Διαφήμιση

Mi MIX2 θέμα με τον ήχο κλήσης και MMS

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Mi MIX2 θέμα με τον ήχο κλήσης και MMS

    Καλημέρα στην κοινότητα.

    Έχω ένα θεματάκι με τον ήχο κλήσης στο τηλέφωνό μου. Δεν ξέρω αν το παρουσίασε ξαφνικά ή αν το είχε εξαρχής αλλά εγώ το παρατήρησα πριν λίγες μέρες.

    Συγκεκριμένα αν το βάλω σε αθόρυβη λειτουργία, όταν το επαναφέρω σε κανονική λειτουργία δεν έχω ήχο κλήσης. Δοκίμασα να ενεργοποιήσω και να απενεργοποιήσω τη λειτουργία πτήσης μήπως επανέλθει αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Μόνο με επανεκκίνηση της συσκευής επανέρχεται ο ήχος.
    σε κάποια forum του εξωτερικού διάβασα ότι είναι σχετικά κοινό πρόβλημα και αφορά τις ROM από 9.1 και μετά. Το δικό μου φοράει 9.5.8.0 (ODEMIFA).

    Επίσης δε μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω τα MMS. COSMOTE Wats'Up έχω, μίλησα και μαζί τους, κάναμε κάποιες ρυθμίσεις αλλά σήκωσαν και αυτοί τα χέρια ψηλά. Δεν είναι σοβαρό μιας και η υπηρεσία σπάνια χρησιμοποιείται αλλά μία φορά που θα χρειαστεί καλά θα είναι να υπάρχει.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
  • Εχεις δοκιμασει με καποια αλλη εκδοση να δεις αν το προβλημα παραμενει,μπορεις να δοκιμασεις με global developer rom και να ενημερωσεις με τα αποτελεσματα? ^^
  • Θα μπορούσες να δοκιμάσεις να βάλεις την lobal developer αλλά θα χρειαστεί να τα σήσεις όλα από την αρχή + αντίγραφα, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι σημαντικό να κάνεις την αλλαγή.

    Έτσι κι αλλιώς τώρα κοντά (1-2 μήνες) θα βγει η MIUI 10 όπου θα υπάρξουν αρκετές αλλαγές :)

    MMS δεν χρησιμοποιώ :/
  • Διαφήμιση