Διαφήμιση

Ανάκτηση αρχείων - δεν λειτουργεί η οθόνη

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!! <<

Τρέχουσα ενημέρωση (27/3/2020)
    Έγινε η διανομή των νέων 20.3.26 XTRV MIUI 11 ROM για 28 συσκευές.

H επόμενη διανομή των ROM θα γίνει όταν έχουμε διαθέσιμο Source από την Xiaomi και το xiaomi.eu.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ανάκτηση αρχείων - δεν λειτουργεί η οθόνη

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Έπεσε νερό στο mi4 της αδελφής μου, έγιναν όλα τα απαραίτητα, άνοιγμα καπακιού, στέγνωμα με χαρτί και μέσα σε μπολ με ρύζι για 48 ώρες, με λίγη καθυστέρηση όμως, καθώς δεν με ενημέρωσε αμέσως, πέρασαν 8 ώρες, και ύστερα έγιναν όλα αυτά...Το αποτέλεσμα άνοιξε για δύο ημέρες, αλλά σήμερα δεν φαίνεται τίποτα στην οθόνη, φαίνεται μια σχετική αλλαγή χρώματος στην οθόνη με το πού πατάς το power button, αλλά μόνο αυτό. Η αφή δεν ανταποκρίνεται... Οπότε δεν υπάρχει τρόπος να το γυρίσω από φόρτιση σε κατάσταση μεταφοράς αρχείων...Τι μπορεί να γίνει σε αυτή την περίπτωση;; Τα φώτα please...

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Το γυρίζες σε fastboot mode(θα το καταλάβεις απο την διαχείριση συσκευών) κάνεις boot ένα twrp και τα παίρνεις.

• Ανάκτηση αρχείων - δεν λειτουργεί η οθόνη

Ok, το γυρίζω σε fastboot με τα κουμπιά, το μετά δεν το πιάνω, που θα δω το twrp αφού δεν βλέπω στην οθόνη τίποτα, είναι μαύρη, για ρίξε λίγο φως σε παρακαλώ μην τα κάνω " μαντάρα", ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Μπες στην υπογραφη μου και κεταβασε το twrp για το κινητο σου.
      Θα βρεις εκει οδηγο πως να το εγκαταστήσεις.
      Στην εντολή fastboot boot twrp.img (twrp.img=ονομα του αρχειου που κατεβασες) θα δεις στην διαχειριση συσκευων των windows να γυρίζει σε adb-mtp.
      Αν όχι θα χριαστείς drivers..

• Διαφήμιση