Διαφήμιση

[Ενημέρωση 21/06/2018] H νέα λίστα με τις STABLE V9.5 ROMs είναι διαθέσιμη για λήψη !

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Ενημερώθηκε
    • Xiaomi
    • Miui Stable

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα παιδιά το πέρασα σε nikel και πετάει και απο μπαταρία τουλάχιστον την διπλάσια μην πω τριπλάσια λειτουργία σε απόδοση χρόνου
    • Ο/H Kostas Kiriakidis έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά το πέρασα σε nikel και πετάει και απο μπαταρία τουλάχιστον την διπλάσια μην πω τριπλάσια λειτουργία σε απόδοση χρόνου
      Αυτός είναι και ο λόγος που θέλουμε να αφήσουμε το Source από CN/xiaomi.eu, και να περάσουμε σταδιακά όσες ROM μπορούμε, σε Global Source το οποίο και θα μοντάρουμε κατά 100% εμείς οι ίδιοι. :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      @Tassos
      Πάτα το Power μέχρι να κάνει Reboot και είσαι οκ... :D

      Όντως φίλε! Αμήν όλα καλά! :D :thumbsup: :grin: :thumbsup:
      Το άφησα κάπου στα 25+ λεπτά εκεί στο 94% και μόλις πήρα και το οκ από εσένα είπα οκ το κλείνω και να δούμε τι έγινε. Το ανοίγω και περίμενα πάλι αρκετή ώρα εδώ :




      Μέχρι που είπα ρε γαμώτο πάλι κάτι δε πήγε καλά....
      Αν και θυμόμουν από παλιά, από άλλες συζητήσεις μας, πως θέλει καμία φορά αρκετή ώρα μέχρι να εκκινήσει την πρώτη φορά, αλλά αυτό θυμόμουν πως περισσότερο ήταν όταν κάναμε Flash μέσω του MiFlash tool από τον υπολογιστή. Εμένα ακόμη και τότε στο ( Mi-3 όμως ) ποτέ μου δεν είχε αργήσει, πάντα πήγαινε σφαίρα. Τώρα πραγματικά ήταν η πρώτη φορά που άργησε τόσο πολύ. Μέχρι που ήμουν έτοιμος να το κλείσω ( είχε κανένα 10 λεπτό σίγουρα ). Και εκείνη την στιγμή....



      Αμήν! Όλα επιτέλους τελείωσαν ομαλά! :D :thumbsup:
      Όλα μια χαρά επιτέλους!
      Απλώς διαπίστωσα ένα-δύο μικρά προβληματάκια που μπορεί να φέρουν σύγχυση..
      1) Έβαλα όπως σας είπα τον «Nova Launcher», τον οποίο δεν τον ήξερα αλλά με μια πολύ σβέλτα αναζήτηση κάποιοι έλεγαν πως ίσος είναι πιο γρήγορες και τέτοια.. και είπα ας τον δοκιμάσω...
      Αλλά με τον default της MIUI είχε ένα μικρό ίσος θέμα... και μου έβγαζε συνεχώς αυτό :



      μέχρι βεβαίως να πατήσω επιβεβαίωση, έπειτα δε με ξανά ρώταγε. Αλλά υπέθετα πως εφόσον το επέλεξα από την αρχή δε θα με ρώταγε. Αλλά δε πειράζει γιατί από την πρώτη στιγμή δεν μου άρεσε αυτός ο Launcher και πάτησε αμέσως να απομνημονεύσει των default της MIUI ( πάντα μου άρεσε και είμαι τύπος που τα θέλω και λίγο όλα pure όπως είναι - μαμίσια )
      Και πάντως ο Launcher της MIUI, για εμένα πηγαίνει άψογα σε όλα του και από θέματα ταχύτητας δεν έχω κανένα απολύτως θέμα, ίσα ίσα τον θεωρώ πολύ γρήγορο! Ο «Nova Launcher» εσείς που είστε και ποιο πεπειραμένοι θεωρείτε όντως καλός; Σε σχέση με τον default της MIUI ;

      Τέλος πάντων των «Nova Launcher» τον διέγραψα κιόλας, ούτε καν τον θέλω. :whistling: :D

      Όσο αφορά τώρα τις ενημερώσεις, εδώ είναι το ζήτημα γιατί κάποιος μπορεί να μπερδευτεί. Αμέσως μετά το άνοιγμα μου πέταξε να κάνω ενημερώσεις....




