Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μόλις έβαλα EvolutionX_4.5_whyred-10.0-20200719-1632-OFFICIAL
      χωρις φορματ και μπήκε κανονικά.
      Μπουταρα σε σύστημα όλα καλά.
      Ξανα μπαίνω σε twrp πάλι καλα... κάνει και decrypt.


    • Ο/H VAG-ZAG έγραψε:

      Ο/H em56464 έγραψε:

      Evolution x η havoc τσεκαρει και lineage έχει ota update!!
      Ποιά απ' όλες έχει ΟΤΑ update???
      H Lineage έχει σίγουρα η evo x δες στο φόρουμ της δεν θυμάμαι αλλά και να μην έχει υποστηρίζει dirty flash και έχει ενσωματωμένα gapps....στην lineage gapps στην πρώτη εγκατάσταση μετά αναβάθμιση όπως miui κατέβασμα >εγκατάσταση>επανεκκίνηση όλα με σειρά που σου υποδεικνύει κιόλας!!!!μόνο ψάξε για καλό twrp είναι το βασικότερο για το τηλέφωνο και τις ρομ!!!!
      Ηλίας
    • Ο/H georgee έγραψε:

      καλησπερα,ειμαι στην αναζητηση για καινουργια ρομ,ειμαι στην pixel experience,αλλα δεν γινονται ενημερωσεις πια,και οταν γινονται χρειαζεται flash .
      δεν θελω να γυρισω σε MIUI,μιας και προτιμω το καθαρο android μονο με τις εφαρμογες της google.
      εχω δει τις Havoc OS,EVOLUTION-X,AospExtended ποια απο αυτες ειναι καλυτερη ή ομοια με την pixel experiece?
      ευχαριστω!
      καλημερα εγω το τελευταιο 20 μερο δουλευω την havoc os πολυ καλη διαχηρηση μπαταριας μου βγαζει ανετα μια μερα και με android 10 και καθε βδομαδα βγαζουν καινουρια αναβαθμιση
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Η havoc ρολάρει άθλια,χειρότερα και από miui.Για τους κερνελομανής,δοκιμάστε phandomCAF V8!
      ωντος η havoc ηταν χαλαι στην αρχη απο την version 3.5 και μετα το τηλεφωνο παει τελεια
    • Ο/H angarato_surion έγραψε:

      Αξίζει κάποιος να πάει σε rom όπως η lineageos; αν ναι σε ποια;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      όλα είναι σχετικά και προσωπικά για τον καθένα μόνο δοκιμές και βλέπεις σφαιρικά τι σου κάνει από λογισμικό..... προγραμματιστή....... ρικοβερι......ρυθμίσεις στην ρομ....π.χ....evolution x πάρα πολλές ρυθμίσεις καλά Ελληνικά..... Havoc πολύ καλή δεν ξέρω αν για όλα τα τηλέφωνα έχει και έκδοση με ενσωματωμένα gapps όπως η evolution και η pixel experience plus ......lineage βασικές και αναγκαίες ρυθμίσεις χωρίς περιττά και μπιχλιμπιδια με OTA update (για τις άλλες ρωτά δεν γνωρίζω) lineage αναβάθμιση μέσω updater φτάνει να έχεις επιλέξει το κατάλληλο twrp και να υποστηρίζει OTA πολύ καλά Ελληνικά επίσης έχει και..... aosp extented........ Syberia και άλλες οι πρώτες που σου έγραψα είναι οι περισσότερο προτιμώμενες από τους χρήστες σας και crdroid επίσης κάπου ανάμεσα σε evo x και havoc σε ρυθμίσεις ..........δες αποφάσισε θέλει έρευνα και διάβασμα κατά πρώτον και μετά η πράξη δοκιμές επιλογής!!!!! :thumbsup:
      Ηλίας
    • Εψει παρουσιαστεί σε κάποιον πρόβλημα στο ακουστικό? Ακούγεται παρα πολύ σιγά και η ενταση δεν αυξάνεται αλλά και ούτε μειωνεται. Μένη σταθερή αλλά πολύ σιγά
    • Διαφήμιση
    • RE: Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Ο/H angarato_surion έγραψε:

      Αξίζει κάποιος να πάει σε rom όπως η lineageos; αν ναι σε ποια;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Πες τι προτιμάς από το κινητό να κάνει καλύτερα,τι έχεις σαν προτεραιότητα και θα σου πω γιατί δοκίμασα αρκετές..
    • RE: RE: Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Ο/H angarato_surion έγραψε:

      Αξίζει κάποιος να πάει σε rom όπως η lineageos; αν ναι σε ποια;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Πες τι προτιμάς από το κινητό να κάνει καλύτερα,τι έχεις σαν προτεραιότητα και θα σου πω γιατί δοκίμασα αρκετές..
      Να παίρνει φωτογραφιες και να παίζει καλά μουσική και να μην κολλάει σε παιχνίδια , φυσικά και το GPS να δουλεύει..

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Ε αυτά όλες το κάνουν.Αν είναι μη φεύγεις απο miui.Αν και η μουσική παίζει πιο δυνατά στην evoX.Επισης παρατήρησα οτι με ακουστικά bt στη miui όταν η ένταση είναι στο τέρμα,η ένταση κάπως αυξομειώνεται στα ζόρια λες και δεν αντέχουν τα ακουστικά κάπως.. Ενώ στην evoX όχι δίνει τέρμα γκάζια.Εγω έφυγα λογω ταχύτητας,ram και κατι χαζοbugs του miui+ οτι με αυτά που ακούγονται πλέον γενικά δεν εμπιστεύομαι stock rom απο όλα τα τηλέφωνα.Πλεον μόνο σε κάποια official custom rom.
    • RE: Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      Ε αυτά όλες το κάνουν.Αν είναι μη φεύγεις απο miui.Αν και η μουσική παίζει πιο δυνατά στην evoX.Επισης παρατήρησα οτι με ακουστικά bt στη miui όταν η ένταση είναι στο τέρμα,η ένταση κάπως αυξομειώνεται στα ζόρια λες και δεν αντέχουν τα ακουστικά κάπως.. Ενώ στην evoX όχι δίνει τέρμα γκάζια.Εγω έφυγα λογω ταχύτητας,ram και κατι χαζοbugs του miui+ οτι με αυτά που ακούγονται πλέον γενικά δεν εμπιστεύομαι stock rom απο όλα τα τηλέφωνα.Πλεον μόνο σε κάποια official custom rom.
      Και μετά από Σεπτέμβρη που θα έρθει η τελική έκδοση της xrtv 12 τι θα κάνω; που δεν θα υπάρξει miui13 για το Redmi Note 5; νέα συσκευή;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση