Διαφήμιση

[XTRV-8.3.29 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 30/03/18 22:55)​

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Poll
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H thanasisk έγραψε:

      θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που το έβαλαν σε redmi pro.
      Σε αυτή την ρομ επιτρέπει την εγκατάσταση εφαρμογών εκτός Playstore;
      Μέχρι την προηγούμενη δεν μπορούσα να βάλω παρά μονο μετα απο factory reset του τηλεφώνου μου επετρεπε πάλι και δεν είμαστε για εβδομαδιαίο reset.
      ευχαριστώ
      Δεν θέλω να καταστω κουραστικός ειδικά όταν τα παιδιά εδώ ρίχνουν πολύ δουλειά και κόπο , όμως θα ήταν καλό να υπάρξει κάποια ενημέρωση γι αυτό το θέμα.εχω αρκετές εφαρμογές που είναι εκτός play store και δεν μου είναι ξεκάθαρο αν είναι θέμα rom ή δικό μου για να δούμε τι θα κάνουμε . κάποιες εφαρμογές μου είναι πραγματικά πολύ χρήσιμες σε καθημερινή βάση και το fr δεν είναι κάτι που θέλω να το κάνω κάθε τόσο,θα προτιμούσα να μην το κάνω και καθόλου. :D
    • Hennessy εδώ...όλα καλά.Με το ΟΤΑ εχω βρει πραγματικά την χαρά μου!..Το μόνο θεματάκι, ήταν κάτι FC σε μια κινεζια "yellow pages".'Επεσε root,uninstall και ολα ΟΚ.

      Ευχαριστω πολυ παιδιά!
    • gkalen (και το λοιπό team απλά επειδή είναι ο τελευταίος της ομάδας που απάντησε σε μήνυμα) εγώ έχω το mi5s plus και σας έχω αναφέρει από την αρχή με την αλλαγή σε global source ότι το κινητό έχει παρουσιάσει αισθητή βελτίωση και στα γραφικά και στην λειτουργία (ρολάρισμα) .Σε αυτήν είδα και διόρθωση στο θέμα με τον mi browser και το μοναδικό που μένει είναι το θέμα με το face unlock. Επειδή διάβασα και πιο πριν κάτοχο και άλλου μοντέλου να τον αναφέρει και επειδή το θέμα είναι στην source όπου στην china και eu υπάρχει σαν χαρακτηριστικό άνω του 4 μηνου ενώ στην global όχι ακόμα , κάντε μια αναφορά στην xiaomi προκειμενου να διορθωθεί.Αυτα τα ολίγα και πάλι ευχαριστούμε για την όλη προσπάθεια.
    • Διαφήμιση
    • Γεια με ΟΤΑ σε nikel xtrv μου βγάζει σφάλμα το MD5 δεν ταιριάζει και μου βγάζει "Προέκυψε σφάλμα λήψης, επανάληψη,?" Τι θέλει να πει ο ποιητής?

      EDIT
      Τελικά δεν έφτανε ο χώρος στην storage έκανα καθαρισμό και τώρα κατεβαίνει κανονικα.
      Ευχαριστώ

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    • [XTRV-8.3.29 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 30/03/18 22:55)​

      Παιδιά μου έβγαζε μύνημα συνέχεια κάτι για το yellowpages. Τι είναι αυτό; Το απεγκατέστησα και ησύχασα...

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ηττημένος είναι αυτός που δεν προσπαθεί.
    • Διαφήμιση
    • [XTRV-8.3.29 & ARΩMA] Έγινε η διανομή της νέας MIUI 9 XTRV & ARΩMA ROM σε όλους. (τελευτ. ενημέρωση 30/03/18 22:55)​

      Είναι bug της official rom.

