Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Την επωνυμία της επιχείρησης merimobiles
      Την Διεύθυνσή της (URL) merimobiles.com/
      Tι ακριβώς αγοράσατε Xiaomi Mi-3
      Την ημερομηνία αγοράς 11-1-14
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβήΤ (1-10) ακυρώθηκε
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε ακυρώθηκε τα λεφτά επιστράφηκαν μετά από 5 μέρες
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) 9
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) θετικά καλό after sales γρήγορη επικοινωνία-αξιοπιστία
      το αρνητικό ειναι οτι στο live chat δεν πολύξερουν για τις συσκευές που πουλάνε(χαρακτηριστικά,specs) οπότε κάντε τη δικιά σας έρευνα για το προιόν
      approved
      Εγκρίνεται!
      Παναγιώτης
    • Την επωνυμία της επιχείρησης : minideal
      Την Διεύθυνσή της (URL) : minideal.net
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi HongMi
      Την ημερομηνία αγοράς : 30/12/2013
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 18 μέρες 17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF195830290SG
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Χτύπα ξύλο!
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Ήταν η 2η μου συναλλαγή μαζί τους,άψογοι όπως και η 1η(στην πρώτη είχα tracking αυθημερόν και στην του HongMi την επομένη.Ελπίζω να τους χρειάζομαι μόνο για αγορές,και όχι after-sales!
    • Επωνυμία της επιχείρησης : ChinaPadMall

      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) :www.chinapadmall.com

      Tι ακριβώς αγοράσατε : ZTE Nubia Z5s mini

      Ημερομηνία αγοράς : 09/01/2014

      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10

      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 7 ημέρες (express delivery)

      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : -

      Στο συγκεκριμένο site βρήκα την καλύτερη τιμή για το τηλέφωνο που πήρα.
      Να αποφύγετε την DHL αν θέλετε express delivery. Σχεδόν όλα τα προϊόντα περνάνε τελωνείο.
      (πληροφόρηση ''εκ των έσω'') :)
    • Διαφήμιση
    • Επωνυμία της επιχείρησης : MeriMobiles
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : merimobiles.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi2S 16GB
      Ημερομηνία αγοράς : 27/1/2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 4-5 ημέρες με EMS(δεν μετράω τις γιορτές στην Κίνα)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : -
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις από το κατάστημα και από το live support τους. Είναι πολύ εξυπηρετικοί γενικά.
      Graphic Designer & Web Developer: www.lonewulf.eu
    • Επιχείρηση Ibuygou
      ibuygou.com σύνδεσμος
      Xiaomi Mi3 σαν παραγγελία
      Ημερομηνία παραγγελίας 5-3-14
      Δεν παρέλαβα
      After sales 0
      Τα σχόλιά μου: Στις 5/3 παράγγειλα από το ibuygou.com ένα Xiaomi Mi3 . Στις 7/3 μου έστειλαν mail ότι η παραγγελία μου έφυγε και μου γράψανε και το tracking number .Άφησα να περάσουν 24 ώρες κ άρχισα να κάνω αναζήτηση της αποστολής. Αποτέλεσμα κανένα . Τους έστειλα δυο mail ρωτώντας αν το tracking number ήταν σωστό. Απάντηση καμία . Στο επόμενο mail (16/3) τους είπα πως αν δεν μου απαντήσουν θα αναγκαστώ να ανοίξω dispute στο PayPal .Την άλλη μέρα είχα απάντηση ότι η παραγγελία μου είχε σταλεί αλλά σταμάτησε στο αεροδρόμιο κ θα τους γύριζε πίσω σε λίγες μέρες (Your order had been blocked in the airport last week since the security was unqualified . THe parcel would be sent back to us soon. ) .Ακόμη μου λέγανε αν ήθελα να περιμένω να μου το ξαναστείλουν όταν τους επιστρέψει . Φυσικά τους απάντησα όχι κ αμέσως έκανα dispute στο PayPal .
      Να σημειωθεί ότι πριν από το τηλέφωνο είχα παραγγείλει από τους ίδιους στις 27/2 , 6 screen protectors (3transparent+3Matt) . Στις 4/3 μου στείλανε mail ότι η παραγγελία μου έφυγε .Στις 7/3 μου έστειλαν άλλο mail που μου λέγανε πως δεν υπήρχαν τα 3Matt κ αν θέλω να παραγγείλω κάτι άλλο ούτως ώστε η παραγγελία μου να φύγει αμέσως!!!!! ( αυτή που υποτίθεται πως είχε φύγει στις 4/3 ). Νομίζω πως είναι περιττό κάθε άλλο σχόλιο. Μεγαλοπρεπέστατο 0 απο εμένα
    • Επωνυμία της επιχείρησης : MeriMobiles
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : merimobiles.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi2S 32GB
      Ημερομηνία αγοράς : 20/02/2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 8 ημέρες με EMS(από τη στιγμή που έστειλαν την παραγγελία)
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : -
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Το μόνο που με χάλασε ήταν η αλλαγή τρόπου αποστολής και επιπλέον χρέωση (από Singapore Post-δωρεάν σε EMS με 10USD επιπλέον). Κατά τα άλλα, όλα καλά.
    • Re: Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

