Διαφήμιση

Προβλημα ηχειου στο RED RICE WCDMA

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβλημα ηχειου στο RED RICE WCDMA

      Παρηγγειλα το εν λογω τηλεφωνο απο το to2c.com στις 3 δεκεμβριου και το παρελαβα στις 23 δεκεμβριου και απο την πρωτη εκκινηση το speaker κανει crackling sounds. To sound playback ειναι κακιστο αφου υπαρχει πολυς θορυβος και σπασιμο του ηχου απο το speaker.Το ιδιο συμβαινει και στην ανοιχτη ακροαση σε συνομιλια.Δοκιμασα και προηγουμενες ρομ οποτε δεν ειναι θεμα ρομ.επισης προσεξα οτι η κατω δεξια βιδα στο σημειο της κεραιας λεει mi και ειναι λευκη. για να το αποστειλω πισω χρειαζεται να πληρωσω σχεδον 40 ευρω και ειναι αρκετα μεγαλο το ποσο και οι ημερες ταλαιπωριας.εγραψα στο καταστημα για refund αλλα βλεπω οτι μου τα μασανε.Αν δεν γινει το refund παρακαλω να γινει report το συγκεκριμενο καταστημα καθως και αλλοι χρηστες απο το myphone.gr εχουν αντιμετωπισει παρομοια προβληματα. επισης μπορω να βρω το δικιο μου μεσω paypal?
      Πειτε μου γνωμες και αποψεις για το εν λογω προβλημα.Χρονια πολλα ευχομαι
    • Δεν θα βρεις το δίκιο σου, με το paypal γιατί δεν είναι κάποιο πρόβλημα στην αποστολή από το to2c. Σου ήρθε κανονικά το δέμα.

      Η εγγύηση δυστηχώς είναι από Κίνα οπότε αν φτάσεις σε αυτό το σημείο, θα χρειαστεί να το στείλεις εκεί. Αυτό είναι κάτι που γνώριζες ήδη από την στιγμή που αγόρασες προιόν που δεν πωλείται επίσημα στην ΕΕ.

      Αυτό που έχω να σου προτείνω χωρίς να είμαι κάτοχος της συσκευής για δοκιμή, είναι αν έχει κάποιος ξεχωρίσει τα radio από το baseband για την συγκεκριμένη συσκευή, να δοκιμάσεις να τα flashareis και λογικά κάποιο μπορεί να διορθώσει αυτό το πρόβλημα.

      Επίσης αν το πρόβλημα είναι στον συνομιλητή σου, δοκίμασε να πας Settings -> Sound -> Phone call noise suppression και να επιλέξεις το Single Mic
    • Τελικα ανακαλυψα οτι το τηλεφωνο ειναι ρεπλικα. Τις σχετικες αποδειξεις τις ανεφερα εδω : myphone.gr/forum/showthread.php?p=5098618#post5098618

      Εκανα ηδη dispute στη paypal και ανεφερα ηδη το καταστημα για εξαπατηση και περιμενω full refund
    • Διαφήμιση
    • αυτα που παραθετεις δεν αποδεικνυουν οτι ειναι fake η συσκευη
      ο μονος 100% σιγουρος τροπος ειναι να δεις αν εχει Mi-Recovery ή καποιου αλλου τυπου recovery

      ισα ισα αποτην αναλυση της οθονης και τη ραμ με την πρωτη ματια φαινεται οτι ειναι γνησιο
      δες εδω αντιστοιχα screenshots απο ενα fake Hongmi
      xiaomi.eu/community/threads/re…hongmi.22981/#post-190472
    • Στο ιδιο link αναφερω πως δεν εχει ουτε miui recovery.μονο ενα recovery σε στυλ cwm. ακομα και με το περασμα αλλης ρομ δεν εχει miui recovery.ακομα και ο κωδικος στο πισω μερος του κουτιου επαληθευεται ναι μεν στην xiaomi αλλα βγαζει το μηνυμα οτι εχει χρησιμοποιηθει για επαληθευση ΧΧΧ φορες ενω ο καθε κωδικος ειναι αυστηρα προσωπικος για καθε συσκευη. Επισης το density της οθονης ειναι λαθος.Υπαρχουν οι λεγομενες καλες και κακες ρεπλικες.Αυτη ειναι μια καλη.εχω ειδοποιησει ηδη xiaomi,paypal και το ιδιο το καταστημα.Μην συγχεουμε το fake με την replica.Το fake μοιαζει οπτικα ενω η ρεπλικα προσπαθει να μοιασει στο αρχικο με υλικα χαμηλοτερης ποιοτητας.Οπως και να χει περιμενω κινησεις και εκ μερους της paypal και αλλοι χρηστες εχουν προβληματα με αλλες συσκευες απο το εν λογω καταστημα.

      Χρονια Πολλα ευχομαι
    • Πραγματικά λυπάμαι για την τροπή που έχουν πάρει τα πράγματα.
      Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να πάρεις τα χρήματά σου πίσω από το To2c.com - Paypal ...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Πραγματικά λυπάμαι για την τροπή που έχουν πάρει τα πράγματα.
      Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να πάρεις τα χρήματά σου πίσω από το To2c.com - Paypal ...
      Μακαρι γιατι απο οτι φαινεται ειναι πολυ συγκεκριμενα τα μαγαζια που εχουν αυθεντικα xiaomi. Το θεμα ειναι οτι την πατησαν αρκετοι και ο εν λογω seller τους εχει στην αναμονη για νεα ρομ(μεχρι να ληξει η προστασια της Paypal).Να επισημανω οτι η Paypal δεν προστατευει μονο τον αγοραστη σε περιπτωση που δεν λαβει το δεμα αλλα και σε περιπτωση που λαβει κατι προβληματικο,κατι το οποιο ειναι απομιμηση και γενικα οτι δεν πληρει τις προδιαγραφες του προιοντος.
    • Διαφήμιση
    • Tι να πώ, έχει γεμίσει ο τόπος με fake συσκευές και ιντερνομάγαζα που υπάρχουν μόνο για αρπαχτές.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H nicolassp έγραψε:

      ακομα και με το περασμα αλλης ρομ

      Χρονια Πολλα ευχομαι


      πως καταφερες και περασες αλλη ρομ σε μια συσκευη που πρακτικα δε γνωριζεις ποια ειναι?
      του περασες μια miui για το hongmi και δουλεψε?? και με ποιον τροπο? μεσω recovery??

      συγνωμη αν ρωταω πολλα, δεν εχω αντιρηση με τα λεγομενα σου απλα αυτο μου φαινεται λιγο περιεργο....


      επισης μην πεσεις σε αυτο το τριπακι

      Ο/H nicolassp έγραψε:

      Το θεμα ειναι οτι την πατησαν αρκετοι και ο εν λογω seller τους εχει στην αναμονη για νεα ρομ(μεχρι να ληξει η προστασια της Paypal).


      ανοιξε αμεσως case στο paypal
      αν περασουν 45 ημερες απο την πληρωμη που εκανες δεν εχεις το δικαιωμα να διεκδικησεις πισω τα χρηματα σου!
      αντιθετα αν ανοιξεις case εχεις 20 ημερες επιπλεον για να το λυσετε με το πωλητη
    • Δεν περίμενα το to2c να κάνει τέτοια #@$%@. Γενικά είναι από τα πολύ αξιόπιστα καταστήματα και έχω πάρει αρκετές συσκευές από εκεί....

      Παίζει το φιλαράκι που του παρήγγειλα από εκεί το Hongmi να φάει τέτοιο πακέτο...; Θα σας ενημερώσω, όταν το δω.

      Νιώθω πολύ τυχερός που είχα βρει από ebay τόσο φθηνό και αυθεντικό MI2S
    • Εκανα dispute στην paypal,τους εστειλα και photos και το video.Προσπαθησα να επικοινωνησω με το live chat του καταστηματος οπου μου ελεγαν wait,dear κτλπ και οταν ειπα οτι ανοιξα case βγηκαν offline.Ακομα μου ειπαν οτι δεν εχουν προσβαση στο myphone ενω εκει ενας representative εχει διαφημισει ολο το μαγαζι του. Ειναι αντιεπαγγελματικο το τι κανουν. Η miui μπορεσε να περασει γιατι το chipset ειναι mtk.(μεσω recovery ναι) εχω δωσει και αλλα στοχεια οπως και για το recovery.Επισης εχω αναφερει και το τι εμφανισε το security code επειδη επεμενε ο εκπροσωπος.

      myphone.gr/forum/showthread.php?p=5099814#post5099814


      myphone.gr/forum/showthread.php?p=5100038#post5100038


      προφανως ενημερωσα και την paypal οτι δεν μου μιλανε
    • Διαφήμιση
    • Τελικα τι εγινε ? ήταν οντως fake ? Εχω παραγγειλει 6 mi3 απο εκει ...και ολα ηταν ok... τωρα περιμενω 1s ... γενικα ψωνιζω χρονια απο αυτο και minideal και μου κανει τρομερη εντυπωση οτι πουλησαν fake. Οσο για τα sn και τις επιβεβαιωσεις στο site καποιες φορες αποτυγχανουν ανω το τηλεφωνο ειναι 100% original...