Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Whyred)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ένα ακόμη εκπληκτικό βίντεο.. ;( :D Που δείχνει τα δόντια της η κάμερα αυτήν την φορά τα βάζει με ένα θηρίο το Mi mix 2s. Πως μετά να μην το αγοράσεις.. :thumbsup:
    • υπάρχει ελπίδα γενικά (αφού ανοίγει και camera department για να βελτιωθεί σε αυτόν τον τομέα η εταιρία)

      μπήκε η θήκη με το τζάμι της (αμφίβολης ποιότητας το τζάμι αλλά δε πειράζει :) )
      ξεκλειδώθηκε
      μπήκε magisk (με το κλασικό patch no opt no verity)
      xposed δεν , μας #%%@#%^^% οπότε δε το ξαναπροσπαθώ σύντομα
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Global/China - Μ1803E7SG, M1803E7SH)

      Λίγο λαγκ στην κάμερα έχει κατά τα άλλα τα σπάει και πραγματικά αξιόλογες φωτογραφίες επιτέλους

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Global/China - Μ1803E7SG, M1803E7SH)

      Ααα και το γ...Ω λεντ πόσο θα τους κόστιζε να είναι έγχρωμο????

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενικα σαν τηλέφωνο ειναι πολυ καλο. Επισης το πηρα απο την γυναικα μου κ εβγαζα νυχτερινες φωτο κ ειναι πραγματικα πολυ καλες!!! Βιντεο δεν εχω δοκιμασει ακομη...
      Η μπαταρια του τα σπαει... Της βγαζει απο οτι ειδα 8 ωρες οθονη κ φορτισμα καθε 3η μερα....
      Παει για best seller μολις το παρουν γραμμη κ οι υπολοιποι οτι ειναι κινηταρα πραγματικα...
      Αααα επισης μολις βαλεις τα screen gestures απογειώνεται....
      Mi 11 pro
    • Δοκίμασε και καμμιά gcam να μας πει πως δουλεύει.... Και βέβαια καμμία φωτό πρωί και νύχτα ... Αν θες τισ βάζεις και δίπλα στο φωτογραφικό νήμα.
    • Διαφήμιση
    • Να επισημάνω μόνο μία Φουστιά που βλέπω στα δύο παραπάνω συγκριτικά.

      Τα video είναι τραβηγμένα την ημέρα. Το RN5 με EIS και τα άλλα με ΟΙS.
      Γνωστό ότι το EIS την ημέρα στα video κάνει θαύματα. Κατά πολύ ανώτερο το αποτέλεσμα από οποιοδήποτε OIS.
      Επίσης γνωστό όμως ότι το EIS όταν πέσει το φως (για χαμηλό φώς μιλάω...ΟΧΙ για σκοτάδια...ή ακόμα και εσωτερικό χώρο) αρχίζει να χάνει τ'αυγά και τα πασχάλια. Ρίχνει κατακόρυφα την ποιότητα...καταστρέφει την λήψη θα έλεγα (για μένα).

      Άρα : Το συγκριτικό δεν είναι δίκαιο. Εφόσον τα video είναι ημέρας, θα έπρεπε και οι δύο συσκευές να έχουν ενεργό το EIS και όχι η μία EIS και η άλλη ΟΙS.
      Ή...εφόσον τα έστησε έτσι...ας μας έδινε και ένα χαμηλού φωτισμού βίντεο για να δούμε πόσα απίδια βάζει ο σάκος τους EIS.
      Το EIS την ημέρα κάνει θαύματα, όμως σε εσωτερικό χώρο - χαμηλό φωτισμό - βραδινή λήψη είναι από κακό έως άχρηστο.

      Κατά τα άλλα φαίνεται πολύ δυνατό το RN5. Δεν είναι S7, δεν είναι Mix2s (φαίνεται πεντακάθαρα αυτό παιδιά...) δεν είναι όμως και RN3.
      Την ημέρα μου άρεσε πάρα πάρα πάρα πολύ! Το βράδυ είναι καλό και πιστεύω ότι με μία Gcam θα ανέβει κατακόρυφα.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Χρήστο εδώ επαγγελματίες βιντεο/εικονοληπτες όταν είναι βράδυ έχουν σταθερό τρίποδο / φωτιστικό. Και εμείς περιμένουμε από το οποιαδήποτε κινητό να έχουμε επαγγελματικά αποτέλεσματα.. Χαχαχα χλωμό φίλε και ούτε πρόκειται να το δούμε στο τώρα..
      Στο αύριο μπορεί με κάθε επιφύλαξη. Παντός το κινητό δείχνει τα δόντια του από τον προκάτοχό του και σίγουρα από πολλά άλλα κινητά στην κατηγορία του και μη... :D :thumbsup:
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 5 (Global/China - Μ1803E7SG, M1803E7SH)

      Καλημέρα , το face unlock το βλέπει κανείς

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H bandit έγραψε:

      Καλημέρα , το face unlock το βλέπει κανείς

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Καλημέρα, όχι από ότι γνωρίζω αυτό το έχει μόνο στην κινεζική έκδοση. Λογικά με κάποιο επόμενο update θα το περάσουν και στο δικό μας :D
    • Διαφήμιση
    • Ο/H nikostrex έγραψε:

      Χρήστο εδώ επαγγελματίες βιντεο/εικονοληπτες όταν είναι βράδυ έχουν σταθερό τρίποδο / φωτιστικό. Και εμείς περιμένουμε από το οποιαδήποτε κινητό να έχουμε επαγγελματικά αποτέλεσματα.. Χαχαχα χλωμό φίλε και ούτε πρόκειται να το δούμε στο τώρα..
      Νίκο, δεκτό αυτό που λές.
      Αλλά στο συγκριτικό, ο τύπος έχει βάλει το RN5 με EIS και τα S7, Mix2s με OIS και παίζει μόνο με βίντεο ημέρας.
      Και το βλέπεις το S7 να πάει σαν σουρωμένο...το RN5 να πάει αφρός...και λές ουάου!!! Ε δεν είναι έτσι όμως φίλε. Δεν είναι καθόλου έτσι!
      Δεν είναι τυχαίο που οι εταιρίες δίνουν επιλογές στο τί θες να ενεργοποιήσεις (EIS ή OIS εφόσον υπάρχει).

      Στο συγκριτικό και μόνο σε αυτό αναφέρομαι. Δημιουργεί λάθος εντυπώσεις.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.