      Επωνυμία της επιχείρησης : ibuygou
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : ibuygou.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi2s + 3100 μπαταρία + screenprotector + keidi silicon case
      Ημερομηνία αγοράς : 8/3/2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 0
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : δεν παρέλαβα ποτέ.
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): 7
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Η παραγγελία εστάλη με Singapore air mail μέσα στις 3 εργάσιμες μέρες μετά την πληρωμή όπως αναφέρουν στο Site στους. Πριν την αποστολή προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους (Παρασκευή) μέσω email όπου αφού δεν πήρα απάντηση από το support έστειλα σε ΌΛΑ τα mail που είναι για support στο site τους (Σάββατο Κυριακή) , απάντησαν την Δευτέρα το πρωί από 1 email όπου όπως νημερωθηκα είναι το άτομο (yoyo) που κάνει support της αποστολές στην Ελλάδα. Έστειλα 2 mail στην yoyo και απάντησε Τρίτη πρωί.
      Φεύγει η παραγγελία 13/3/2014 και παραλαμβάνω tracking και σε email και σε message μέσα στο account μου στο κατάστημα.
      Περναν περίπου 4 εργάσιμες χωρίς να έχει ενεργοποίησε το tracking και αφού διαβάσω και την τελευταία αξιολόγηση του καταστήματος εδώ, στέλνω email στην yoyo, όπου κλασικά περνώ απάντηση την επόμενη μέρα (οπότε θεωρώ ότι έτσι απαντά στα mail, 1 φορά την μερα) όπου με ενοιμερωνει ότι κόλλησε στο αεροδρόμιο και δέμα θα επιστρέψει σε αυτούς χωρίς να μου πουν τον λόγο του κολληματος. Επίσης μου δίνει κατευθείαν την επιλογή να περιμένω να το ξαναστειλουν ή να γίνουν refund τα χρήματα, επιλέγω το refund . Την επόμενη μέρα δεν έλαβα απάντηση ούτε βλέπω κίνηση στο Paypal, περιμένω άλλη μια και πάλι τίποτα, χωρίς να συμπληρωθούν 48 ώρες από τελευταίο mail, ξυπνάω πρωί πρωί με σκοπό να πετύχω το live chat του που λειτουργεί ώρες καταστημάτων Κίνας από τι κατάλαβα.
      Εκεί μου απαντά η yoyo όπου είναι σαν να αμήν υπήρξαν τα τελευταία 3 mail (δικά μου 1 δικό τους) και κουμπάκια έλεγα ότι η παρακάλια έχει γίνει shipped με το tracking που έχω από την αρχή, περιληπτικά της γράφω τι έχει γίνει (αεροδρόμιο - επιστροφή σε αυτούς - refund) και μου λέει να περιμένω.
      Μετά από λίγο μου ζητά τον αριθμό της συναλλαγής στο Paypal και αφού τον δώσω μέσα σε 5 λεπτά μου είχαν επιστρέψει τα χρήματα.
      Σαν συνολική εμπειρία το support είναι κακό αλλά η yoyo με εξυπηρέτησε και το άμεσο refund χωρίς να χρειαστεί να κάνω dispute αλλά ούτε καν να απειλησω με αυτό με κάνουν να μην του βάλω πολυ χαμηλή βαθμολογία. Παντως σίγουρα έχουν θέμα με τις αποστολές τους ή έχει αλλάξει κάποια πολιτική με τις πολλές μπαταρίες σε ένα δέμα.

      Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Επωνυμία της επιχείρησης : MeriMobiles

      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : merimobiles.com

      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi3 64GB

      Ημερομηνία αγοράς : 4/3/2014

      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10

      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 10 ημέρες με EMS
      (μου αναβάθμισαν την αποστολή σε ΕΜS με δικό τους κοστος ενω εγω τους είχα πει να το στειλουν με Sing.Post :D )

      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : -

      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις από το κατάστημα και από το live support τους. Είναι πολύ εξυπηρετικοί γενικά και πολύ καλοί επαγγελματιες.
    • Επωνυμία της επιχείρησης : ofgou
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : ofgou.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi3 64GB
      Ημερομηνία αγοράς : 18/3/2014

      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 10 ημέρες με SG-EMS
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) :
      -Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις από το κατάστημα και από το live support τους. Είναι πολύ εξυπηρετικοί γενικά και πολύ καλοί επαγγελματιες.Συνολικά μια καλή εμπειρία αγορών.
    • Επωνυμία της επιχείρησης : MeriMobiles

      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : Top Quality Mobile phones from China, Android Tablets and Accessories at low cost

      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi 3 W 64GB

      Ημερομηνία αγοράς : 12-03 -2013

      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10

      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 27-03-2013 ( 11 εργάσιμες ημέρες ) αποστολή με Singapore post

      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : Αχρείαστη να'ναι :P

      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Πολύ εξυπηρετικοί στο live support.H συσκευή ( γνήσια φυσικά ) ήρθε rooted αν και δεν το είχα ζητήσει ,και με υποστήριξη Ελληνικών.Η παραγγελία έγινε με EMS .Δεν υπήρξε καμία πρόσθετη επιβάρυνση (τελωνείο, κλπ.)
    • Re: Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

      Επωνυμία της επιχείρησης : XiaomiWorld
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : xiaomiworld.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : 3100mAh μπαταρία με desktop charger και το κατάλληλο κάλυμμα + Pistons brown v2
      Ημερομηνία αγοράς : 22/3/2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 9 εργάσιμες
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): 10
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Σάββατο ξημερώματα έγινε η παραγγελία με αποστολή με EMS, δευτέρα πρωί έρχεται mail ότι υπάρχει θέμα με τις μπαταρίες στο τελωνείο λόγο ασφάλειας και θα το στείλουν με άλλο τρόπο επιστρεφοντας μου την διαφορά, δέχομαι, το δέμα απεστάλη με postnl την τρίτη. Ευχάριστη έκπληξη ήταν το ότι η ειδοποίηση ήρθε σπίτι 6 μέρες νωρίτερα από άλλη παραγγελία που έκανα με ems την ίδια μέρα!



      Επωνυμία της επιχείρησης : Merimobiles
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : merimobiles.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi2s 32gb
      Ημερομηνία αγοράς : 21/3/2014
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 13 εργάσιμες
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): 10
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Η αρχική παραγγελία έγινε παρασκευή πολύ αργά, οπότε μετράει για σκ, και ήταν για το 16gb μοντέλο. Την Δευτέρα επιστρέφω από την δουλειά και βλέπω ότι το 32gb έπεσε στα 220ε και αμέσως ανοιγω το 24/7 live chat (πολύ σημαντικό λόγο της διαφοράς στην ώρα, άλλοι είναι offline), ρωτάω τον εκπρόσωπο του καταστήματος αν μπορώ να αλλάξω την παραγγελία. Η απάντηση σχεδόν άμεσα ήταν θετική, χωρίς μα-μου κλπ, στέλνω με PayPal για την διαφορά και γίνεται άμεσα update η παραγγελία στο site.

      Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην FrOsT ().

    • Διαφήμιση
    • Re: Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες)

      Επωνυμία της επιχείρησης : ibuygou
      Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : ibuygou.com
      Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Pistons if edition, earphone cap Android, mitu USB sd card reader
      Ημερομηνία αγοράς : 14/4/2014 - 22/4/2014 marked as shiped
      Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10
      Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 12 εργάσιμες
      Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10): -
      Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : μόνο αρνητικό το μεγάλο διάστημα από την παραγγελία στην αποστολή, πολύ θετικό το αρκετά γρήγορο free shipping!

      Sent from my MI 2S using Tapatalk