Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H geortzan έγραψε:

      Καλησπέρα,
      Νόμιζα εννοούσες την ΑΡΩΜΑ.

      ΟΚ, δοκιμάζω να περάσω την απλή XTRV τότε.
      Όλα καλά πλέον με την απλή XTRV!
      Απλά έχω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή για τον καιρό. Δεν μπορεί να εντοπίσει τοποθεσία για να σου δείξει τον καιρό.
      Βέβαια το ίδιο γινόταν και στο Nikel, αλλά ένας χρήστης μου έδωσε ένα apk και δούλεψε. Πλέον αυτό το apk δεν δουλεύει.
    • Για να περάσουμε από stable, xtrv developer πρέπει να κάνουμε και format Data? Αν ναι μετά για να φλασαρουμε την ρομ το κάνουμε μέσω otg?
    • Διαφήμιση
    • Συγνώμη να κάνω μια ερώτηση?
      Όσοι έχετε miui 10 όταν τραβάτε φωτογραφία με HDR ή με λήψη νύχτας με την miui camera καταλαβαίνετε ότι αργεί να τελειώσει λίγο διότι τραβάει πολλές φωτογραφίες και κάνει μια σύνθεση κτλ όπως λέει το μηνυματάκι?
      Διότι εγώ αυτό δεν το βλέπω, σε σκοτεινό δωμάτιο η φωτογραφία βγαίνει στο δευτερόλεπτο κανονικά και μαύρο σκοτάδι.
      Αντίθετα με την Google camera v6 μου λέει μείνε ακίνητος αργεί κάποια δευτερόλεπτα και μετά αν πας να δεις την φωτογραφία αργεί ακόμα μερικά λέγοντας επεξεργασία HDR και τελικά έχω μια φιλότιμη φωτογραφία που φαίνονται όλα τα αντικείμενα παρά το σκοτάδι.
      Λοιπόν κάνω κάτι λάθος? Κάτι μου διαφεύγει?
      Ή όλα αυτά είναι φυσιολογικά και οκ αυτό είναι το HDR της miui camera?
      (ίσως σε miui 9 ήταν καλύτερο, δεν ξέρω).
      οκ, έχω δοκιμάσει ένα σωρό patches για την κάμερα κτλ αλλά είτε με mod είτε με απείραχτο λειτουργικό και κάμερα έχω αυτή την απορία. Λοιπόν?
    • Ο/H juke έγραψε:

      Διαπίστωσα ενώ βρισκόμουν μέσω chrome στο Facebook ότι χωρίς να κάνω κάτι έγινε λήψη ενός αρχείου, αλλά όταν πήγα να δω τι είναι δεν υπήρχε. Έγινε και δεύτερη φορά και έβγαλα screen shot. Ποιος ξέρει τι είναι;
      είσαι σίγουρος ότι είναι νέο αρχείο ;

      εμένα μου το εμφανίζει αυτό για αρχείο που έχω κατεβάσει εδώ και μέρες
    • Ο/H juke έγραψε:

      Διαπίστωσα ενώ βρισκόμουν μέσω chrome στο Facebook ότι χωρίς να κάνω κάτι έγινε λήψη ενός αρχείου, αλλά όταν πήγα να δω τι είναι δεν υπήρχε. Έγινε και δεύτερη φορά και έβγαλα screen shot. Ποιος ξέρει τι είναι;
      Λογικά είναι ειδοποίηση (λανθασμένη βέβαια) για κάποιο αρχείο που έχεις ήδη κατεβάσει ίσως λίγο νωρίτερα ίσως ακόμη και την προηγούμενη μέρα
      Αν πας μια φορά στις λήψεις και δεις το αρχείο δεν θα σου το ξαναβγάλει
    • Ο/H thanfun έγραψε:

      Συγνώμη να κάνω μια ερώτηση?
      Όσοι έχετε miui 10 όταν τραβάτε φωτογραφία με HDR ή με λήψη νύχτας με την miui camera καταλαβαίνετε ότι αργεί να τελειώσει λίγο διότι τραβάει πολλές φωτογραφίες και κάνει μια σύνθεση κτλ όπως λέει το μηνυματάκι?
      Διότι εγώ αυτό δεν το βλέπω, σε σκοτεινό δωμάτιο η φωτογραφία βγαίνει στο δευτερόλεπτο κανονικά και μαύρο σκοτάδι.
      Αντίθετα με την Google camera v6 μου λέει μείνε ακίνητος αργεί κάποια δευτερόλεπτα και μετά αν πας να δεις την φωτογραφία αργεί ακόμα μερικά λέγοντας επεξεργασία HDR και τελικά έχω μια φιλότιμη φωτογραφία που φαίνονται όλα τα αντικείμενα παρά το σκοτάδι.
      Λοιπόν κάνω κάτι λάθος? Κάτι μου διαφεύγει?
      Ή όλα αυτά είναι φυσιολογικά και οκ αυτό είναι το HDR της miui camera?
      (ίσως σε miui 9 ήταν καλύτερο, δεν ξέρω).
      οκ, έχω δοκιμάσει ένα σωρό patches για την κάμερα κτλ αλλά είτε με mod είτε με απείραχτο λειτουργικό και κάμερα έχω αυτή την απορία. Λοιπόν?
      καλημέρα και συγνώμη που επανερχομαι αλλα δεν πηρα απαντηση (ειμαι και ανυπομονος, τι να κανω?),
      η ερωτηση μου νομιζω ειναι απλη και μαλλον ειναι ευκολο να κανει καποιος μια δοκιμη στα γρηγορα και να μου πει...
      ευχαριστω

      υγ
      καπου διαβασα μια επιθετικη αποψη οτι λογω μάρκετινγκ η xiaomi με updates "αφαιρει" δυνατοτητες και "χειροτερευει" λειτουργιες για να προωθησει νεοτερα μοντελα, μηπως τελικα οταν πρωτοεμφανιστηκε πχ αυτο το τηλεφωνο εβγαζε καλυτερες φωτογραφιες και δουλευε πραγματικα και/ή καλυτερα το HDR?
    • Διαφήμιση
    • Μήπως γνωρίζει κάποιος κάποιο fix για να κάνουμε την εφαρμογή του Καιρού να δουλέψει;
      Να εντοπίζει δηλαδή τη θέση απ' το GPS και να μη χρειάζεται να προστεθεί χειροκίνητα κάποια πόλη;

      Ευχαριστώ!
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Γύρισε το σε άλλη περιοχή πχ Ελβετία,όπως έχω κάνει εγώ και θα δουλεύει κανονικά με το gps.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H spyrossss έγραψε:

      Γύρισε το σε άλλη περιοχή πχ Ελβετία,όπως έχω κάνει εγώ και θα δουλεύει κανονικά με το gps.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Για κάποιο λόγο, δεν μπορώ να βρω κάπου το Region.
      Βλέπω είναι στις Ρυθμίσεις - Πρόσθετες Ρυθμίσεις. Ακόμα και στο search, δεν μου το βγάζει!

      Έχω Global XTRV.
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Εγώ έχω stock global stable και μου το βγάζει κανονικα εκεί που λες.
      Καποιος που έχει την ίδια ρομ με την δική σου θα μπορεί να σε βοηθήσει.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

      Οι developed που είναι surse απο China δεν έχουν επιλογή region.

      Από το Redmi Note 5 μου με Tapatalk