Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ένα νέο μαγαζί από Γερμανία με ακολούθησε στο Twitter σήμερα. Xiaomishop.com. Γράφει ότι έχει Ευρωπαϊκό warehouse. Στα υπόψιν.
    • Την επωνυμία της επιχείρησης : Minideal
      Την Διεύθυνσή της (URL) :
      http://www.minideal.net
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Hongmi (Redmi)
      Την ημερομηνία αγοράς :
      2 Μαΐου 2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) :
      10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε :
      18 ημέρες συνολικά
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) :
      Δεν χρειάστηκε έως τώρα
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά)
      : Έφτασε σε ΑΨΟΓΗ συσκευασία (με απλό ταχυδρομείο) με την ένδειξη "gift" επάνω και με δώρο Memory Card 8GB, Install google play + Root, Silicone case+screen protector.
    • Την επωνυμία της επιχείρησης : Merimobiles
      Την Διεύθυνσή της (URL) :
      https://www.merimobiles.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε :
      Xiaomi Mi-3 64GB
      Την ημερομηνία αγοράς :
      2 Μαΐου 2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) :
      9
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε:
      7 ημέρες συνολικά
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) :
      Δεν χρειάστηκε έως σήμερα
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά)
      : Μου έστειλαν την παραγγελία με EMS και μου ζήτησαν (εκ των υστέρων) να πληρώσω επιπλέον 18$ όπως και έκανα μετά τις συμβουλές των παλαιοτέρων μελών του forum μας. Αν και σε live chat που είχα μαζί τους, τους είπα ότι θα εκτιμηθεί τυχόν κάποιο δώρο (όπως κάνουν άλλα sites... π.χ. Minideal κ.λ.π) ΔΕΝ έστειλαν απολύτως τίποτα. Παρόλα αυτά η συσκευασία έφτασε ταχύτατα σε άψογη μορφή, με την ένδειξη "gift" επάνω. Γενικά, πολύ καλή εμπειρία μαζί τους. Πήρα ουσιαστικά αυτό που ήθελα σε ελάχιστο χρόνο και σε άψογη κατάσταση!
    • Διαφήμιση
    • Την επωνυμία της επιχείρησης : Merimobiles
      Την Διεύθυνσή της (URL) : merimobiles.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi-2S 32GB
      Την ημερομηνία αγοράς : 1 Μαΐου 2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 5
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 22 ημέρες συνολικά
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Δεν χρειάστηκε έως σήμερα
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Έκανα την πληρωμή μέσω προπληρωμένης κάρτας και έδείχναν όλα ok. μετά από 8 μέρες ελέγχο την κίνηση της κάρτας μου και βλέπω ότι μου έχουν κάνει 13 ευρώ χρέωση χωρίς λόγο καθώς και πίστωση το συνολικό κόστος του κινητού που έκανα παραγγελία. Όλα αυτά αφού μου έχουν στείλει νούμερο αποστολής. Αντί να ακολουθήσω τακτική λαμογιού τους ενημερώνω ότι έχουν κάνει λάθος και ότι πρέπει να βρουν τρόπο να κάνω την υπόλοιπη πληρωμή. Αντί να ακούσω ένα ευχαριστώ μου στέλνουν ένα link για paypal που μου ζητούσαν να πληρώσω γύρω στα 10 ευρώ παραπάνω από ότι έπρεπε να έχω πληρώσει. Τους απαντάω ότι μου έχουν βάλει να πληρώσω παραπάνω από αυτό που πρέπει και τους ζητάω να το διορθώσουν. Χωρίς να μου απαντήσουν καν μετά από 2 μέρες μπαίνω μόνος μου στην διαδικασία να κάνω την πληρωμή του υπολοίπου που οφείλω και τους ενημερώνω και με email. Αποτέλεσμα; Ούτε ευχαριστώ. Sorry αλλά αυτό είναι ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ. Θα μπορούσε να μου είχε κοστίσει 13 € το κινητό αλλά εγώ ο Λ@λ@κας φταίω που πλήρωσα.
      Arturius79 invite you to Xiaomi MIUI Official Forum
      en.miui.com/?fromuid=334298346
    • Την επωνυμία της επιχείρησης : Vickmall
      Τη Διεύθυνσή της (URL) : Wholesale Chinese brand mobile phones
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi-3
      Την ημερομηνία αγοράς : 30 Μαΐου 2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε: 10 ημέρες (Singapore Post)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : 10
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : :Πολύ εξυπηρετικοί μέσω email. Επείδή το αυτοκόλλητο αυθεντικότητας ήταν στο κουτί και όχι στην εγγύηση, χρειάστηκαν πολλές επικοινωνίες και σε όλες ήταν άψογοι. Μου το έστειλαν με ελληνικά παρόλο που δεν το ήθελα αλλά μετά προσφέρθηκαν να με βοηθήσουν να βάλω την original ROM.
    • Την επωνυμία της επιχείρησης :TO2C
      Την Διεύθυνσή της (URL) : Professional Chinese Phones Supplier -To2c.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xaomi mi2s 16gb
      Την ημερομηνία αγοράς :26/04/14
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 8
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε:9/05/14(10 εργασιμες,singapure post)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : 4
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) :η συσκευη ηρθε ελλατωματικη(hardware),κατοπιν συννενοησης μεσω e-mail k chat(διαρκειας 3 ημερων)εσταλη πισω για αντικατασταση.οταν εφτασε πισω στην κινα(μετα απο 3 εβδομαδες)δεν ενημερωθηκα οτι το παρελαβαν οπως μου ειχαν επισημανει,αναγκαστηκα να γραψω 2-3 mail σε aftersales και rma(επιστροφες),οταν επιτελους καταφερα να μιλησω με τους πωλητες στο chat 3 μερες μετα(!)μου ειπαν οτι για να μου στειλουν νεα συσκευη πισω θα πρεπει να παει στο εργοστασιο για ελεγχο με αγνωστο απαιτουμενο χρονο.εκανα dispute στο paypal,απαντησαν την επομενη μερα sto resolution center του pay pal οτι θα χρειαστουν 7 εργασιμες,τελικα περιμενα 6 μερες ακομη και αφου δεν ειχα κανενα νεοτερο,ειχα πλεον δικαιωμα και εκανα claim.περασαν 5 μερες ακομη κ τελικα πηρα πισω τα λεφτα μου.
    • Την επωνυμία της επιχείρησης :Xaomishop
      Την Διεύθυνσή της (URL) :Buy Xiaomi Mi3, HongMi 1S, Redmi Note - XIAOMI MOBILE RETAIL SHOP
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xaomi mi2s 16gb-xaomi piston earphones
      Την ημερομηνία αγοράς :24/06/14
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε:1/06/14(4 εργασιμες,EU DIIRECT-UPS)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : δεν εχει χρειαστει ακομη
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) εξυπηρετικοι μεσω facebook σε ερωτησεις που τους εθεσα πριν την αγορα,αμεση αποστολη(μια μερα μετα την πληρωμη),πολυ καλη συσκευασια,μου εβαλαν εξτρα δωρο( http://www.xiaomishop.com/107-premium-tempered-glass-screen-protector-screen-guard-for-xiaomi-mi2-mi2s.html) αν και ξεχασαν τον φορτιστη αυτοκινητου.
    • Διαφήμιση
    • Την επωνυμία της επιχείρησης :Antelife
      Την Διεύθυνσή της (URL) :China Electronics Wholesale - Online Shopping with Best Price & WorldWide Free Shipping - AntElife.com - Wholesale Electronics on AntElife.com facebook.com/AntelifeGreece
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Landvo L900
      Την ημερομηνία αγοράς :30/05/14
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Tον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε:12 εργασιμες,(Sing post)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : δεν εχει χρειαστει ακομη.
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά)Πολυ εξυπηρετικοι μεσω facebook (έχουν και Ελληνικη σελιδα:facebook.com/AntelifeGreece )σε
      ερωτησεις που τους εθεσα πριν την αγορα μου έδωσαν και εκπτωτικο κουπονι,πολυ καλη συσκευασια και η συσκευη είναι απιστευτη...! :)
    • Επωνυμία της επιχείρησης : morefun_digi(ebay seller)

