Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • αναφέρετε στο γεγονός της διαφορετικής ονομασίας (και κατεπέκταση μοντέλου) pro ή μη το οποίο κυκλοφόρησε μόνο στην αγορά της Ινδίας. Και πολύ σωστά εγώ που το αγόρασα από εδώ infoquest ήρθε με android 8.0 (oreo) άρα η μόνη αναβάθμιση ήταν από 8.0 σε 8.1 οπότε και δεν λογίζεται σαν αναβάθμιση έκδοσης android.
    • Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      Οχι ότι έχει σημασία αλλά αν κάνουμε (η εταιρία) παιχνίδια με αυτά τότε το κινητό μας (λέω το κινητό μας , μη μου αναφέρει κανείς τίποτα για pro και india και έχουμε 132412421o γύρο με τα ίδια και τα ίδια :P ) όχι δεν έχει πάρει καμία , κατευθείαν με oreo ήρθε :)
      Λοιπόν γράφεις, χωρίς τις παρενθέσεις:

      "Οχι ότι έχει σημασία αλλά αν κάνουμε παιχνίδια με αυτά τότε το κινητό μας όχι δεν έχει πάρει καμία , κατευθείαν με oreo ήρθε"

      !!! ?( ?(
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Από πού το πήρες;
      Ανά πάσα στιγμή μπορείς να περάσεις πάλι την official rom και να κλειδώσεις.
      Αν βέβαια το σπάσεις και δεν ανοίγει η οθόνη μπορεί να βρεθείς σε δύσκολη θέση, αν δεν ξέρεις τι να κάνεις και πως...
      Οκ, σ ευχαριστώ πολύ. Από ένα σκρουτζομαγαζο το πήρα με εγγύηση ενός έτους κανονικά.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H billphone έγραψε:

      Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      Οχι ότι έχει σημασία αλλά αν κάνουμε (η εταιρία) παιχνίδια με αυτά τότε το κινητό μας (λέω το κινητό μας , μη μου αναφέρει κανείς τίποτα για pro και india και έχουμε 132412421o γύρο με τα ίδια και τα ίδια :P ) όχι δεν έχει πάρει καμία , κατευθείαν με oreo ήρθε :)
      Λοιπόν γράφεις, χωρίς τις παρενθέσεις:

      "Οχι ότι έχει σημασία αλλά αν κάνουμε παιχνίδια με αυτά τότε το κινητό μας όχι δεν έχει πάρει καμία , κατευθείαν με oreo ήρθε"

      !!! ?( ?(
      άρα δεν κατάλαβες το παιχνίδια γιατί δεν νομίζω να μην είναι ξεκάθαρο το υπόλοιπο. Παιχνίδια του στυλ "έχει πάρει το κινητό αναβάθμιση άρα δε θα πρέπει να πάρει άλλη" κλπ.

      Και για σιγουριά, γιατί προφανώς οι παρενθέσεις είχαν σημασία για να τις βγάλεις απλά :) ξαναλέω το κινητό μας δεν έχει πάρει "μεγάλη" αναβάθμιση. Το pro είχε nougat (και πήρε oreo μετά από πολλές μικρές αναβαθμίσεις.... ίσως όταν βγήκε σε μας ή 10 δε θυμάμαι) οχι η συσκευή μας.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      άρα δεν κατάλαβες το παιχνίδια γιατί δεν νομίζω να μην είναι ξεκάθαρο το υπόλοιπο.
      Λάθος, τα παιχνίδια τα κατάλαβα αλλά τα υπόλοιπα έτσι όπως τα έγραψες δεν βγάζουν νόημα.
      Τέλος πάντων, δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε αυτό.
    • η αλήθεια είναι δεν ξέρω πότε έκανες Join στο θέμα :) για αυτό μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι εννοώ με τις αναφορές περί pro/india (241421 μηνύματα για να ξεχωρίσουμε ποια συσκευή έχουμε ... άλλοι παίζει ακόμα να μην ξεχωρίζουν το redmi 5 plus με το note 5).

      τώρα σόρρυ που το συνεχίζω αλλά τι δεν βγάζει νόημα από το "το κινητό μας δεν έχει πάρει μεγάλη αναβάθμιση , κατευθείαν με oreo ήρθε" δεν καταλαβαίνω :)
      (προφανώς το μήνυμα πρέπει να το κοιτάς ως απάντηση σε αυτό που έγινε quote)
    • Εγω ειχα βαλει Pixel experience extended και arrow os και τα δυο βασισμενα σε Pie περιπου 2-3 βδομαδες εκατσα στην καθεμια. Γενικα πολυ γρηγορες με αρκετα feature, αν θες κατι πιο καθαρο πας σε Pixel experience απλη που δεν εχει extra features Κλπ παρα μονο καθαρο android. Η αληθεια ειναι οτι ειχαν μικρο θεματα με το Gps κυριως, και καποια μικροκολληματα μετα τις πρωτες δυο εβδομαδες οποτε αναγκαστικα γυρισα σε miui :/
    • Διαφήμιση
    • Και εγώ είχα βάλει pixel pie αλλά γύρισα στη miui και αν είχαμε μείνει στη global νομίζω ότι τα πράγματα θα ήταν ακόμα καλύτερα
    • Ο/H kodorevi8ulis έγραψε:

      η αλήθεια είναι δεν ξέρω πότε έκανες Join στο θέμα :) για αυτό μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι εννοώ με τις αναφορές περί pro/india (241421 μηνύματα για να ξεχωρίσουμε ποια συσκευή έχουμε ... άλλοι παίζει ακόμα να μην ξεχωρίζουν το redmi 5 plus με το note 5).

      τώρα σόρρυ που το συνεχίζω αλλά τι δεν βγάζει νόημα από το "το κινητό μας δεν έχει πάρει μεγάλη αναβάθμιση , κατευθείαν με oreo ήρθε" δεν καταλαβαίνω :)
      (προφανώς το μήνυμα πρέπει να το κοιτάς ως απάντηση σε αυτό που έγινε quote)
      φιλε μου με τα ποστ σου θυμηθηκα το γυμνασιο που καναμε αναλυση σε ποιηματα. το διαβαζες ,το διαβαζες και οταν ο καθηγητης εκανε την αναλυση ελεγες τι σκατα αλλο διαβασα :lol: :lol: :lol:
    • Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το GPS με το Here we go και το maps.me. Ξεκινάω την πλοήγηση, βρίσκει το στίγμα μου, κλείνω την οθόνη και περιμένω να ακούσω τις οδηγίες από τα ακουστικά. Τζίφος. Μόλις σβήσω την οθόνη σαν να μπαίνει σε sleep mode το GPS και μένει κολλημένο στο ίδιο σημείο μέχρι να την ανάψω ξανά. Κάποια ρύθμιση υποψιάζομαι για battery saving αλλά δεν μπορώ να την βρω.

      Έχω την 10.0.2 Global.
    • Τρέξε την εφαρμογή, πάτα κάτω αριστερά το κουμπί με μοιάζει με "Ξ", βάλε λουκετάκι στην εφαρμογή να μην κλείνει στο παρασκήνιο...
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Παιδιά γνωρίζει κανείς γιατί από τότε που γυρίσαμε σε cn/eu source το Viperforandroid δεν έχει επίδραση στο stock ραδιόφωνο? Σε youtube, spotify κλπ λειτουργεί κανονικά. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο θέμα? ?(