Διαφήμιση

Συμβουλές για αγορά νέας συσκευής

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Συμβουλές για αγορά νέας συσκευής

      Φίλοι μου καλοί θα ήθελα συμβουλές προκειμένου να βοηθήσω κι εγώ με την σειρά μου φιλαράκι για αγορά νέας συσκευής. Η Xiaomi καλή και χρυσή είναι αλλά έχει τόσες συσκευές με παραπλήσια χαρακτηριστικά που το lost in space μοιάζει λίγο για να περιγράψει το τι επικρατεί στο κεφάλι μου ( είναι και το xozal.. 8| ) οπότε για να ακούσω γνώμες!!!
      Οι παράμετροι είναι οι εξής: Κόστος μέχρι 200 ευρώ, οθόνη από 5,5 έως 6,0. Η φωτογραφική επίσης είναι σημαντική, τα υπόλοιπα ram και εσωτερικός χώρος θεωρώ πως οτιδήποτε πάνω από 4gb ram - 32+ gb είναι αρκετά για να δουλέψει ένα κινητό 3 χρονάκια αξιοπρεπώς. Επίσης η μπάντα Β20 δεν είναι απαραίτητη θα τρέχει ίντερνετ μέσω cosmote. Η αγορά μπορεί να γίνει και από εξωτερικό, και τελευταίο: με τις λίγες δικές μου γνώσεις αλλά και με την δικιά σας πολύτιμη βοήθεια φυσικά και θα μπουν οι απαραίτητες ''διορθώσεις'' ( rom - twrp - camera - root ), είναι ένα σπορ που το έχουμε κάνει 3+ χρόνια στα coolpadάκια μας με επιτυχία!!
      Ευχαριστώ πολύ!! :thumbsup:
    • Έχουμε πιθανή ημερομηνία; Στο περίπου φυσικά, απλά αν πρόκειται για κάτι που πάει σε 2-3 μήνες δεν βολεύει μιας και το προσδόκιμο ζωής του coolpad φθίνει με γοργούς ρυθμούς :D :D
    • Διαφήμιση
    • Λοιπόν, έριξα αρκετό διάβασμα για το redmi 5 plus ( 36 σελίδες.. (morningafter) ).
      Φαίνεται σούπερ με πολύ καλή τιμή, το θέμα είναι αν έχει ξεπεραστεί το θέμα με τις rom ( global, fake, etc ) ;; Να μην βάλουμε κι άλλους μπελάδες στο κεφάλι!!!
    • Ο/H Firem@n έγραψε:

      Λοιπόν, έριξα αρκετό διάβασμα για το redmi 5 plus ( 36 σελίδες.. (morningafter) )
      Φαίνεται σούπερ με πολύ καλή τιμή, το θέμα είναι αν έχει ξεπεραστεί το θέμα με τις rom ( global, fake, etc ) ;; Να μην βάλουμε κι άλλους μπελάδες στο κεφάλι!!!
      Με 180 ευρά στο Ελληνικό skroutz δεν πιστεύω ότι αξίζει η αγορά από έξω.

      Εάν ψωνίσεις τώρα Redmi 5 Plus, το οποίο έχει ήδη αρκετά χιλιόμετρα με Global Version στα Skroutzομάγαζα, κατά 99.99% θα πέσεις σε συσκευή που έχει επίσημη rom (GLOBAL) και δεν θα χρειαστεί να κάνεις απολύτως τίποτα.

      Για να είσαι 100% σίγουρος, κατά την παραγγελία ζητάς από το μαγαζί να ελέγξει εάν γράφει στο πλάι του κουτιού Global Version, και πίσω MEG7. Εάν ισχύουν αυτά τότε έχεις και Ευρωπαϊκό φορτιστή και Β20 την οποία χρησιμοποιεί πολύ ΚΑΙ η Cosmote.

      Είναι τρομερή συσκευή για τα λεφτά της. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μετανιώσεις για την επιλογή. Δώσε λίγο παραπάνω σημασία στην επιλογή του skroutzομάγαζου που θα επιλέξεις. Είναι αρκετά που έχουν 2 χρόνια κάλυψη εγγύησης και όχι 1.

      Για την κάμερα δεν μπορώ να πω τίποτε άλλο εκτός ότι για τα χρήματα που θα δώσεις είναι αξιοπρεπέστατη!
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • @pavlidisc με κάλυψες 99,99% ( το υπόλοιπο γιατί δεν μου είπες αν κάνει καλό καφέ... (holidayspirit) ).
      Είμαι φοβερά χαρούμενος που πέτυχα διάνα σε άλλη μια επιλογή παρέας, με βοηθήσατε πάρα πολύ όπως και τόσους άλλους!!
    • Διαφήμιση