      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : ebay seller

      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Redmi Note 1W (WCDMA)

      Ημερομηνία αγοράς : 04/06/2014

      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) :10 πολυ γρηγορη παραλαβη! (αποστολή 06/06/2014 και παραλαβή 18/06/2014 σε 7 εργασιμες -Με συστημμένο ΕΛΤΑ(EMS)χωρίς έξτρα έξοδα Τελωνείου)

      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 11 ημέρες(7 εργασιμες)

      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : 7 διότι αφενός μού παρείχαν μεσω email πληροφορίες που ζήτησα σχετικά με τον ελεγχο της συσκευης,αφετέρου τα Αγγλικα τους ειναι λιγο τραγικα ενω εχουν μέτρια ρός αργή ανταποκριση.

      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά):Συμπερασματικά για τον Υποψηφιο Αγοραστή:Θα έλεγα οτι προτείνεται απο εμενα, ως πιθανός Πωλητής σε επικείμεη αγορά σας(οι τιμές του ειναι πολύ καλές σε σχέση με τον ανταγωνισμό-η αποστολή ειναι ταχύτατη και ασφαλής μεσω EMS)με μια μικρή επιφύλαξη στο θέμα τού support αν χρειασθεί.
      :borg: ...Xiaomi rules
      Κώστας
    • Επωνυμία της επιχείρησης : Lenteen

      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : lenteen.es

      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi3 16GB

      Ημερομηνία αγοράς : 4/6/2014

      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10

      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 4 ημέρες με DHL

      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις από το κατάστημα και από το live support τους.
    • Επωνυμία της επιχείρησης : FASTCARDTECH
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : Wholesale price buy Android phone Android tablets PC in fastcardtech
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi3 64GB
      Ημερομηνία αγοράς : 12/06/2014 και παρέλαβα την 07/07/2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10 (η συσκευασία άψογη και το προιόν τέλειο και original 100%)
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 25 ημέρες με ταχυδρομείο
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : -
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις από το κατάστημα και από το live support τους. Είναι πολύ εξυπηρετικοί γενικά και πολύ καλοί επαγγελματιες.Συνολικά μια καλή εμπειρία αγορών.
    • Διαφήμιση
    • Επωνυμία της επιχείρησης : Merimobiles

      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : Unlocked Smartphones & Cell Phones from China | Merimobiles

      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi3 16GB

      Ημερομηνία αγοράς : 03/07/2014

      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10

      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 18/07 μου στείλανε ειδοποίηση από τα ελτα να το παραλάβω (signapore post αποστολή)

      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Για πρώτη αγορά από Κίνα, μια χαρά πήγανε όλα (ένα άγχος το είχα:P).

      After Sales support δεν έχω χρειαστεί και δεν έχω άποψη.