Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Mi 8 - Dipper

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική Συζήτηση για το Mi 8 - Dipper

      Α γι'αυτό λέτε συνέχεια να κοιτάμε συνέχεια το arb και καλά κάνετε ! Εγώ πάντως είχα την τιμή 1 πριν το ξεκλείδωμα αλλά μετά το ξεκλείδωμα δεν το ξανατσεκαρα . Θα το τσεκαρω πάλι και ελπίζω να μην ανέβηκα.

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Παιδια τα φώτα σας. Έχω απίστευτο draining μετά τις 2-3 τελευταίες XTRV οριακά 3 ώρες SOT. Δεν ξέρω αν βοηθήσουν απ' το better battery stats τα screenshots που στέλνω ώστε να μου πείτε μια γνώμη...
      Images
      • Screenshot_2020-02-26-10-21-44-922_com.asksven.betterbatterystats.jpg

        233,57 kB, 1.080×2.248, viewed 77 times
      • Screenshot_2020-02-26-10-21-41-641_com.asksven.betterbatterystats.jpg

        266,89 kB, 1.080×2.248, viewed 85 times
      • Screenshot_2020-02-26-10-21-38-496_com.asksven.betterbatterystats.jpg

        527,08 kB, 1.080×2.248, viewed 87 times
    • Γενική Συζήτηση για το Mi 8 - Dipper

      Βγες από google account και κάνε εκκαθάριση δεδομένων εφαρμογών , όπου βλέπεις google δηλαδή services κ.τ.λ ξαναβάλε λογαριασμό google και δες συμπεριφορά.
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα σας..
      Επειδή έχω ανάγκη το wifi calling κάπου διάβασα ότι σε παλαιότερη ROM δουλεύει κανονικά.. Μπορεί κάποιος να μου πει σε ποια ROM το έχει δουλέψει για να την κάνω εγκατάσταση? Το arb στο κινητό μου δείχνει τιμή 1.

      Τώρα φοράω την τελευταία XTRV Dev με 2 κάρτες sim (sim1: CU-Vodafone & sim2: Cosmote) και έχω πάρει ήδη τηλ. για ενεργοποίηση και στις 2 εταιρίες και η Cosmote μου απάντησε με μήνυμα ότι έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία.. (προς το παρόν έχω μόνο VOLTE και από τις 2 εταιρίες.. και έχω ήδη ενεργοποιημένους τους διακόπτες στο κινητό για VOLTE & VoWifi..)
      Ακόμη έβαλα και την κάρτα της cosmote σε ένα mi9 και ενεργοποίησα εκεί επίσης το vowifi και στο Mi9 δούλευε κανονικά με την κάρτα μου.. αλλά όταν την ξαναέβαλα στο δικό μου mi8 το vowifi δεν δούλεψε..
    • Γενική Συζήτηση για το Mi 8 - Dipper

      Μήπως κάτι δεν κάνεις καλά είμαι με την τελευταία XTRV

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • @pisons αυτό που έκανα είναι τα παρακάτω βήματα:
      1) Έβαλα τους κωδικούς για volte και vowifi (*#*#...) από τον dialer για να μου εμφανιστούν οι αντίστοιχοι διακόπτες και να τους ενεργοποιήσω..
      2) Πήρα τηλ. cosmote & vodafone για ενεργοποίηση vowifi και πήρα θετική απάντηση.
      3) Εβγαλα τις κάρτες sim από το κινητό μου και τις πέρασα σε συμβατό τηλέφωνο και έστειλα μήνυμα. Μου ήρθε απάντηση ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία.
      4) Εβγαλα τις κάρτες από το συμβατό τηλ. και τις έβαλα στο δικό μου mi8.
      5) Το αποτέλεσμα: Είναι ενεργοποιημένο το volte και τις 2 κάρτες sim, ωστόσο σε καμία από τις 2 κάρτες δεν έχω vowifi (το τσεκάρω βάζοντας το κινητό σε λειτουργία πτήσης και με ενεργοποιημένο το wifi προσπαθώ να δω τα αντίστοιχα εικονίδια για vowifi αλλά αντ' αυτού δεν βλέπω κάτι τέτοιο αλλά ούτε και μπορώ να κάνω κλήση γιατί μου λέει ότι πρέπει να βγάλω πρώτα την λειτουργία πτήσης.

      Είναι κάτι από τα παραπάνω που κάνω λάθος ή παραλείπω κάτι και δεν έχω τα σωστά αποτελέσματα?
    • Όλα σωστά τα έκανες. Απλά δε λειτουργεί η υπηρεσία vowifi στη συσκευή σου με το πάροχο που έχεις. Πιθανόν σε μελλοντική αναβάθμιση.
    • Διαφήμιση
    • Γενική Συζήτηση για το Mi 8 - Dipper

      Στο vodafone μην περιμένεις να δεις σήμα WiFi στην cosmote δες τις ρυθμίσεις ότι στο wifi έχεις πρώτη επιλογή το WiFi δίκτυο και όχι το 4G

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική Συζήτηση για το Mi 8 - Dipper

      Έκανα σήμερα downgrade και περασα την προηγούμενη stable (v11.0.6.0) android 9 , γιατί με την τελευταία stable (android 10) ακόμη και fr που έγινε μετά από ξεκλείδωμα , τα προβλήματα που είχα προαναφέρει υπήρχαν ακόμη.Πλεον η συσκευή πετάει. Προς ενημέρωση τσεκαρα πάλι το arb και συνεχίζει να έχει την τιμή 1 .

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική Συζήτηση για το Mi 8 - Dipper

      Τράβηξα βίντεο σε εσωτερικό χώρο με ανάλυση 4Κ 60fps και δεν μου άρεσε καθόλου, συγκεκριμένα έμπαινε φως από την μπαλκονοπορτα και κάπως θαμπωνε την λήψη, υπάρχει κάποια ρύθμιση; βλέπω υποφέρει πολύ στο βίντεο, με το s9+ τέτοια θέματα δεν υπήρχαν
    • Μια ερώτηση παιδιά που καιρό ήθελα να την κάνω αλλά όλο το ξεχνούσα αλλά με αφορμή το σημερινό άρθρο το θυμήθηκα και σας την παραθέτω.
      Αφορά το changelog της Miui 20.3.5 ROM DEV και αναφέρει αυτά που βλέπω στην εικόνα τα οποία στο 80% είναι για άλλα κινητά (π.χ. Redmi Note 7 Pro, Redmi Note 7, Mi 10, Mi 10 Pro κλπ..) και 1-2 γενικές αναβαθμίσεις.. Είναι μόνο αυτά που παρέχει η ROM ή και άλλα που δεν αναφέρονται π.χ. για το mi 8 ή και άλλα κινητά? Γιατί αν αφορά μόνο τα συγκεκριμένα που λέει.. υπάρχει λόγος για αναβάθμιση? Γιατί το λέω αυτό.. γιατί αν οι αναβαθμίσεις αφορούν π.χ. με αλλάγές ουσιαστικές σε άλλα κινητά τότε γιατί βγαίνει αναβάθμιση για όλα και δεν αναφέρει τις αλλαγές-αναβαθμίσεις ξεχωριστά που γίνονται σε κάθε μοντέλο?
      Images
      • changelog.jpg

        76,62 kB, 505×647, viewed 95 times
    • Διαφήμιση