Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Επωνυμία της επιχείρησης : to2c
      URL Professional Chinese Phones Supplier -To2c.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi3 16GB x 3 , 2 x redmi 1s
      Ημερομηνία αγοράς : Σε διάστημα 4 μηνών οι παραγγελίες.
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : min 10 εργασιμες max 15 εργασιμες.
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) :Την πρωτη φορα αργησαν να κανουν αποστολή μιας και δεν ειχαν καποιο δωρο που ειχα επιλεξει και δεν με ειδοποιησαν παρα 5 μερες μετα. Ολες τις επομενες φορες η αποστολη εγινε εντος 2-3 ημερών. Τα κινητά ηρθα αριστα συσκευασμενα χωρις αρχικη συσκευασια μιας και εχει τετοια επιλογη. Πολύ συμφερουσα πακέτα με αυξεντική θήκη , ζελατίνα xiaomi κτλ . Όλα ηταν αυθεντικά και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πάραυτα εχουν αναφερθεί πολυ αργές διαδικασίες αν τύχει κάποια επιστροφή !!!!
      After Sales support : Δεν υπηρξε αναγκη.
    • Την επωνυμία της επιχείρησης : XiaomiShop
      Την Διεύθυνσή της (URL) : Buy Xiaomi Mi3, Mi4, MiPad, HongMi 1S, Redmi Note - XIAOMI MOBILE RETAIL SHOP
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Redmi 1s
      Την ημερομηνία αγοράς : 1 Σεπτεμβρίου 2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 9
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 4 ημέρες συνολικά
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν χρειάστηκε έως σήμερα
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Σχετικά με άλλους έκανε 2 μέρες παραπάνω. Αλλά κανένα παράπονο! Και απάντηση σε όλα τα μηνύματα άμεσα.
      • Eπωνυμία της επιχείρησης: XiaomiShop
      • Ηλεκτρονική Διεύθυνσή (URL): Επίσημη Σελίδα // Σελίδα στο Facebook
      • Tι αγόρασα: Xiaomi Redmi Note Enhanced Edition WCDMA + Pistons 2 + Power Bank 10400mAh + Tempered Glass
      • Ημερομηνία αγοράς: 03/09/14
      • Αξιολόγηση Παραλαβής (1-10): 10 - ο κούριερ της DHL με περίμενε υπομονετικά να κάνω έλεγχο ότι όλα ήρθαν και είναι σε καλή κατάσταση και θεωρώ ότι γενικά είναι μια καλή πρακτική,
      • Χρόνος παραλαβής: 2 εργάσιμες ημέρες
      • Αξιολόγηση του After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): - Δεν έχει χρειαστεί.
      • Λοιπά σχόλια (Θετικά ή Αρνητικά): Στα συν του το European Warehouse και η πολύ γρήγορη αποστολή μέσω DHL. Όπως καταλαβαίνετε, δεν πληρώνετε τελωνείο και έχετε τα πράγματα που θέλετε άμεσα (προσοχή όσα έχετε βάλει στο καλάθι σας να είναι διαθέσιμα μέσω αυτής της επιλογής). Τιμή: Είναι κάπως πιο ακριβό από τον ανταγωνισμό, οπότε να το προτιμήσετε μόνο αν θέλετε το κινητό σας άμεσα και χωρίς φόβο τελωνείου.Όσον αφορά στην εξυπηρέτηση, απαντάνε γρήγορα στις ερωτήσεις είτε στο site είτε στο facebook, οπότε έμεινε ικανοποιημένος και απο αυτό. Γενικά η αγορά ήταν απροβλημάτιστη από την αρχή ως το τέλος

      Στη διάθεσή σας και μέσω pm για τυχόν απορίες!
    • Διαφήμιση
    • 1.)Την επωνυμία της επιχείρησης :TO2C
      Την Διεύθυνσή της (URL) :Professional Chinese Phones Supplier -To2c.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xaomi Hongmi 1s
      Την ημερομηνία αγοράς :09/6/14
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε:20/06/14(singapure post)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν χρειάστηκε
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) :Η συσκευη ηρθε σε πολύ μικρό χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα και με τα δώρα που μου είχαν υποσχεθεί, στη καλύτερη τιμή της αγοράς. Στα θετικά μια μικρή έκπτωση από live chat.

      2.)Την επωνυμία της επιχείρησης :TO2C
      Την Διεύθυνσή της (URL) :Professional Chinese Phones Supplier -To2c.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xaomi Hongmi 1s
      Την ημερομηνία αγοράς :24/6/14
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε:16/07/14(singapure post)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν χρειάστηκε
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) :Η συσκευη ηρθε σε πολύ μικρό χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα και με τα δώρα που μου είχαν υποσχεθεί, στη
      καλύτερη τιμή της αγοράς. Στα θετικά μια μικρή έκπτωση από live chat.





    • Την επωνυμία της επιχείρησης :Merimobiles
      Την Διεύθυνσή της (URL) :Unlocked Smartphones & Cell Phones from China | Merimobiles
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xaomi Piston Headphones
      Την ημερομηνία αγοράς :19/8/14
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε:5/9/2014(singapure post)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν χρειάστηκε
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) :Τα ακουστικά ήρθαν σε άψογη συσκευασία (μια ώρα πάλευα να τα ανοίξω) στην καλύτερη τιμή της αγοράς, και με δώρο ...φορτιστή αυτοκινήτου.
    • Καλημέρα στη παρέα.
      Δεν ξέρω αν είμαι offtopic αλλά έχω παραγγείλει και εγώ το xiaomi note από το geekbuying και θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος φίλος να μας πει κάποια πράγματα για το συγκεκριμένο site.

      Ευχαριστώ
      Δημήτρης
    • Διαφήμιση
    • Ειλικρινά πρώτη φορά το ακούω.
      Ελπίζω όλα να πάνε καλά με την παραγγελία σου, και να παραλάβεις γρήγορα.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
      Από εχθές το βράδυ πάντως φαίνεται ότι έφυγε από Σανγκάη.
      Ναι με EMS θα μου έρθει.
    • Διαφήμιση
    • merimobiles.com Your e-shop

      Επωνυμία της επιχείρησης : MeriMobiles
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : merimobiles.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi REDMI 1S
      Ημερομηνία 1ης αγοράς : 10/06/2014
      Ημερομηνία 2ης αγοράς : 29/08/2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10 αριστα!
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : περίπου 20 μέρες (1η αγορά)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : 9 (και θα εξηγήσω γιατί)
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Αψογοι (αρχική παραγγελία) κανενα παραπονο, μου αναβαθμισαν τον τροπο αποστολης απο απλο σε EMS χωρις επιπλεον κοστος.Δυστυχώς το τηλέφωνο ήρθε με προβληματική οθόνη. Μετά απο μερικές ημέρες επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα του merimobiles.com και συγκεκριμένα με τον Ace. Ο Ace μου έστειλε RMA form και ζήτησε άμεσα να επιστρέψω το τηλέφωνο στα γραφεία τους στην Κίνα.
      Και εδώ αρχίζει το δράμα με τα κινεζικά ΕΛΤΑ. Το πακέτο χρειάστηκε 27 μέρες για να φτάσει στο Shenzen!!! Πιο αργά και από χελώνα. Το πακέτο ανοίχτηκε, ελέγχθηκε και τότε πήρα την πρώτη κρυάδα. Επικοινώνησαν μαζί μου μέσω του email στο site τους και μου ανακοίνωσαν ότι ο κατασκευαστής άλλαξε την οθόνη και πρέπει να πληρώσω 68$ USD.
      Επικοινώνησα άμεσα με τον Ace, ο οποίος στο μεσοδιάστημα με ενημέρωνε για την εξέλιξη των πραγμάτων, μου ζήτησε να το αγνοήσω όπως και έκανα. Μετά απο μερικές μέρες μου έδωσαν In Store Credits. Τα οποία χρησιμοποίησα για να παραγγείλω εκ νέου την ίδια συσκευή (τώρα βρίσκεται απο 19/9 στο ΥΕΔ Θεσ/νίκης-μάλλον πάμε με εκτελωνισμό!!)
      Το άτομο είναι άπαιχτο!! Εμένα με βοήθησε αφάνταστα καθόλη την διάρκεια των 2 παραγγελιών και της μιας επιστροφής. Μεσολάβησε ακόμα και πρίν απο 2 ημέρες μου έκαναν refund τα έξοδα που πλήρωσα στα ΕΛΤΑ για να πάει ΚΙΝΑ αφού σύμφωνα με το Policy το τηλέφωνο ήταν DOA και είχα το δικαίωμα.
      ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ DISPUTE!!!!!
      Αν όλα αυτά σας φαίνονται εύκολα και βατά, πιστέψτε με, χωρίς τον Ace δεν θα γινόταν τίποτα!! Ο άνθρωπος είναι όλα τα λεφτά.

      Thank you once again Ace. Without your support and help none of these would be fisible and trouble free.
      Thank you merimobiles.com for a good experience.