Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλημέρα. Σκέφτομαι να πάρω το πακετάκι με την κάμερα. Θα ήθελα να με ενημερώσετε για τα εξής:
      Το hub έχει μπαταρία; Αν πέσει το ρεύμα ή βγει από την πρίζα τι γίνεται;
      Πόσα dB έχει η σειρήνα;
    • Ο/H arisr έγραψε:

      Καλημέρα. Σκέφτομαι να πάρω το πακετάκι με την κάμερα. Θα ήθελα να με ενημερώσετε για τα εξής:
      Το hub έχει μπαταρία; Αν πέσει το ρεύμα ή βγει από την πρίζα τι γίνεται;
      Πόσα dB έχει η σειρήνα;
      Όχι μόνο με ρεύμα λειτουργεί.

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Αναβάθμιση σε 5.8.27 mainland China τα σενάρια παίζουν κανονικά αλλά δεν έχω πρόσβαση στο hub, βγάζει αυτό το μήνυμα:
      Please download the China version.
      Έχεις κάνεις ιδέα τί γίνεται;

      Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Δηλαδή σβήνω αυτή και κατεβάζω την προηγούμενη apk?

      Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Αναβάθμιση σε 5.8.27 mainland China τα σενάρια παίζουν κανονικά αλλά δεν έχω πρόσβαση στο hub, βγάζει αυτό το μήνυμα:
      Please download the China version.
      Έχεις κάνεις ιδέα τί γίνεται;

      Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
      Σε τι server είσαι;
      Εγώ σε China και δουλεύουν όλα κομπλέ.

      Επίσης, κάτι για τις ειδοποιήσεις.
      2 βδομάδες έλειπα από το σπίτι.
      Γύρισα, κατευθείαν ήρθε ειδοποίηση για τη πόρτα. Φαίνεται να έχει φτιάξει το θέμα.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Κι εγώ mainland China είμαι όλα τα σενάρια παίζουν κανονικά και οι ειδοποιήσεις αλλά δεν έχω πρόσβαση στο hub.

      Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα,

      Αν είσαι beta tester στο playstore, σου βγάζει να κατεβάσεις την έκδοση που έχει θέμα με το gateway. Αν αποχωρήσεις και βάλεις την προηγούμενη έκδοση, ξαναφτιαχνει...
      Όσο είχα την έκδοση με το θέμα παρατήρησα στους αυτοματισμους να υποστηρίζει nfc!
      Αναμένουμε!
    • Ο/H PJG έγραψε:

      Καλησπέρα,

      Αν είσαι beta tester στο playstore, σου βγάζει να κατεβάσεις την έκδοση που έχει θέμα με το gateway. Αν αποχωρήσεις και βάλεις την προηγούμενη έκδοση, ξαναφτιαχνει...
      Όσο είχα την έκδοση με το θέμα παρατήρησα στους αυτοματισμους να υποστηρίζει nfc!
      Αναμένουμε!
      Είμαι beta tester και όπως έγραψα δεν έχω κανένα θέμα με αυτήν.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ήμουν beta το ακύρωσα και όλα καλά πια. Και τελικά δεν είχα θέμα μόνο με το hub....

      Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    • Καλημέρα!
      Μία μικρή ιστορία...
      Εδώ και περίπου ένα χρόνο, δουλεύω με το xiaomi gateway 2, δύο λάμπες ikea tradfri 1000 lumens, χωρίς πρόβλημα.
      Τώρα αγόρασα δύο λάμπες ikea tradfri 800 lumens αλλά όταν πάω να τις προσθέσω μου λέει να κάνω update το gateway!...
      Υποθέτω ότι αν διαγράψω τις δύο αρχικές λάμπες δεν θα με αφήνει να τις ξαναπροσθέσω!... Το firmware του gateway είναι updated... Ίσως μελλοντικό update λύσει αυτό το πρόβλημα...
    • Διαφήμιση
    • Μία βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος

      έχω αγοράσει από Ελλάδα το Bluetooth Xiaomi temperature & humidity sensor αυτό με την οθόνη.

      έχω κινέζικο gateway aqara, έχω Yeelight meteorite και την νέα κάμερα της Xiaomi που είναι ble gateway (και το meteorite ειναι) την 3Mpixel.


      δεν μπορώ να καταλάβω πως συνδέω τον αισθητήρα στο smart home μέσα από την εφαρμογή. κάτι δεν παίζει καλά.
      την βρήκα με το bluetooth του κινητού... την έβαλα στο account μου. το θέμα είναι ότι παίζει κανονικά ότι είναι ανοιχτό το bluetooth στο κινητό μου μονο. Αν δεν το έχω ανοιχτό... πάω στο ble getway στις ρυθμίσεις.... και εκεί και η κάμερα αλλά και το meteorite λένε ότι έχουν μία συσκευή που είναι ο αισθητήρας....
      το θέμα είναι ότι δείχνουν απλά ότι είναι κοντά τους και ότι είναι διαθέσιμο.... δεν εχω κάποια άλλη επιλογή....
      δεν μπορώ καν να δω την θερμοκρασία εκτός και αν ανοίξω το bluetooth στο κινητό μου.

      έχει κάποιος κάποια άποψη?