Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Αυτη η έκδοση κάνει decrypt userdata?
      Ναι κάνει, το /data μου είναι encrypted αλλά χωρίς PIN, με default password.
      Βασική συσκευή: Xiaomi Mi 9T Pro (Raphael) - ROM: EEA Stable ROM
      Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (Whyred) -- ROM: Global Stable
      Παροχέας κινητής: Deutsche Telekom / Wind
    • Οποτε το περνάει χωρίς να πληκτρολογήσεις όπως κ το δικό μου οκ.


    • Διαφήμιση
    • Έχει κανείς σας το πρόβλημα οποιοδήποτε equilizer app και να βάλετε να μη δουλεύει ?
      Κατέβασα το Poweramp και κανένα slider του eq. του δε δουλεύει.
      Τα magisks molules μου στο attachement (έχω και το Systemless Hosts)
      Images
      • Screenshot_2019-03-31-21-42-10-741_com.topjohnwu.magisk[1].png

        256,38 kB, 1.080×2.160, viewed 83 times
    • Ο/H charlie2alpha έγραψε:

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      αυτήν έβλεπα πριν λίγο.R9.0.1;την έβαλες με adb;
      Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Η R9.0-1 μπήκε με απλό flash του zip με την παλιά μου recovery (είχα την RedWolf). Μετά μπήκε το update σε Android Pie και μετά το πρώτο κανονικό boot έβαλα την R9.0-2 με fastboot. Η σειρά είναι σημαντική, η 9.0-2 δεν ξεκινάει καν αν είσαι ακόμα σε Android Oreo, έτσι την πάτησα στην αρχή και τελικά μετα απο ανταλλαγή προσωπικών μηνυμάτων με τον developer της OrangeFox καταλήξαμε οτι η 9.0-2 είναι τελείως ασύμβατη με το Android O κι έβαλε την ειδοποίηση στο πρώτο post του.
      Αν έβαζες την R9.0-2 φλασάρωντας το zip, δεν θα έμπαινε;
    • Ο/H sacs έγραψε:

      Ο/H charlie2alpha έγραψε:

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      αυτήν έβλεπα πριν λίγο.R9.0.1;την έβαλες με adb;
      Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Η R9.0-1 μπήκε με απλό flash του zip με την παλιά μου recovery (είχα την RedWolf). Μετά μπήκε το update σε Android Pie και μετά το πρώτο κανονικό boot έβαλα την R9.0-2 με fastboot. Η σειρά είναι σημαντική, η 9.0-2 δεν ξεκινάει καν αν είσαι ακόμα σε Android Oreo, έτσι την πάτησα στην αρχή και τελικά μετα απο ανταλλαγή προσωπικών μηνυμάτων με τον developer της OrangeFox καταλήξαμε οτι η 9.0-2 είναι τελείως ασύμβατη με το Android O κι έβαλε την ειδοποίηση στο πρώτο post του.
      Αν έβαζες την R9.0-2 φλασάρωντας το zip, δεν θα έμπαινε;
      Όχι γιατί απλά μετά το πέρασμα σε Android Pie η παλιά recovery δε δουλεύει.
      Βασική συσκευή: Xiaomi Mi 9T Pro (Raphael) - ROM: EEA Stable ROM
      Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (Whyred) -- ROM: Global Stable
      Παροχέας κινητής: Deutsche Telekom / Wind
    • Ο/H charlie2alpha έγραψε:

      Ο/H sacs έγραψε:

      Ο/H charlie2alpha έγραψε:

      Ο/H Kostas_kanal έγραψε:

      αυτήν έβλεπα πριν λίγο.R9.0.1;την έβαλες με adb;
      Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Η R9.0-1 μπήκε με απλό flash του zip με την παλιά μου recovery (είχα την RedWolf). Μετά μπήκε το update σε Android Pie και μετά το πρώτο κανονικό boot έβαλα την R9.0-2 με fastboot. Η σειρά είναι σημαντική, η 9.0-2 δεν ξεκινάει καν αν είσαι ακόμα σε Android Oreo, έτσι την πάτησα στην αρχή και τελικά μετα απο ανταλλαγή προσωπικών μηνυμάτων με τον developer της OrangeFox καταλήξαμε οτι η 9.0-2 είναι τελείως ασύμβατη με το Android O κι έβαλε την ειδοποίηση στο πρώτο post του.
      Αν έβαζες την R9.0-2 φλασάρωντας το zip, δεν θα έμπαινε;
      Όχι γιατί απλά μετά το πέρασμα σε Android Pie η παλιά recovery δε δουλεύει.
      Η διαδικασία με fastboot είναι η ίδια με την twrp όπως εδώ:
    • Διαφήμιση
    • Παιδιά μόλις επιτέλους ανακάλυψα που οφείλεται ένα πρόβλημα που είχα από τη μετάβαση σε pie. Το messenger επιλέγω στην προτεραιότητα ειδοποίησεων high κ μετά από λίγο (μόλις έρθουν κάνα δυο μηνύματα) αυτό γυρνάει στο default. Κ το θέμα είναι ότι όταν είναι στο high η ρύθμιση τότε στα ακουστικά όταν ακούς από Spotify, Vradio, κλπ όταν έρχεται μήνυμα χαμηλώνει στιγμιαία η ένταση κ ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος του messenger (όπως κάνει κ ακούγονται κ από όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές που στέλνουν ειδοποίησεις). Στο default δεν ακούγονται από ακουστικά όταν παίζει κάτι άλλο... Η αλλαγή στο default γίνεται μόνο στη συγκεκριμένη εφαρμογή. Δοκίμασα απεγκατασταση κ εκ νέου εγκατάσταση πάλι τα ίδια. Γνωρίζει κάποιος κάτι? Πως μπορώ να το κάνω να μένει high όπως στις άλλες εφαρμογές που το έχω επιλέξει κ μένει (instagram, viber, whatsapp, telegram, κλπ)
      Sorry για το μακρυναρι!
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      παιδιά πως πάει η pie απο μπαταρία;πάντως η 10.2 Oreo stable μου εβγαζε πολυυ παραπάνω sot απο τις developer roms..ισχύει και για εσάς αυτό;;
    • Στο πρώτο ερώτημα σου η απάντηση ειναι ναι και από τις 2 επιλογές.
      Στο δεύτερο πιστεύω ότι είναι πολύ κοντά αλλά δώσε λίγο χρόνο να στρώσει το 9άρη..


    • Παιδιά καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση. Μήπως έχει κανείς το Bluetooth Headset της Xiaomi να μου πει εντυπώσεις σε σχέση με το τηλέφωνο. Το είχα παλιότερα συνδεδεμένο με το RN3 αλλά ο ήχος του ήταν σχετικά χαμηλός. Το ίδιο συνέβαινε και στο bluetooth του αυτοκινήτου. Τώρα με το RN5 ο ήχος έχει δυναμώσει αισθητά στο αυτοκίνητο αλλά δεν έχω πλέον το headset διότι το έχασα και δεν μπορώ να δω την ποιότητα-ένταση του ήχου.
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Παιδιά απίστευτη θήκη,χοντρό πλαστικό,σωστό χείλος προστασίας και για οθόνη..Ήρθε και είναι κούκλα,σας τη συστήνω με 1000!Εντωμεταξύ το κινητό με Pie xtrv πετάει..και μπαταρία αισθητή διαφορά με Oreo και ειδικά με developer!
      Το Facebook και messenger μονο μου κάνει νούμερα.Δε φορτώνουν δεδομένα.Έβαλα το Maki προς το παρόν.