Διαφήμιση

Προβλημα με τον Miui Weather & Με ελληνικα στα SmS

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 21/01/2022) !!! <<

Έγινε η διανομή για της νέας MIUI 13 XTRV-22.1.19 ROM για 17 συσκευές (Σε Εξέλιξη).
    Θα δώσουμε και νέες ROM μόλις έχουμε Source από το Xiaomi.eu

Ενημέρωση : Λόγω των διακοπών στην Κίνα για τον εορτασμό του νέου έτους, οι επόμενες ROM θα βγουν στις 10/11 Φεβρουαρίου

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Προβλημα με τον Miui Weather & Με ελληνικα στα SmS

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.Εχω ενα θεματακι και θελω να μαθω εαν ειναι λογικο και το εχουν και αλλοι αυτο.Ο miui weather εντοπιζει την περιοχη μου αλλα δεν βγαζει καμια πληροφορια και οταν επιλεγω τις ρυθμισεις κρεμαει και με πεταει απο την εφαρμογη,το BZ weather που δουλευε αψογα και συνεργαζοτα με τα miui widgets πλεον και αυτο λειτουργει αυτονομα κατι που δεν ειναι επιθυμητο.Μπορω να κανω κατι να το στρωσω αυτο?

Οσο για τα Ελληνικα στα sms εχω να πω οτι καποια φαση εβγαζε αυτοματα προτασεις για λεξεις που ξεκινουσα να γραφω ,σαν να καταλαβαινε τι ηθελα να γραψω..(ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω.) πλεον απο καποιες ROM και μετα δεν το βγαζει.
    • Για το MIUI Weather δυστηχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί πάντα χρησιμοποιώ developer ROM που δεν είναι εγκατεστημένο.

Όσο για το πληκτρολόγιο, αν δεν έχεις βάλει κάποιο άλλο πρόγραμμα πρέπει να πας

Settings -> Language & input -> εκεί βρίσκεις το Android Keyboard πατάς το βελάκι που έχει δεξιά. Μετά στο Show correction suggestions επιλέγεις το always show
    • Διαφήμιση