέροντας την βλάβη ( δεν εφτάγε ο φορτιστής) έκανα ότι μου ζήτησαν, έως ότου μου έδωσαν RMA για επιστροφή, κάτι και που έπραξα. Να αναφέρω ότι το τηλέφωνο το πρόσεχα σαν τα μάτια μου. Αφού λοιπόν το παρέλααν μου είπαν ότι το τηλέφωνο θα χρειαστεί 20 ημέρες για επισκευή (Σημείωση αποστολή - παραλαβή στο service 2,5 μήνες) .
      Οι ημέρες πέρασαν και όταν ξανά επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι δεν τους συμφέρει η επισκευή και μου προτείνουν
      1. 40$ να επιστραφεί έως έχει.
      2. 60$ στον λογαριασμό στο GearBest για μελλοντικές αγορές.
      3. 55$ στο Paypal.

      Επικοινωνησα ξανά μαζί τους και ζήτησα σύμφωνα με το Repair & Return Warranty ή επισκευή η καινούριο.




      How to request warranty (return, repair and refund)

      Warranty and Return | GearBest.com


      One Year Free Repair Warranty
      Warranty and Return | GearBest.com

      ΑΑ έχω κάνει και αναφορά στο Paypal αλλά το αίτημα μου δεν έχει απαντηθεί ακόμη ( με γράφει κανονικά)!!!!
      και δυστυχώς λύση δεν έχω βρει.

      Μπορεί να βοηθήσει ή να προτείνει κάνεις τι να κάνω.
      Ευχαριστώ.
      Εάν είμαι εκτός τοπικ παρακαλώ ενημερώστε με να το μεταφέρω αλλού.
    • Φίλε @panais1389

      Παρόμοιο θέμα είχα και εγώ με ένα Mlais m7 που είχα πάρει. Η διαδικασία πάνω κάτω όπως την αναφέρεις. Με το Paypal εγώ δεν μπόρεσα βγάλω άκρη λόγο παρέλευσης 180 ημερών από την πληρωμή της συσκευής. Τελικά ήρθα σε συμφωνία με 50$ επιπλέον να μου στείλουν ένα Redmi 3. To μόνο καλό στην όλη υπόθεση ότι η γυναίκα μου θα πάρει και αυτή ένα Xiaomi. Κατά τα άλλα είμαι χαμένος σε γενικές γραμμές γι' αυτό για μένα το Gearbest διαγράφεται από τις επιλογές μου για αγορές. Πλέον πέρα από κάποιες καλύτερες τιμές σε κάποια προϊόντα δεν έχει κάτι καλό αυτό το Κινεζομάγαζο.
      Να σημειωθεί ότι όταν το Paypal μου έστειλε ερωτηματολόγιο για το θέμα μου και αν έμεινα ικανοποιημένος από την αντιμετώπιση τους, τους απάντησα όχι και ότι το όριο των 180 ημερών είναι λίγο, αφού τους εξήγησα γιατί. Προφανώς η όλη καθυστέρηση από το Gear.. να είναι εσκεμμένη ώστε να μην προλαβαίνει ο πελάτης να ασκήσει όποια δικαιώματα έχει. Για μένα το μόνο που μένει είναι η αρνητική διαφήμιση και να σταματήσω να αγοράζω απ' αυτούς.

      Για μένα πάλεψε το όσο μπορείς για το καλύτερο και μετά (όπως λέμε..) κάντινα. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.
      :thumbup:
      Xiaomi Mi 9 (Cepheus)- MiUi 11 by Xiaomi-Miui.gr 12.5.6 Stable - TWRP : 3.3.1_25/08/2019 Android 10


      :) Γίνε και εσύ VIP μέλος και βοήθα αυτούς που σε βοηθάνε. :)

      (bell)
      Μπορεί να κάνω λάθος - δες τι λένε και οι άλλοι
      Amazfit Custom WatchFaces
    • Διαφήμιση
    • άποψη μου μιλάς με paypal. Και κανε και εν αρνητικό review edo.
      Και κάτι άλλο ο οποίο δε ξέρω κατά πόσο θα το εγκρίνουν οι συντονιστες. Μιλα τους και απόξω απόξω για το φορουμ εδώ.
      Εγώ παντως τους έχω κάνει ήδη claim και περιμενω. Βρισκόμαστε στις διαπραγματευσεις.
    • Επωφελούμενος του ποστ του φίλου @bzanios θα σου έλεγα προχωρα σε dispute της συναλλαγής άμεσα για να μην χάσεις τις 180 μέρες και σταμάτα να τους μιλάς απευθείας. Χανουν έτσι την δυνατότητα της επιλογής 2 και αυτό τσούζει ..

      Υ.Γ.
      Ευχαριστούμε @bzanios για τις πληροφορίες
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: Banggood

      • Την Διεύθυνσή της (URL): Online Shopping for Cool Gadgets, RC helicopter & Quadcopter, Mobile Phone, Fashion at Banggood.com

      • Tι ακριβώς αγοράσατε: 2 αγορές, ένα ωτοσκόπιο και ένα Kcx-017 LCD USB 3V-7V Voltage Current Detector Power Tester
      • Την ημερομηνία αγοράς: 26/04/2016

      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10

      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 15

      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δεν χρειάστηκε

      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Το banggood είναι μία σταθερή αξία κατ' εμέ, έχοντας πάνω από 30 παραγγελίες εκεί.
    • Επειδη πολλα παινεματα διαβαζω τελευταια για το banggood ας γραψω και εγω την εμπειρια μου σε παραγγελια που εκανα αυτη την Δευτερα!!!

      Παρηγγειλα το xiaomi mi4 2gb 4g και τους εγραψα στα σχολια της παραγγελιας μου 3 απλουστατα πραγματα οτι θελω:

      1) Low Vallue

      2) Σφραγισμενη εργοστασιακα συσκευη (αυτο ενοεειται για εμενα σε ολες τις αγορες μου απο Κινα......αγοραζω καινουργιο ΘΕΛΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!!! Αλλοι θελουν να τους τα τσεκαρουν οι κινεζοι δικαιωμα τους!!)

      3) Φωτογραφιες απο το δεμα μου και την συσκευη που μου αποστελλουν


      Εδω αρχιζει η ταλαιπωριααααααααα..........δεν στελνουν λεει οι κυριοι σφραγισμενες συσκευες.......ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΑΝΟΙΓΜΕΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΚΟΥΤΙ!!! lol lol lol


      Δηλαδη μπακαλικο κατασταση.....bulk εντελως!!!

      Ουτε ξερεις αν η συσκευη σου ειναι Used η refurbished παραδειγματος χαριν!!!!

      Τελοσπαντων περα απο αυτο......ΕΝΩ ΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΓΡΑΜΕΝΕΣ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΚΩΝΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ......ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΕΣΥ!!!

      Καθηστερησαν λοιπον 4 μερες να γινει shipped το δεμα μου (σε φουλ στοκ η συσκευη σημειωτεον ετσι!!!) και μιλησαμε πανω απο 20 φορες στο τσατ, 5-6 εμαιλ, εκαναν συσκεψεις με τους μανατζερ τους, με τους υπευθυνους της αποθηκης τους, μπορει και με τις καθαριστριες του μαγαζιου για να ρωτησουν αν πιανουν οι συσκευες σκονη......μεχρι τελικα να μου πουν οτι ΝΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ!!!

      Φωτογραφιες δεν μου εστειλαν βεβαια ποτε......οποτε πολυ αμφιβαλω για το περι σφραγισμενης.....ελπιζω τουλαχιστον να εβαλαν το αυθεντικο κουτι.......και να μην το εστειλαν σε αλουμινοχαρτο τυλιγμενο!!!

      Μονο για αυτα για μενα......και χωρις να εχω παραλαβει και ανεξαρτητως απο το αν τελικα θα παραλαβω σφραγισμενη συσκευη......

      ΕΙΝΑΙ Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο-Ι!!!!!
    • Διαφήμιση
    • Λοιπόν μέσα από το Paypal σήμερα μου έκαναν άλλη προσφορά από τα 55$ ανέβηκαν στα 89$.
      Το δέχτηκα, μου πέρασαν τα χρήματα και έκλεισα το dispute.
      Το συμπέρασμα είναι: " Συμπεθεριά δεν θα κάνεις με κανέναν οπότε βαράτε τους όταν δεν τηρούν αυτά που γράφουν" .
      Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.