Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H RASTAVIPER έγραψε:

      Τι διαβάζω παίδες;
      Εδώ και ώρες άτομα από διάφορες χώρες αναφέρουν ότι δεν δουλεύει τίποτα από τον Ευρωπαϊκό σέρβερ.

      Κανείς από εδώ που το κοίταξε;
      Εμένα όλοι οι αισθητήρες στον κινεζικό σέρβερ δεν έχουν κανένα θέμα.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      Εμενα λαμπες σκουπα gateway κάμερες παίζουν.

      Παγιδες και αισθ. Κινησης παιζουν αλλα οχι ολοι !!! Καποιοι φαινονται offline !!

      Sent from my Mi 8 using Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Δεν ξέρω αν έφτιαξε τώρα, αλλά όλα είναι οκ.

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H GUZGUN έγραψε:

      Δεν ξέρω αν έφτιαξε τώρα, αλλά όλα είναι οκ.

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Όντως. Οι επαφές εμφανίζονται κανονικά πλέον.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα σας :)
      Βρήκα το συγκεκριμένο group ψάχνοντας για λύσεις.
      Εχω 1 robot vacuum pro mop, 3 xiaomi light strip plus, 1 WiFi extender επίσης xiaomi και την κάμερα παρακολούθησης.
      Μεχρι χτες το βράδυ όλα λειτουργούσαν κανονικά. Κάποια στιγμή το λαμπάκι της σκούπας άρχισε να αναβοσβήνει.
      Κοινως δεν έβρισκε δίκτυο. Δοκιμάζω να την ξανά συνδέσω. Απολύτως τπτ. Αρνείται να συνδεθεί.
      Ξεσυνδεω και επανασυνδέω το WiFi extender κάνοντας του restart. Τα ίδια αποτελέσματα με τη σκούπα.
      Δοκιμάζω να κάνω reset στα φώτα. Σε όσα έκανα δεν μπορούν επίσης με τίποτα να ξανά συνδεθούν. Όσα άφησα ήσυχα δουλεύουν ακόμα.
      Η κάμερα δουλεύει ακόμα αλλά κάποιες φορές σταματάει κι αυτή.

      Τίποτα δεν έχει αλλάξει στο δίκτυο η στο ρουτερ.



      Είδα που αναφέρθηκε πιο πάνω πρόβλημα με τον ευρωπαϊκό σέρβερ. Αλλά για πάνω από 24 ώρες ?
      Ξέρει κανείς σας τι μπορεί να φταίει ? Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
    • Ο/H EvangelosM έγραψε:

      Καλησπέρα σας :)
      Βρήκα το συγκεκριμένο group ψάχνοντας για λύσεις.
      Εχω 1 robot vacuum pro mop, 3 xiaomi light strip plus, 1 WiFi extender επίσης xiaomi και την κάμερα παρακολούθησης.
      Μεχρι χτες το βράδυ όλα λειτουργούσαν κανονικά. Κάποια στιγμή το λαμπάκι της σκούπας άρχισε να αναβοσβήνει.
      Κοινως δεν έβρισκε δίκτυο. Δοκιμάζω να την ξανά συνδέσω. Απολύτως τπτ. Αρνείται να συνδεθεί.
      Ξεσυνδεω και επανασυνδέω το WiFi extender κάνοντας του restart. Τα ίδια αποτελέσματα με τη σκούπα.
      Δοκιμάζω να κάνω reset στα φώτα. Σε όσα έκανα δεν μπορούν επίσης με τίποτα να ξανά συνδεθούν. Όσα άφησα ήσυχα δουλεύουν ακόμα.
      Η κάμερα δουλεύει ακόμα αλλά κάποιες φορές σταματάει κι αυτή.

      Τίποτα δεν έχει αλλάξει στο δίκτυο η στο ρουτερ.



      Είδα που αναφέρθηκε πιο πάνω πρόβλημα με τον ευρωπαϊκό σέρβερ. Αλλά για πάνω από 24 ώρες ?
      Ξέρει κανείς σας τι μπορεί να φταίει ? Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
      Σημερα σε εμενα ευρωπαϊκό σερβερ παιζουν ολα κανονικα. Φωτα καμερες σκουπα αισθητηρες hub κλπ

      Sent from my Mi 8 using Tapatalk
    • Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Τελικά μετά από κάποιες ώρες ψαξίματος το βρήκαμε.
      Πλέον τίποτα όσον αφορά το xiaomi home δεν λειτουργεί σε iPhone. Μετά την αναβάθμιση σε iOS 14.4.
      Τα έχουν μπλοκάρει όλα. Αν δεν διορθωθεί πολύ κρίμα πάντως.
    • Ο/H EvangelosM έγραψε:

