Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Επωνυμία της επιχείρησης : Eglobalcentral EU
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : DSLR, Lens, Mobile, Camera, Tablet- Electronics Best Deals | eGlobal Central
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi 5 64bg
      Ημερομηνία αγοράς : 02/03/2017
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 14 μέρες (16/3/2017) με DPD UK (τριγωνική μέσω Αγγλίας)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν εχει χρειαστεί
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Αγορά στα 245Ε. Παρα πολύ γρήγορη παράδοση με τριγωνική αποστολή από αγγλία.
      Η συσκευασία ήταν πολύ προσεγμένη και περιείχε επιπλέον εναν ανταπτορα για ευρωπαική πρίζα που φαινεται καλής ποιότητας. Το κουτί δεν ήρθε σφραγισμένο αν και ζητήθηκε κατά την αγορά. Η αλήθεια είναι ότι δεν τους το εστειλα σε mail. Ως προς την επικοινωνία οταν παρήλθε το 48ωρο κ δεν μου ειχαν στείλει mail με tracking number επικοινώνησα μαζί τους. Μου απάντησαν σε λίγη ώρα και μετα από 3 ώρες μου απέστειλαν το tracking. Eίναι προεγκατεστημένη η miui global beta 6.11.10.
      παραθέτω από κάτω το tracking του πακέτου μετά την παραλαβή από την dpd.

      Date Time DPD parcel centre -
      16/03/201708:13ZOGRAFOUAt parcel delivery centre.
      16/03/201708:13ZOGRAFOUOut for delivery.
      16/03/201702:18ATHINAIn transit.
      15/03/201715:31THESSALONIKIIn transit.
      15/03/201715:21THESSALONIKIIn transit.
      14/03/201715:32Sofia (BG)In transit.
      13/03/201711:46Bubapest (HU)In transit.
      11/03/201701:39HinckleyIn transit.
      10/03/201721:48Oldbury (GB)In transit.
      10/03/201720:29Oldbury (GB)
      In transit.
      08/03/201708:25DPD data centreOrder information has been transmitted to DPD.
      • Την επωνυμία της επιχείρησης:vickmall
      • Την Διεύθυνσή της (URL):Android Smart Phone,Android Tablet PC Free Shipping
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Xiaomi Redmi 4 Prime RAM 3GB ROM 32GB
      • Την ημερομηνία αγοράς: 14/3
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 1 ημερα
      • Σας προτιμήσανε στο τελωνείο: Όχι η αγορά έγινε από την ευρωπαϊκή αποθήκη τους
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Πριν την αγορά μίλησα με την selina για κάτι απορίες όπως και για μια καλύτερη τιμή από την ευρωπαϊκή αποθηκη,η επικοινωνία ήταν άμεση και χωρίς κανένα πρόβλημα .Δυστυχώς δεν μπορούσε να κάνει κάτι για την τιμή και έτσι μου έστειλε εξτρά ακούστηκα σαν δώρο.Η συσκευασία ήταν αρίστη οπως και το κινητό, σίγουρα θα τους ξανα προτιμήσω.
    • Επωνυμία της επιχείρησης : AliExpress
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : AliExpress Smarter shoping , better living !!!
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Original Xiaomi Redmi 4 pro Mobile Phone 3GB RAM 32GB ROM Snapdragon 625 Octa Core CPU 5 inch 13.0mp Fingerprint MIUI 8.1
      Ημερομηνία αγοράς : 16/01/2017
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 9
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 24 μέρες (09/02/2017) με Ali Express Free Shiping
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν έχει χρειαστεί
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Το τηλέφωνο ήρθε σε νορμάλ χρόνο και χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Η επικοινωνία με το Xiaomi Online Shop δυστυχώς δεν ήταν η καλύτερη δυνατή καθώς έκανα 2 ερωτήματα πριν αγοράσω και δεν μου απάντησαν σε κανένα . Επίσης, μου χρέωσαν 4 ευρώ για tempered glass που δεν ταίριαζε στο μέγεθος της οθόνης ακριβώς.
