Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών!!! <<

Τρέχουσα ενημέρωση 21.1.13/14 (15-01-2021 14:15)

Έγινε η διανομή των νέων 21.1.13/14 ROM για συνολικά 21 συσκευές...

• Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

Ο/H ChristosKyriakou έγραψε:

Καλησπέρα,
      Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής να μην απενεργοποιείται/επανεκκινειται το κινητό έαν δεν βάλεις τον κωδικό πρόσβασης; (Πχ έχω κλειδωμένο το κινητό και παταω συνεχόμενα το κουμπί του κλειδώματος για να το απενεργοποιήσω)
      Ναι,υπάρχει.όπως επίσης και απόκρυψη των διακοπτών της statusbar.Σε μένα τα έχει αλλά έχω περασμένα τα patches του userXP, οπότε λογικά οφείλεται σε αυτά..

Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

Ο/H ChristosKyriakou έγραψε:

Καλησπέρα,
      Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής να μην απενεργοποιείται/επανεκκινειται το κινητό έαν δεν βάλεις τον κωδικό πρόσβασης; (Πχ έχω κλειδωμένο το κινητό και παταω συνεχόμενα το κουμπί του κλειδώματος για να το απενεργοποιήσω)
      Ναι,υπάρχει.όπως επίσης και απόκρυψη των διακοπτών της statusbar.Σε μένα τα έχει αλλά έχω περασμένα τα patches του userXP, οπότε λογικά οφείλεται σε αυτά..
      Για κάποιον λόγο δεν μου εμφανίζει το power menu access
    • Στις επιλογές για προγραμματιστές πας...

...κ μόλις διαπίστωσα πως μόλις ενεργοποιήσεις τον διακόπτη, δεν εμφανίζεται το extended power menu παρά μόνο αν πατήσεις το κουμπί για επανεκκίνηση!!
      Είναι επικίνδυνο να έχεις δίκιο, όταν η εξουσία έχει άδικο!!

• Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

όχι,εννοεί να το κρύβει όταν κλειδωμένο το τηλέφωνο. Για δείτε το αν υπάρχει στις συνθέτες ρυθμίσεις εντός του "οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια" Γιατί το ανέφερα στον dev του customiuizer και είπε ότι οι τελευταίες miui roms το έχουν.Αν όντως δεν υπάρχει,να του πω να υο προσθέσει.Εγω το έχω,αλλά ίσως να οφείλεται στα patches του UserXP.
    • Διαφήμιση

Τώρα να βρω κάποια module να κάνει το navbar ποιο ευανάγνωστη

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το έχω προτείνει στον dev..
      με τη νέα 9.7.4.δε ξερω αν είναι απο τη rom η το customiuizer έχει χαθεί η μπάλα.
    • Υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξηθεί η ένταση στα ακουστικά; Είμαι με την τελευταία dev rom αλλά δεν είδα να υπάρχει και επιλογή για αλλαγή region που θυμάμαι πως ήταν ένα παλιό workaround.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H nikatapi έγραψε:

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξηθεί η ένταση στα ακουστικά; Είμαι με την τελευταία dev rom αλλά δεν είδα να υπάρχει και επιλογή για αλλαγή region που θυμάμαι πως ήταν ένα παλιό workaround.
      Ήχος και δόνηση- ακουστικά & εφέ ήχου (ή earphones)- ενισχυτής ήχου Mi
      και διαλέγεις ποιο τύπο προτιμάς (εγώ το έχω στην κανονική έκδοση)
      Επίσης με ενεργό το dolby digital plus έχουν μεγάλη απόδοση τα ακουστικά.

Επιλογή region δεν υπάρχει σε China sourse

Από το Redmi Note 5 μου με Tapatalk

υπάρχει και magisk module ειδικό για την ένταση.Αν θέλετε το ανεβάζω.Μια βοήθεια.ξαφνικά παρατήρησα οτι δεν έχω volte.άλλαξα το σήμα σε Global Auto (PRL) αλλά τίποτα.Έπειτα έστειλα απο περιέργεια sms το WIFICALL στο 1333 και έκπληκτος είδα ότι η υπηρεσία λέει δεν είναι διαθέσιμη για τη συσκευή μου!Να σημειώσω ότι,σήμερα ξαναπήρα ως κυρίως κινητό το Whyred,καθώς τόσο καιρό είχα το Markw.Αλλα στο παρελθόν όσες φορές τα άλλαζα,δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα!τι παιχτηκε;Μπας και η cosmote μας πήρε χαμπάρι και άφησε πλέον το volte μονο για "Ναυαρχίδες" ;;
    • RE: Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

υπάρχει και magisk module ειδικό για την ένταση.Αν θέλετε το ανεβάζω.Μια βοήθεια.ξαφνικά παρατήρησα οτι δεν έχω volte.άλλαξα το σήμα σε Global Auto (PRL) αλλά τίποτα.Έπειτα έστειλα απο περιέργεια sms το WIFICALL στο 1333 και έκπληκτος είδα ότι η υπηρεσία λέει δεν είναι διαθέσιμη για τη συσκευή μου!Να σημειώσω ότι,σήμερα ξαναπήρα ως κυρίως κινητό το Whyred,καθώς τόσο καιρό είχα το Markw.Αλλα στο παρελθόν όσες φορές τα άλλαζα,δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα!τι παιχτηκε;Μπας και η cosmote μας πήρε χαμπάρι και άφησε πλέον το volte μονο για "Ναυαρχίδες" ;;
      Σε whyred δουλεύει κανονικά και το VoLTE και το VoWIFI

έβαλα τη sim σε Galaxy S7.το volte είναι ενεργό κομπλέ.Έδειξε και το σήμα αμέσως.Οταν έστειλα sms μου είπε η υπηρεσία είναι ήδη ενερ.Αλλα απο το whyred λεει δεν είναι συμβατή η συσκευή μου.Δοκίμασα το voenabler magisk module και έστρωσε.Επιασε volte.αλλα επειδή ήταν η 1.4 έκδοση κολλούσε το κινητό.Δε μπορώ να βρω την 1.5 καθώς το κατηργησαν αυτό το module απο το magisk repo.τι να πω δε ξέρω.Μήπως ειναι bug της τελευταίας 9.7.4 XTRV.
    • Διαφήμιση
    • RE: Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

έβαλα τη sim σε Galaxy S7.το volte είναι ενεργό κομπλέ.Έδειξε και το σήμα αμέσως.Οταν έστειλα sms μου είπε η υπηρεσία είναι ήδη ενερ.Αλλα απο το whyred λεει δεν είναι συμβατή η συσκευή μου.Δοκίμασα το voenabler magisk module και έστρωσε.Επιασε volte.αλλα επειδή ήταν η 1.4 έκδοση κολλούσε το κινητό.Δε μπορώ να βρω την 1.5 καθώς το κατηργησαν αυτό το module απο το magisk repo.τι να πω δε ξέρω.Μήπως ειναι bug της τελευταίας 9.7.4 XTRV.
      Έκανες τα κλασικά carrier check disable στο πληκτρολόγιο του τηλεφώνου; *#*#volte#*#* - *#*#vowifi#*#* .