      Καλησπέρα σας :)
      Βρήκα το συγκεκριμένο group ψάχνοντας για λύσεις.
      Εχω 1 robot vacuum pro mop, 3 xiaomi light strip plus, 1 WiFi extender επίσης xiaomi και την κάμερα παρακολούθησης.
      Μεχρι χτες το βράδυ όλα λειτουργούσαν κανονικά. Κάποια στιγμή το λαμπάκι της σκούπας άρχισε να αναβοσβήνει.
      Κοινως δεν έβρισκε δίκτυο. Δοκιμάζω να την ξανά συνδέσω. Απολύτως τπτ. Αρνείται να συνδεθεί.
      Ξεσυνδεω και επανασυνδέω το WiFi extender κάνοντας του restart. Τα ίδια αποτελέσματα με τη σκούπα.
      Δοκιμάζω να κάνω reset στα φώτα. Σε όσα έκανα δεν μπορούν επίσης με τίποτα να ξανά συνδεθούν. Όσα άφησα ήσυχα δουλεύουν ακόμα.
      Η κάμερα δουλεύει ακόμα αλλά κάποιες φορές σταματάει κι αυτή.

      Τίποτα δεν έχει αλλάξει στο δίκτυο η στο ρουτερ.



      Είδα που αναφέρθηκε πιο πάνω πρόβλημα με τον ευρωπαϊκό σέρβερ. Αλλά για πάνω από 24 ώρες ?
      Ξέρει κανείς σας τι μπορεί να φταίει ? Ευχαριστώ προκαταβολικά :)


      Δοκίμασες να βγάλεις το extender και να πάρεις απευθείας από το router!?

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H GUZGUN έγραψε:

      Δοκίμασες να βγάλεις το extender και να πάρεις απευθείας από το router!?

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ναι ήταν και το πρώτο που είχα κάνει. Πραγματικά δοκίμασα τα πάντα,ακόμα και ν αλλάξω κανάλια στο ρουτερ,ν απενεργοποίηση πλήρως το 5ghz WiFi μήπως το μπέρδευαν με το απλό κτλ...

      Η λύση βρέθηκε δοκιμάζοντας απλά να τα συνδέσω όλα χρησιμοποιώντας το μόνο iPhone στο σπίτι που δεν είχε περάσει σε 14.4. Εκεί όλα δούλεψαν κανονικότατα.

      Σε όσες συσκευές apple έχει περάσει το τελευταίο update, το xiaomi home πλέον είναι νεκρό.

      Ps: Η apple άλλαξε πλέον τα πάντα στην πολιτική απορρήτου που χρησιμοποιεί και έχει μπλοκάρει τον μισό πλανήτη σε ότι αφορά metrics για Facebook,sites, καθώς και εφαρμογές τύπου xiaomi home. Το θέμα είναι ότι δεν φαίνεται διατεθημένη να κάνει πίσω.
    • καλησπέρα από προχθές 21/2 αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στην σκούπα
      Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P Black ενώ ήταν συνδεμενη κανονικά και είχε σκουπίσει 2-3 φορές ξαφνικά άρχισαν τα δυο λαμπακια τις σκούπας να αναβοσβήνουν και να μην μπορεί να συνδεθεί και έλεγε offline μετα από πολλά reset αντιλήφθηκα το εξής όταν συνδέεται στο ρουτερ και 2 συσκευή (π.χ τηλεόραση-xbox) η σκούπα αποσυνδέεται και δείχνει off-line και τα λαμπακια αναβοσβήνουν πάλι. Το εχει πάθει κάποιος αυτό και τι θα μπορουσα να κάνω για να το αντιμετωπίσω?ευχαριστώ πολύ
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Κάτι τέτοιο μπορεί να το πάθω αν κάνω download κσι επειδή έχω αργή σύνδεση, μετα δεν ανοίγει τίποτα άλλο.

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Παιδιά πρόβλημα με camera magnetic mount!

      αυτή τη στιγμη έχω δύο κάμερες διαφορετικα μοντέλα Xiaomi που δουλεύουν σωστά με Chiness mainland region!
      αγόρασα μια magnetic mount την πρόσθεσα κανονικά αλλά μετά από 3 μέρες περίπου μετά από κάποια DC σταμάτησε να δουλεύει!
      αφού δοκίμασα τα πάντα για να την ξαναβάλω με διάφορςτικα cables τροφοδοτικά ανταπτορες δεν συνδεόταν με τίποτα!!!
      μόλις άλλαξα το region app China σε Germany έπαιξε με τη μία...
      όπως καταλαβαίνετε δεν με βολεύει να παίξει σε Germany ,γιατί όλο το σύστημα παίζει σε κινέζικο σέρβερ αλλά πώς μπορεί να έγινε αυτό;;;;;
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Έχω μια τηλεόραση με Bluetooth τηλεχειριστήριο, πως μπορώ να την συνδέσω στο Xiaomi home?


      Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk