Διαφήμιση

Amazfit Bip δεν δείχνει αριθμό καλούντος

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Amazfit Bip δεν δείχνει αριθμό καλούντος

      Καλησπέρα σε όλους.
      Στο Bip της γυναίκας έχουμε το παραπάνω πρόβλημα.
      'Οταν την καλούν το ρολόι δείχνει ότι υπάρχει εισερχόμενη κλήση χωρίς να δείχνει αριθμό ή Caller Id.
      Όταν όμως δέχεται SMS δείχνει κανονικά και το όνομα του καλούντος και το κείμενο.
      Το έχει αντιμετωπίσει άλλος;
    • καλημερα κ απο εμενα, αγορασα πριν 2 ημέρες το bip και εχω κ εγω το ιδιο θεμα. οταν κάποιος με καλει λεει οτι εχω εισερχόμενη κληση αλλα δεν δείχνει το ονομα η τον αριθμο αυτου που με καλει, επισης ξέρετε εαν υπάρχει Ελληνικό firmware;
    • Θα βοηθούσε αν αναφέρατε ποια έκδοση firmware τρέχει στο κινητό (το λέει στο Mifit -> Προφίλ -> Amazfit Bip -> Έκδοση Υλικολογισμικού), ποια έκδοση Mifit και αν είναι το global ρολόι ή όχι.

      Εγώ από την άλλη με αγορασμένο το Bip Global από Gearbest (firmware V.0.1.1.36, Mifit 3.4.1) συνδεδεμένο με OnePlus One:

      * όταν με καλούν, εμφανίζεται notification στο κινητό αλλά χωρίς αριθμό τηλεφώνου και
      * όταν μου στέλνουν SMS, δε παίρνω τίποτα (αν και οι σχετικές ρυθμίσεις υπάρχουν)
      * όταν παιρνω Gmail γράφει "inbox" χωρίς να εμφανίζεται περιεχόμενο στο email!
      * Ειδοποιήσεις ημερολογίου δεν παίρνω.

      Υπόψη ότι και σε 2 φίλους με Xiaomi κινητό ο ένας και Samsung ο άλλος και αγορά πάλι από Gearbest, συμβαίνουν ακριβώς τα ίδια.

      Το "παράξενο" φαίνεται να είναι ότι το Gearbest πιθανώς έχει πειράξει αυτά τα ρολόγια. Το λέω γιατί τα watchfaces που είναι διαθέσιμα στο ρολόι, δεν έχουν καμία σχέση με τα watchfaces που δίνει η εφαρμογή..

      Πάντως ειδοποιήσεις skype, messenger και Hangouts παίρνω κανονικά...
    • Διαφήμιση
    • Κάποια συνάδελφος μου είπε ότι βγάζει όνομα ΄μόνο αν έχεις την γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά.
      Δοκιμάστε το.


    • Ο/H sv8iik έγραψε:

      support για το bip που μπορούμε να βρούμε; ειμαι με op5t κ ακομη δεν έχω βρει λυση
      Τι πρόβλημα έχεις? [ROM][Bip][Cor][Apk]MiFit mod with Call Name show and CE firmware for Bip and Cor - Page 11 με την 3.4.0 είμαι και και firmware V.0.1.1.36 και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Το μόνο κακό είναι ότι ακόμη δεν έχει υποστήριξη για ελληνικά τονισμένα φωνήεντα και το τελικό ς που τα δείχνει με ?
      Με την επίσημη εφαρμογή από το store δεν δείχνει όνομα σε εισερχόμενη κλήση
    • Ο/H endlessterror έγραψε:

      Εγώ από την άλλη με αγορασμένο το Bip Global από Gearbest (firmware V.0.1.1.36, Mifit 3.4.1) συνδεδεμένο με OnePlus One:
      * όταν με καλούν, εμφανίζεται notification στο κινητό αλλά χωρίς αριθμό τηλεφώνου και
      * όταν μου στέλνουν SMS, δε παίρνω τίποτα (αν και οι σχετικές ρυθμίσεις υπάρχουν)
      * όταν παιρνω Gmail γράφει "inbox" χωρίς να εμφανίζεται περιεχόμενο στο email!
      * Ειδοποιήσεις ημερολογίου δεν παίρνω.

      [...]

      Το "παράξενο" φαίνεται να είναι ότι το Gearbest πιθανώς έχει πειράξει αυτά τα ρολόγια. Το λέω γιατί τα watchfaces που είναι διαθέσιμα στο ρολόι, δεν έχουν καμία σχέση με τα watchfaces που δίνει η εφαρμογή..

      Πάντως ειδοποιήσεις skype, messenger και Hangouts παίρνω κανονικά...

      Μετά από επανεκκίνηση του ρολογιού (δεν το είχα κάνει από τότε που το πήρα, αν και το αναβάθμισα κιόλας) εμφανίζονται email, ημερολόγια :)

      * Συνεχίζει να μην εμφανίζεται το όνομα καλούντος (το οποίο είναι πρόβλημα του μανίσιου Mifit, από ό,τι έχω καταλάβει)
      * Συνεχίζω να μην παίρνω SMS για κάποιο λόγο
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα κι από μένα.
      Έχω αγοράσει ένα amazfit bip και το φοράω από τον Μάιο. Τον πρώτο καιρό μού έδειχνε το όνομα του καλούντος και το περιεχόμενο του sms και τον αποστολέα. Στα ελληνικά κεφαλαία.
      Αυτές τις δύο ειδοποιήσεις θέλω να έχω.
      Το συγχρονίζω μέσω του Mi Fit app με ένα Xiaomi Redmi 4X.
      Το τηλέφωνο κάποια στιγμή έκανε αναβάθμιση από την 9 στην 9.5 MIUI. Επίσης κάποια στιγμή το ρολόι κόλλησε και δεν μετρούσε βήματα, οπότε αναγκάστηκα να το κάνω reset.
      Μάλλον από τότε δεν μου δείχνει το όνομα καλούντος. Σημειωτέον ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα.
      Τελευταία επικοινώνησα και με το support της Xiaomi. Μου είπαν διάφορα. Όταν γυρίζω τη γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά, δείχνει το όνομα καλούντος.
      Αλλά αφ' ενός αυτό δεν μου είναι βολικό και αφ' ετέρου είμαι σίγουρος ότι τους δύο πρώτους σχεδόν μήνες έδειχνε κανονικά τις πληροφορίες που θέλω, παρ' ότι το τηλέφωνο λειτουργεί εξ αρχής στα ελληνικά.
      Η έκδοση του Mi fit που χρησιμοποιώ είναι η τελευταία, η 3.4.2.
      Έχει κάποιος καμιά ιδέα για το τι να κάνω;;;
    • Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχεις δοκιμάσει με ελληνικά και είναι ο.κ.; Γιατί η δεύτερη εφαρμογή είναι επί πληρωμή, οπότε είπα να σιγουρευτώ πριν την αγοράσω.
    • Δουλεύει. Το μόνο θέμα που έχει,, είναι το τελικό ς που το βγάζει με ερωτηματικό. Αγόρασε την και αν δεν σ'αρέσει ζήτα πίσω τα λεφτά σου. Αν το κάνεις εντός 2 ωρών τα παίρνεις άμεσα πίσω,
    • Διαφήμιση