Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Έγινε η διανομή νέων XTRV-9.1.17 & ARΩMA ROM για 37 συσκευές...

Δείτε τις πληροφορίες στα VIP mail που σας έχουμε στείλει.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Καλησπέρα.. Μόλις ήρθε update και στους χάρτες... Αύριο θα σας πω αν τελικά διορθώθηκε το πρόβλημα. Δείχνει να δουλεύει αλλά πρέπει να το δω στην δουλειά πάνω.
      Διαφήμιση
    • Καλημέρα. Όσοι έχετε πρόβλημα με το Google maps στην έκδοση miui 10.2.1.0, θα περιμένετε απλά μέχρι να γίνει ενημέρωση της εφαρμογής, οπότε και όλα θα διορθωθούν. Σε εμένα η ενημέρωση έγινε χθες και σήμερα λειτούργησαν όλα καλά. Μην κάνετε τίποτα άλλο, σε εμένα δεν δούλεψε τίποτα άλλο. Μόνο περιμένετε την ενημέρωση...
    • Ο/H Talliron έγραψε:

Καλημέρα. Όσοι έχετε πρόβλημα με το Google maps στην έκδοση miui 10.2.1.0, θα περιμένετε απλά μέχρι να γίνει ενημέρωση της εφαρμογής, οπότε και όλα θα διορθωθούν. Σε εμένα η ενημέρωση έγινε χθες και σήμερα λειτούργησαν όλα καλά. Μην κάνετε τίποτα άλλο, σε εμένα δεν δούλεψε τίποτα άλλο. Μόνο περιμένετε την ενημέρωση...
      Σε κάτι τέτοιες φάσεις απορώ πάντα τι χαζή μ@λ@κί@ έχει γίνει.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    • Ο/H Talliron έγραψε:

Καλημέρα. Όσοι έχετε πρόβλημα με το Google maps στην έκδοση miui 10.2.1.0, θα περιμένετε απλά μέχρι να γίνει ενημέρωση της εφαρμογής, οπότε και όλα θα διορθωθούν. Σε εμένα η ενημέρωση έγινε χθες και σήμερα λειτούργησαν όλα καλά. Μην κάνετε τίποτα άλλο, σε εμένα δεν δούλεψε τίποτα άλλο. Μόνο περιμένετε την ενημέρωση...
      Το ότι διορθώθηκε το πρόβλημα με τους χάρτες δεν σημαίνει ότι λύθηκαν τα προβλήματα της 10.2.1.0.

Το picture in picture δεν λειτουργεί μαζί με χειρονομίες και για μένα είναι και τα δύο σημαντικά.
      Για αυτό και επέστρεψα στην 10.0.6.0 με εφιαλτικό τρόπο ομολογουμένως.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Διαφήμιση
    • Ο/H koleoptero έγραψε:

Σε κάτι τέτοιες φάσεις απορώ πάντα τι χαζή μ@λ@κί@ έχει γίνει.
      Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
      Δεν είναι απαραίτητο να έχει γίνει σώνει και καλά κάτι κακό στην εφαρμογή. Σήμερα δοκίμασα την πλοήγηση στην 9.1.24 developer και τα Google Maps πάνε...πιστόλι. Ούτε κολλήματα, ούτε τίποτα. Πολλές φορές είναι συνδυασμός ROM και εφαρμογής KAI συσκευής που δημιουργεί το πρόβλημα, χωρίς να είναι ξεκάθαρο αν φταίει ο κώδικας της εφαρμογής ή κάποια ασυμβατότητα στο λογισμικό. Καλώς ή κακώς το MIUI 10 βρίσκεται πλέον στην έκδοση 10.3 και η τελευταία 10.2 χρονολογείται πίσω στα μέσα Δεκέμβρη του 2018. Απλά δεν έχει γίνει stable ακόμα η 10.3. Θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή. Μέχρι τότε υπομονή και αν δεν δουλέψει κάτι σωστά, ξεκλειδώνουμε και πάμε πίσω χειροκίνητα. Δυστυχώς.
    • Καλησπέρα. Τελικά δουλεύει ΚΑΙ το picture on picture στην έκδοση 10.2.1.0.
      Το τσέκαρα. Απλά θέλει να έχεις ενεργοποιήσει τα κουμπιά πλοήγησης και όχι την λειτουργία πλήρους οθόνης της συσκευής... Προσωπικά δουλεύω το τηλέφωνο σε πλήρη οθόνη για αυτό και χθες δεν είχα γνώμη. Το έψαξα και από το mi. com έκανα την δοκιμή και δουλεύει..
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

New

Έχω την έκδοση 10.2.1.0 περιοχή Ρωσία κ χθες τυχαία είδα το face unlock κ δουλεύει μάλιστα!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
      Διαφήμιση
    • New

Ο/H das_krimi έγραψε:

Δεν είναι βολικό θα το βγάλεις συντόμως...
      Το έβγαλα αλλά το είπα γιατί δεν το είχα ξαναδεί... Πότε το Ενεργοποίησα;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
    • New

Παιδια έχει κανείς εμπειρία από την masik x 2.4? Διαβάζω ότι θεωρείται η καλύτερη miui rom. Πώς είναι συγκριτικά με την xtrv?
      Διαφήμιση
    • New

Καλημέρα! Επιτέλους ξεκλείδωσα τον bootloader και τώρα θέλω να περάσω μία official global stable. Ποια είναι η καλύτερη; Αν θα μπορούσε κάποιος να μου βάλει κι ένα direct link για download, για να μην τα κάνω σαλάτα, θα ήμουν υπόχρεη! Η κινέζικη ROM που έχει το κινητό αυτή τη στιγμή είναι αυτή που φαίνεται στο screenshot παρακάτω...

"You can't lose something you never had, you can't keep what's not yours and you can't hold on to something that doesn't want to stay..."