      Εγώ αυτές τις ενημερώσεις, εννοείται πως δε τις κάνω και μάλιστα από το drop-down μενού πάνω δεξιά απενεργοποίησα κιόλας τις ειδοποιήσει τους, αλλά τι παίζει με αυτές ;
      Τις κάνουμε ή όχι; ( έχω την εντύπωση πως όχι ). Επίσης γιατί δε λέει ποια ακριβώς έκδοση θέλει να βάλει.. λέει μονάχα πως έχει ενημέρωση, αλλά δε λέει ποια ακριβώς είναι αυτή...

      Κατά τα άλλα παιδιά, είναι φοβερή πάντως η ROM που έχω βάλει όλα λειτουργούν άψογα και πεντακάθαρα! Αναστήθηκε η σηκευή μου! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
      Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!



      Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H Kostas Kiriakidis έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά το πέρασα σε nikel και πετάει και απο μπαταρία τουλάχιστον την διπλάσια μην πω τριπλάσια λειτουργία σε απόδοση χρόνου
      Αυτός είναι και ο λόγος που θέλουμε να αφήσουμε το Source από CN/xiaomi.eu, και να περάσουμε σταδιακά όσες ROM μπορούμε, σε Global Source το οποίο και θα μοντάρουμε κατά 100% εμείς οι ίδιοι. :D
      Έχουν τόσα πολλά καλά η Global έναντι των CN/xiaomi.eu και ιδιαίτερα στην μπαταρία ( που είναι και πολύ σημαντικό ζήτημα ) ;
      Πως και έτσι;



      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Όχι, όσες δεν βγαίνουν σε global από τη xiaomi τις γύρισαν τα παιδιά σε eu/ch για να πάρετε κάτι...
      Τι σε μερικές συσκευές υπάρχει η περίπτωση να μην ξανά βγουν με Global source ;
      Μπορείς να επεκταθείς λιγάκι περί αυτού ;


      @gkalen Την έβαλα επιτέλους! Όλα άψογα! :D
    • [Ενημέρωση 05/04/2018] H νέα λίστα με τις STABLE V9.5 ROMs είναι διαθέσιμη για λήψη !

      @Tassos nova launcher αν βάλεις ρομ όπως η Lineage Os η οποιαδηποτε που έχει σχέσει με στοκ και MIUI launcher stock δλδ με MIUI rom. Εγώ έχω αγορασμενο nova launcher αλλά με MIUI δεν πάει.
      Το'στειλα απ'το MI MIX 2 να ούμε.
    • @Tassos
      Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τους launcher .. είναι φυσιολογικό εφόσον δεν έχεις επιλεξει ποιος launcher θα είναι ο default σε κάθε επανεκκίνηση να σε ρωτάει με ποιον launcher θέλεις να γίνει εκκίνηση..
      Καλά έκανες και τον έσβησες , προσωπικά προτιμώ κι εγώ μόνο miui launcher , σε άλλου τύπου ρομς εκτός miui για αρκετούς είναι καλός launcher , εμένα δε μ'αρεσει ...

      Με τον updater υπάρχει ένα bug στις stable , καλά έκανες και έκοψες τις ειδοποιήσεις ..
      Τη Ρομ θα την ευχαριστηθείς και θα έχεις το νου σου πλέον όταν θα βγει η 9.5 από global source για το cancro να κάνεις την ενημέρωση , προς το παρόν δεν έχει βγει ακόμα ..

      Σε κάποιες συσκευές όπως η δικιά σου σταμάτησαν πριν 3 βδομάδες οι global developer roms και υπάρχει μόνο china source , ελπίζουμε όμως ότι δεν θα σταματήσει και η stable global , αυτό θα το ξέρουμε σε ένα μήνα περίπου ..
      Συνήθως οι stable παραμένουν και με global source , στις developer υπάρχει το ενδεχόμενο παύσης ..
      Ότι έχει να κάνει με αλλαγή source θα ενημερωθείτε όταν έρθει η ώρα , προς το παρόν κι εμείς δε γνωρίζουμε κάτι παραπάνω ..
    • Να ρωτήσω για μια διευκρίνηση, έχω σε mi5 την XTRV_arΩma 9.1.4 stable για αναβαθμίσω σε 9.5 θέλει να κάνω factory reset ή την περνάω από επάνω;
      Ευχαριστώ.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H aggelostrom έγραψε:

      Να ρωτήσω για μια διευκρίνηση, έχω σε mi5 την XTRV_arΩma 9.1.4 stable για αναβαθμίσω σε 9.5 θέλει να κάνω factory reset ή την περνάω από επάνω;
      Ευχαριστώ.
      Για να μην έχεις διάφορα προβλήματα λόγο αλλαγής Source από CN/xiaomi.eu σε Global, καλό είναι να γίνει ένα Factory Reset πριν από το FLash της ROM. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • @aggelostrom
      Υπάρχει ένα προβληματακι , έχουμε μπερδευτεί λίγο κι εμεις με την αλλαγή των source , θα μπει τάξη βέβαια και σ'αυτο σε λίγο καιρό ..
      Προς το παρόν δεν έχουμε δώσει 9.5 από global source στο gemini καθώς δεν έχουμε ακόμα Ρομ , οπότε μπορείς και να την περάσεις από πάνω από αυτή που έχεις ..

      Θα ενημερωθείτε για όλα σε λίγο καιρό και θα δούμε πως θα γίνει ο διαχωρισμός των νημάτων στις stable ..

      Αν θες τη Ρομ από global source , θα πας στο άλλο νήμα και θα κατεβάσεις την 9.2... για το gemini από global source .. εδώ καλό θα είναι το factory reset ..
    • Καλησπέρα

      μια εβδομάδα δοκιμή με stable έπειτα απο πολλά χρονιά ρομ της άλλης όχθης ..περάστηκε στο mi 4c libra η xtrv και υπάρχουν αρκετά πράγματα που θα χρειαστούν διόρθωση και εδώ .
      Κατ αρχήν δεν υπάρχει η εφαρμογή του youtube στην ρομ .
      Μπαταριά δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε ,μιας και έχω δοκιμάσει ρομ xiaomi xtrv hellas με πιο κορυφή οικονομία , έναν πλοηγό που μου κολαει συνεχώς .
      Κατά την αναπαραγωγή των βίντεο στο facebook (οχι απο εφαρμογή αλλά απο το side ) υπάρχει ένας έντονος μεταλλικός θόρυβος ενα τζιτ τζιτ στιγμιαίο σε κάποιες φάσεις της αναπαραγωγής .
      Οσοι χρησιμοποιείτε στο block call θα δείτε και εδώ ενημέρωση στα πρόσφατα του τηλεφώνου (εχει παρατηρηθεί απο τον Ιανουάριο και εδώ ) και ας έχει επιλεγεί η μη ενημέρωση ....
      Ομως μπορώ να πω οτι πολλά πράγματα ειναι αρκετά σταθερά (έκανα βελτιστοποίηση σήμερα και ήταν στο 89 % ) όπως τελικά η κάμερα η οποία στο δικο τηλέφωνο ειχε αρκετά προβλήματα για αρκετό καιρό τώρα....
      και δεν έχω δει μήνυμα που λέει η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται και yellow pages και κοκοψαρα με κοκοφηνια χαχαχαχαχαχ
      Ελπιζω τελικά να γίνει αυτο που αυτη η ομάδα μας έμαθε (και εμεις να υποστηρίζουμε και να ήμαστε και εμείς σ αυτο που λέγεται ΟΜΑΔΑ ) την αναζητηση για την τελεια ρομ .......

      Ευχαριστώ
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kaikas έγραψε:

      Καλησπέρα για santoni πότε θα έχουμε την 9.5;;
      Όταν βγάλει η Xiaomi Global Stable V9.5 ROM :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)