Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      λάμπες έχω και ευρωπαϊκή.. ολα στο yeelight τα έχω βάλει πρώτα...αλλα είναι κοντά 3 χρόνια τώρα που άρχισα και δεν θυμάμαι να σου πω..

      Sent from my Nokia 9 using Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Λοιπόν επιτέλους το έλυσα το θέμα σύνδεσης των λαμπων μεταξύ Yeelight και MI HOME!!

      Βάζω τα βήματα μήπως χρειαστούν στο μέλλον:
      1) αρχικά έσβησα μέσα από το xiaomi account (στην σελίδα τους) οποιαδήποτε σύνδεση και permission με το Yeelight
      2) Λόγω του 1) η εφαρμογή Yeelight έκανε ρεσετ και έπρεπε να σεταρω το region και λάμπες από την αρχή. Οπότε επέλεξα Κίνα και έβαλα μια μια τις λάμπες
      3) πλέον ανοίγοντας το ΜΙ ΗΟΜΕ οι λάμπες ήταν ήδη εκεί. Δεν χρειάστηκε κανένα έξτρα σεταρισμα εκεί
      Οπότε πλέον οι ίδιες λάμπες παίζουν σε: Yeelight app, Mi Home και Google Home


      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • Παιδια καλησπερα.
      Εχει δοκιμασει κανεις να κανει pair mi sensors σε ewelink zigbee gateway?
      Εγω προσπαθησα και δεν μπορεσα.

      Σαν υστατη λυση εχω γυρισει στον ευρωπαικο σερβερ με ολα τα κινεζικα sensors (τουλαχιστο οσα παιζουν) ,
      το επομενο βημα ειναι να παρατησω την xiaomi κιας εχω παρει 3 gateway και καμια 20ρια sensors,doorbel,ir remote BLE κτλ....

      :(
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi mi home security camera 360.
      μετά απο update στο version 6.1.202, σε Apple iPad, δεν εχω καθολου εικονα (δειχνει μαυρο) ενω ήχος ακουγεται κανονικά.
      απο κινητό (iPhone), την ιδια στιγμη εχω μια χαρα εικονα και ήχο.

      Τι μπορω να κανω ;
    • Ο/H mktenas έγραψε:

      Xiaomi mi home security camera 360.
      μετά απο update στο version 6.1.202, σε Apple iPad, δεν εχω καθολου εικονα (δειχνει μαυρο) ενω ήχος ακουγεται κανονικά.
      απο κινητό (iPhone), την ιδια στιγμη εχω μια χαρα εικονα και ήχο.

      Τι μπορω να κανω ;
      Εγω εχω 6.1.702 και όλα παίζουν κανονικά. ( Και με την ιδια καμερα )

      Sent from my Mi 8 using Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      κάνεις με xiaofang? μετά από πολλά χρόνια απροβληματιστα (εκτός του update με το κλείδωμα του Region που με downgrade Έστρωσε) πλέον βγάζει connection time out.. στα settings της κάμερας δείχνει ότι είναι συνδεδεμένη αλλά αυτό.. έκανα τκ τελευταίο update αλλά πάλι τα ίδια (δεν βγάζει Region κλείδωμα δλδ)
      το περίεργο είναι ότι και σε ap mode το ίδιο κάνει

      Sent from my Nokia 9 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H mktenas έγραψε:

      Δε μπορω να καταλαβω τι φταίει.. στην αρχη με το που φορτώσει 100% δειχνει εικονα για 1 δευτερόλεπτο και μετα μαυρο.
      να φταίει το iPad?


      Είχα το ίδιο πρόβλημα το οποίο λύθηκε με φορματ της sd κάρτας .


      Sent from my iPad using Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Έχει συνδέσει κανείς Yi camera στο Google Home;
      Την κάμερα την βλέπω στο ΜΙ ΗΟΜΕ κανονικά. Και το ΜΙ ΗΟΜΕ είναι συνδεδεμένο με το.Google.Home, αλλά δεν βγάζει την κάμερα.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • Καλησπέρα παιδιά,
      το control hub αποφάσισε ξαφνικά, μετά από καιρό ομαλής λειτουργίας, να πεθάνει. Ενώ το είχα στη πρίζα και με αναμμένο το Night light, έσβησε βγήκε offline και δεν ανοίγει πια. Το βγάζω και το ξαναβάζω στη πρίζα και δεν κάνει ούτε το σύντομο flash. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;
    • Ο/H kostascb έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά,
      το control hub αποφάσισε ξαφνικά, μετά από καιρό ομαλής λειτουργίας, να πεθάνει. Ενώ το είχα στη πρίζα και με αναμμένο το Night light, έσβησε βγήκε offline και δεν ανοίγει πια. Το βγάζω και το ξαναβάζω στη πρίζα και δεν κάνει ούτε το σύντομο flash. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;
      Ναι βεβαίως.
      Το ίδιο έγινε και με μένα πριν 1.5 χρόνο.
      Ευκαιρία να πας σε νεώτερη έκδοση.
      Εμένα κράτησε 4-5 χρόνια το πρώτο.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • Διαφήμιση
    • Ο/H RASTAVIPER έγραψε:

      Ο/H kostascb έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά,
      το control hub αποφάσισε ξαφνικά, μετά από καιρό ομαλής λειτουργίας, να πεθάνει. Ενώ το είχα στη πρίζα και με αναμμένο το Night light, έσβησε βγήκε offline και δεν ανοίγει πια. Το βγάζω και το ξαναβάζω στη πρίζα και δεν κάνει ούτε το σύντομο flash. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;
      Ναι βεβαίως.Το ίδιο έγινε και με μένα πριν 1.5 χρόνο.
      Ευκαιρία να πας σε νεώτερη έκδοση.
      Εμένα κράτησε 4-5 χρόνια το πρώτο.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      Το δικό μου ήταν αγορασμένο με όλο το γνωστό σετ sensors στις 31/8/2019 από το "επίσημο" μαγαζί στο Golden Hall... Ούτε 2 χρόνια δηλαδή. Λογικά δεν πρέπει να το καλύπτει και η εγγύηση; Παίρνοντας άλλο εσένα έπαιξε με τα υπόλοιπα gadget ή έπρεπε να ξαναπάρεις από την αρχή και όλα τα υπόλοιπα για να "συνεργάζονται" σωστά;