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • παλικαρια μια ερωτηση αν ξερει καποιος εχω το mi max 2 με ξεκλειδωτο bootloader και την ρομ 8.3.29 αρωμα οταν παω να βαλω τον λογαριασμο της google,ειτε παω απο τις ρυθμισεις προσθηκη λογαριασμου,,ειτε παω απο το playstore οταν λεει ελεγχος πληροφοριων εκει μαυριζει η οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα για να γραψω να συνδεθω....αναγκαστικα κανω back απο το μενου για να βγω αρχικη οθονη..το ιδιο θεμα ειχα και με την 8.3.22 αρωμα και ετσι αναγκαστικα πηγα πισω στην 8.3.15 αρωμα και κανενα προβλημα....γιατι να συμβαινει αυτο???Δηλαδη θα αναγκαστω να μεινω μονιμα με την 8.3.15 αρωμα για να μου δουλευει ο λογαριασμος της google???Ξερετε καποια λυση για αυτο το προβλημα??.....και συνεχιζω...μπήκα twrp recovery έκανα factory reset μετά πήγα advanced και έκανα wipe cash-dalvic cash-data-system και μετά instal την Ρομ ...αλλά πάλι έχω μαύρη οθόνη όταν πάω να βάλω το google λογαριασμο,,εκεί που λέει έλεγχο πληροφοριών μετά μαύρη οθόνη και αναγκαστικά κάνω όπισθεν για να βγω έξω στην αρχική οθόνη και πρόσεξα ότι λέει οι υπηρεσίες google δεν αποκρίνονται....Καμία λύση;;;μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;;..
    • Ο/H paulk έγραψε:

      παλικαρια μια ερωτηση αν ξερει καποιος εχω το mi max 2 με ξεκλειδωτο bootloader και την ρομ 8.3.29 αρωμα οταν παω να βαλω τον λογαριασμο της google,ειτε παω απο τις ρυθμισεις προσθηκη λογαριασμου,,ειτε παω απο το playstore οταν λεει ελεγχος πληροφοριων εκει μαυριζει η οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα για να γραψω να συνδεθω....αναγκαστικα κανω back απο το μενου για να βγω αρχικη οθονη..το ιδιο θεμα ειχα και με την 8.3.22 αρωμα και ετσι αναγκαστικα πηγα πισω στην 8.3.15 αρωμα και κανενα προβλημα....γιατι να συμβαινει αυτο???Δηλαδη θα αναγκαστω να μεινω μονιμα με την 8.3.15 αρωμα για να μου δουλευει ο λογαριασμος της google???Ξερετε καποια λυση για αυτο το προβλημα??.....και συνεχιζω...μπήκα twrp recovery έκανα factory reset μετά πήγα advanced και έκανα wipe cash-dalvic cash-data-system και μετά instal την Ρομ ...αλλά πάλι έχω μαύρη οθόνη όταν πάω να βάλω το google λογαριασμο,,εκεί που λέει έλεγχο πληροφοριών μετά μαύρη οθόνη και αναγκαστικά κάνω όπισθεν για να βγω έξω στην αρχική οθόνη και πρόσεξα ότι λέει οι υπηρεσίες google δεν αποκρίνονται....Καμία λύση;;;μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;;..
      Θα δώσουμε το απόγευμα νέα ROΜ από CN/xiaomi.eu Source και θα λύσει το πρόβλημα... :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H paulk έγραψε:

      παλικαρια μια ερωτηση αν ξερει καποιος εχω το mi max 2 με ξεκλειδωτο bootloader και την ρομ 8.3.29 αρωμα οταν παω να βαλω τον λογαριασμο της google,ειτε παω απο τις ρυθμισεις προσθηκη λογαριασμου,,ειτε παω απο το playstore οταν λεει ελεγχος πληροφοριων εκει μαυριζει η οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα για να γραψω να συνδεθω....αναγκαστικα κανω back απο το μενου για να βγω αρχικη οθονη..το ιδιο θεμα ειχα και με την 8.3.22 αρωμα και ετσι αναγκαστικα πηγα πισω στην 8.3.15 αρωμα και κανενα προβλημα....γιατι να συμβαινει αυτο???Δηλαδη θα αναγκαστω να μεινω μονιμα με την 8.3.15 αρωμα για να μου δουλευει ο λογαριασμος της google???Ξερετε καποια λυση για αυτο το προβλημα??.....και συνεχιζω...μπήκα twrp recovery έκανα factory reset μετά πήγα advanced και έκανα wipe cash-dalvic cash-data-system και μετά instal την Ρομ ...αλλά πάλι έχω μαύρη οθόνη όταν πάω να βάλω το google λογαριασμο,,εκεί που λέει έλεγχο πληροφοριών μετά μαύρη οθόνη και αναγκαστικά κάνω όπισθεν για να βγω έξω στην αρχική οθόνη και πρόσεξα ότι λέει οι υπηρεσίες google δεν αποκρίνονται....Καμία λύση;;;μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;;..
      Θα δώσουμε το απόγευμα νέα ROΜ από CN/xiaomi.eu Source και θα λύσει το πρόβλημα... :σοβαρα??? καλο αυτο γιατι απο οτι ειδα εχουν και αλλοι φιλοι διαφορα θεματα,,,,ευχαριστουμε πολυ.