    • Διαφήμιση
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: Eglobalcentral
      • Την Διεύθυνσή της (URL): eglobalcentral.eu
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Xiaomi Mi 5s
      • Την ημερομηνία αγοράς: 03/03/2017
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 14 μέρες (17/03/2017)
      • Σας προτίμησαν στο τελωνείο: Όχι
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας : Η συσκευασία μια χαρά πολύ προσεγμένη. Δεν ήρθε sealed άρα πρέπει να ψάξω τι παίζει με τις rom γιατί είμαι άσχετος. Είχα ζητήσει αν μπορούσαν να μου κάνουν κανένα δωράκι όπως tempered glass, case,eu charger και τελικά μου έστειλαν ευρωπαϊκό αντάπτορα φόρτισης αλλά απ ότι έχω καταλάβει τον στέλνουν σε όλες τις παραγγελίες. Γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένος και το προτείνω.
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: SUNSKY Whole sale from China
      • Την Διεύθυνσή της (URL): sunsky-online
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Xiaomi Redmi Note 4X
      • Την ημερομηνία αγοράς: 21/02/2017
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 25 μέρες (17/03/2017)
      • Σας προτίμησαν στο τελωνείο: Όχι. Το πακέτο είχε πάνω δ/νση επιστροφής Ολλανδία. Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό, δεν αναφέρει κάπου για τριγωνική.
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας : Η συσκευασία μια χαρά πολύ προσεγμένη. Ήρθε sealed με stable rom, αλλά ξεκλείδωτο (τώρα πως γίνεται αυτό δεν έχω ιδέα). eu αντάπτορα για τον charger μέσα στο κουτί. Δυο φορές που χρειάστηκα κάτι άφησα μήνυμα στο chat υπήρχε απάντηση σε 2-3 ώρες. Συμβουλή, επειδή στο παρελθόν έχω καταφερθεί με σχόλιο μου για συγκεκριμένο κατάστημα που ακούγεται πολύ τώρα τελευταία, και δεν το συνηθίζω, θα ήθελα να πω ότι το θέμα επικοινωνίας και refund είναι πολύ σημαντικά κριτήρια και να μην υποβιβάζεται για την τελική επιλογή σας, γιατί όταν σου κάθεται η στραβή στην αποστολή και κολλάει κάπου το δέμα (χτυπημένο, χαμένο, πρόβλημα στα παραστατικά κτλ) και ο πωλητής σε γράφει στα @$%&^%@#$ του, τότε το αποτέλεσμα είναι να καθυστερήσει η αγορά σου κανένα τρίμηνο με την πίεση σου σταθερά στο 20. Κλείνει η παρένθεση μου να μην κατηγορηθώ και ως "βαλτός". Με το συγκεκριμένο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και το προτείνω.
    • Αν ήρθε "σφραγισμένο" αλλά ξεκλείδωτο τότε φίλε μου μόνο σφραγισμένο δεν ήταν. Δεν το έχω ξανακούσει αυτό με σφραγισμένο κουτί, αλλά δεν τρέχει και τίποτα. Καλά θα είναι πάντως να το ξεκλειδώσεις επίσημα και με την κανονική διαδικασία για να είσαι εντάξει. :thumbup:

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • μου θυμιζει ενα βιντεο που εβλεπα με μεταχειρισμενα iphone.. που βαζανε μεσα στην συσκευασια καλωδια κ φορτιστη συσκευασμενα μετα απο εξω ζελατινα κ.... βουαλα (σαν) καινουριο!! κτ τετοια ειναι υποπτα οντως... κ sealed κ ξεκλειδωτο?
    • Διαφήμιση
    • Προσοχή το συγκεκριμένο Θέμα φιλοξενεί μόνο αξιολογήσεις. Ας το κρατήσουμε καθαρό..
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: Gearbest
      • Την Διεύθυνσή της (URL): gearbest.com
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Xiaomi Bluetooth Speaker, Tempered Glass, Case for Redmi 4 Pro, Mi Band 2 λουράκια, Mi Band 2 φορτιστή
      • Την ημερομηνία αγοράς: 20/02/2017
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 22 μέρες (17/03/2017)
      • Σας προτίμησαν στο τελωνείο: Όχι
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας : Ακόμα μια καλή αγορά από το Gearbest. Όλα έφτασαν καλά και ασφαλή. Τρόμαξα λίγο με όσα λέγονται για το τελωνείο αλλά ευτυχώς δεν με προτίμησαν ακόμα.
      Won't Back Down
      • Την επωνυμία της επιχείρησης: Gearbest
      • Την Διεύθυνσή της (URL): gearbest.com
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Xiaomi Amazfit Smart Watch
      • Την ημερομηνία αγοράς: 19/02/2017 παραγγελία, 19/02/2017 (!) αποστολή με PostNL
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 19 ημέρες από την παραγγελία
      • Σας προτίμησαν στο τελωνείο: Όχι
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): 10
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Δεν χρειάστηκε κάποια ιδιαίτερη επικοινωνία σχετικά με την παραγγελία (πριν ή μετά), όλα κύλησαν εντελώς ομαλά. Την ημέρα της παραγγελίας/πληρωμής, έστειλαν tracking number και φωτογραφία του πακέτου. Η αποστολή με PostNL ήταν άψογη και χωρίς "περίεργες" στάσεις.
      • Την επωνυμία της επιχείρησης:geekbuying
      • Την Διεύθυνσή της (URL):https://www.geekbuying.com
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Original-Xiaomi-Mi-Pro-Qualcomm-Quick-Charge-2-0-Type-c-10000mAh-Two-way-Li-polymer-Smart-Power-Bank-Mobile-Power-Charger
      • Original-Xiaomi-Mi-Pro-10000mAh-Power-Bank-Type-C-PU-Protective-Cover-Case---Brown
      • Την ημερομηνία αγοράς: 7/3
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 17 ημέρες
      • Σας προτιμήσανε στο τελωνείο: Όχι
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Καθυστέρησαν ίσως κάπως στο shipping μιας και το έστειλαν 4 μέρες μετά αλλά έφτασε πάρα πολύ γρήγορα. Μια χαρά όλα.

      • Την επωνυμία της επιχείρησης:yeso521
      • Την Διεύθυνσή της (URL):yeso521.com
      • Tι ακριβώς αγοράσασα: xiaomi-mi-band-2-heart-rate-monitor-smart-wristband
      • Την ημερομηνία αγοράς: 24/2
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 24 ημέρες
      • Σας προτιμήσανε στο τελωνείο: Όχι
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): Δεν χρειάστηκε.
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Shipping μέσα στην ίδια μέρα όπως πάντα. Μια χαρά όλα ακόμα μια φορά!
    • Διαφήμιση
      • Την επωνυμία της επιχείρησης : Eglobal Central
      • Την Διεύθυνσή της (URL): DSLR, Lens, Mobile, Camera, Tablet- Electronics Best Deals | eGlobal Central
      • Tι ακριβώς αγοράσατε: Mi Max 4/128
      • Την ημερομηνία αγοράς: 08/03/2017
      • Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10): 10
      • Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 10 μέρες
      • Σας προτιμήσανε στο τελωνείο: Όχι
      • Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): 10 (έγινε μια επικοινωνία με Mail και πάντα απαντούσαν)
      • Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά): Μόνο Θετικά. Λόγο ότι τελικά δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο μου έκαναν έχτρα έκπτωση που έγινε refund στο paypal και όχι κάποιο κουπόνι και μου έστειλαν και ένα δωράκι. Μια παρατήρηση ενώ έλεγαν ότι είναι με official κινεζική ήρθε με official global 8.1.4.0 (ΜΒDMIDI) και πήρε αμέσως ενημέρωση σε 8.1.9.0.