Διαφήμιση

Σχετικά με κατάλογο, ημερολόγιο, γενέθλια

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Σχετικά με κατάλογο, ημερολόγιο, γενέθλια

      καλημέρα σας!!!
      Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τη χρήση ημερολογίου, ειδοποιήσεων και επαφών.
      Έχω βάλει τις επαφές σε google και μετά το flash της συσκευής και συγχρονισμό, όλα ήρθαν μια χαρά.
      Στις επαφές υπάρχουν και γενέθλια τα οποία έχουν παλαιότερη ημερομηνία από το παλιό κινητό. (πχ 1/1/2013)
      Όταν πηγαίνω στο ημερολόγιο όμως δε μου τα δείχνει...
      Στους λογαριαμούς ημερολογίου βλέπω:
      τοπικό ημερολόγιο (έγινε αποθήκευση στη συσκευή)
      υπενθυμίσεις γενεθλίων (έγινε αποθήκευση στη συσκευή)
      gmail

      όλα τα παραπάνω τσεκαρισμένα!

      Υπάρχει τρόπος να τα βλέπω στο ημερολόγιο. πχ να πάω τον επόμενο μήνα και να υπάρχουν επισημάνσεις τις σχετικές ημέρες που κάποιος έχει γενέθλια;
      Σας ευχαριστώ.
    • Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Στην προεγκατεστημένη εφαρμογή Ημερολόγιο του κινητού δε γίνεται να φαίνονται;
    • Διαφήμιση
    • Επανέρχομαι στο θέμα γενέθλια...
      Ψάχνω όλη μέρα πως θα γίνει ειδοποίηση για γενέθλια. Ορίζω σε μια επαφή και δε χτυπά ειδοποίηση με τίποτα όυτε φαίνεται στο ημερολόγιο. Καμιά ιδέα παιδιά;
    • Ευχαριστώ NasDriver. Χωρίς άγχος... απλά ψάχνομαι...
      επίσης όταν μπαίνω στο ημερολόγιο και επιλέγω τη δεξιά καρτέλα: συμβάντα, μου βγάzει από κάτω:
      Φόρτωση συμβάντων από το 2020 και όταν πατάω πάνω του ανεβαίνει 2021, 2022 κλπ... και δε μπορών γυρίσω πίσω...
      δεν το πολυκαταλαβαίνω...
      το σημαντικό είναι τα γενέθλια πάντως.
      Αν βοηθάει κάπου ή παίζει ρόλο να πω ότι τις επαφές τις τράβηξα από gmail.
      Ευχαριστώ και πάλι!

      Υ.Γ. Εγκατέστησα το ημερολόγιο της Google και όλα φαίνονται άψογα (Ευχαριστώ alnikou για την ιδέα)
      απλά με τρώει τι πάει στραβα με το προεγκατεστημένο
    • ...και συνεχίζω...
      αφού εγκατέστησα το ημερολόγιο google, τώρα προστεθήκαν όλα και στο προεγκατεστημένο!!!!
      στους λογαριασμούς ημερολογίου μπήκαν επιπλέον άλλοι 2:
      ο contacts και ο Διακοπές στην Ελλάδα.

      Υποψιάζομαι λοιπόν ότι αν και οι υπενθυμίσεις γενεθλίων ήταν από πριν τσεκαρισμένες, δε δουλεύαν γιατί κάτι προφανώς δε συγχρονίστηκε στο τηλέφωνο.
      Για παράδειγμα στις επαφές έχω 336 (που έχουν και τα γενέθλια) οι οποίες λέει ότι έιναι όλες στο λογαριασμό gmail!
      Κάπου εδώ λοιπόν θα χρειαστώ τη βοήθειά σας...
      Χρειάζεται να κάνω κάτι για να είναι οι επαφές και στο τηλέφωνο άρα να μην χρειάζεται το ημερολόγιο google και να τις βλέπει τοπικά, άσχετα με google;
      διότι παρατήρησα ότι αν βάλω νέα γενέθλια σε μια επαφή δεν εμφανίζεται πουθενά! (μάλλον λοιπόν κάτι παίζει με συγχρονισμούς)
      Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο - προσπαθώ να δώσω όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες.Ευχαριστώ και πάλι!
    • Διαφήμιση
    • Αυτό είδα κι εγώ, τουλάχιστον στο δικό μας κινητό, γενέθλια από gmail τα βλέπει κανονικά, γενέθλια από επαφές που είναι περασμένες στο mi account δεν τις βλέπει και ας είναι επιλεγμένο, μάλλον κάποιο bug :)
    • Μήπως...
      πρέπει να κατέβουν οι επαφές που βρίσκονται στο λογαριασμό google στο τηλέφωνο τοπικά (δεν ξέρω αν είναι ήδη...) για να βλέπει τοπικά και τα συμβάντα; Αν και αν βάλω συμβάν το εμφανίζει κανονικά, τα γενέθλια από τις επαφές δε βλέπει.
      Είμαι άσχετος με το θέμα συγχρονισμού, θα το ψάξω κι άλλο. Ελπίζω μόνο μην τα χάσω όλα....