Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Το water leak sensor γνωρίζει κάποιος αν δουλεύει σε ευρωπαϊκό σερβερ?

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H PaixXiaomi έγραψε:

      Ο/H RASTAVIPER έγραψε:

      Ο/H coskarl έγραψε:

      Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά εγώ μια κάμερα πήγα να συνδέσω με το mi home και δεν συνδέθηκε ποτέ.
      Επίσης, σχεδόν ποτέ όταν χρειάστηκε να διαχειριστώ λάμπες, διακόπτες κλπ, δεν μπόρεσα να το κάνω γιατί ήταν πάντα offline. Και γενικότερα είναι μια εφαρμογή με πάρα πολλά προβλήματα. Διαβάζω για κάποιους που δεν παίρνουν notifications. Ποιά notifications, εδώ δεν μπορείς να δεις τους αισθητήρες θα στείλει και ειδοποιήσεις...;
      Το μόνο που δουλεύει στο όλο σύστημα είναι τα σενάρια, γιατί προφανώς δεν παρεμβάλλεται η εφαρμογή.
      Απλά χρησιμοποιώ πλέον την εφαρμογή για πλάκα, γιατί έχω δώσει αρκετά χρήματα σε αισθητήρες, διακόπτες, λάμπες κλπ και τουλάχιστον το έχω για να παίζω. Για ασφάλεια ούτε λόγος.
      Κανένα θέμα εδώ και μήνες.Με σενάρια, με αισθητήρες, με ειδοποιήσεις.
      China server

      90% των θεμάτων είναι θέμα permission συσκευών και γενικά θέμα λειτουργικού κινητού. Και κατά καιρούς σίγουρα πέφτει και ο ΧΙΑΟΜΙ server οπότε τρώμε καθυστερήσεις όλοι.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      Φίλε μου εσένα όταν βαράει συναγερμός σου χτυπάει πλέον σαν alert με διαφορετικό ringtone όπως παλιά ή ακόμα στα ίδια είμαστε σαν απλή ειδοποίηση;
      Συναγερμό έχω καιρό να δουλέψω.
      Έχω σενάρια με ειδοποίησης συσκευής για κίνηση, άνοιγμα πόρτας κλπ και δουλεύουν άμεσα.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει τρόπος για σενάριο που όταν ενεργοποιηθεί ο συναγερμός να δώσει εντολή σε Smart Plug η πρέπει να γίνετε ξεχωριστά σε κάθε αισθητήρα?
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Μάλλον ξεχωριστά για έναν ή για πολλούς αισθητήρες. Αν ενεργοποιειται ο συναγερμός δεν μου δίνει εμένα δυνατότητα να διαλέξω το μετά.

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H GUZGUN έγραψε:

      Το water leak sensor γνωρίζει κάποιος αν δουλεύει σε ευρωπαϊκό σερβερ?

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εγώ μόλις παρέλαβα 2 aqara leak sensors και στην διαδικασία pairing μου βγάζει οτι το hub μου δεν υποστιριζεται. Είναι αγορασμένο από Ελλάδα τo hub σε ευρωπαϊκό server. είναι κινέζικα Για αυτο δεν συνδέεται? Υπάρχει τρόπος να συνδεθούν στο όλο σύνολο να μην πάνε χαμένα??
    • Καλησπέρα παιδιά!

      Αγόρασα χθες το Mi Smart Home Kit. Πάλευα για ώρες να κάνω το app Mi Home να δει το Hub. Τα κατάφερα όταν έβαλα Region την Κίνα. Ενώ είδε κατευθείαν την πρίζα, το "άνοιγμα πόρτας", και τον αισθητήρα κίνησης, αλλά δεν ήθελε με τίποτα να δει τον διακόπτη. Είχα πάρει και δεύτερο διακόπτη, και ούτε αυτόν έβλεπε. Δεν κατάφερα να το κάνω να δει ούτε τις Xiaomi έγχρωμες λάμπες μου (οι οποίες δουλεύουν μια χαρά μέσω του app Yeelight).
      Δεν κατάφερα να συνδέσω την εφαρμογή Yeelight με το Mi Home.

      Μπορείτε να βοηθήσετε?
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Από που το πήρες? Ελλάδα ή Κίνα?

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Κάπου είχα διαβάσει @nikos roussis ότι γίνεται με ένα τρικ. Θα επανέλθω μόλις το βρω. Δοκίμασε το να μας πεις για να τα πάρουμε και μεις.

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H GUZGUN έγραψε:

      Από που το πήρες? Ελλάδα ή Κίνα?

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

      Ο/H GUZGUN έγραψε:

      Κάπου είχα διαβάσει ότι γίνεται με ένα τρικ. Θα επανέλθω μόλις το βρω. Δοκίμασε το να μας πεις για να τα πάρουμε και μεις.

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Το kit το πήρα από μαγαζί στο Αιγάλεω (μέσω Skroutz). Τις λάμπες τις είχα πάρει από τον Κωτσόβολο. Αν κάνω log in στο Mi Home στο region Germany, βλέπει μόνο τις λάμπες. Αν κάνω log in στο Mi Home στο region Chinese κάτι, βλέπει το hub και το υπόλοιπο κιτ.

      Μακάρι να υπάρχει τρόπος, γιατί δεν το παίρνουν πίσω, και θα καταλήξω να μαλώσω...
    • Ο/H nikos roussis έγραψε:

      Ο/H GUZGUN έγραψε:

      Το water leak sensor γνωρίζει κάποιος αν δουλεύει σε ευρωπαϊκό σερβερ?

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εγώ μόλις παρέλαβα 2 aqara leak sensors και στην διαδικασία pairing μου βγάζει οτι το hub μου δεν υποστιριζεται. Είναι αγορασμένο από Ελλάδα τo hub σε ευρωπαϊκό server. είναι κινέζικα Για αυτο δεν συνδέεται? Υπάρχει τρόπος να συνδεθούν στο όλο σύνολο να μην πάνε χαμένα??
      Δοκίμασε αυτό και πεσμας

      Using Mi Home gateway and Aqara gateway together : Aqara

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Καλησπέρα, έχω εναν aqara αισθητήρα θερμοκρασίας ο οποίος ξαφνικά χάθηκε από τις συσκευές μου. Προσπάθησα να το συνδέσω και δεν μπορώ όσες προσπάθειες και αν κάνω. Το έδωσα σε ένα γνωστό μου και συνδέθηκε κανονικά. Το ξαναδοκιμαζω αλλά πάλι τίποτα σε εμένα. Είμαι σε κινέζικο σέρβερ με κινέζικα προϊόντα. Καμιά ιδέα?

      Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H yiatsou έγραψε:

      Καλησπέρα, έχω εναν aqara αισθητήρα θερμοκρασίας ο οποίος ξαφνικά χάθηκε από τις συσκευές μου. Προσπάθησα να το συνδέσω και δεν μπορώ όσες προσπάθειες και αν κάνω. Το έδωσα σε ένα γνωστό μου και συνδέθηκε κανονικά. Το ξαναδοκιμαζω αλλά πάλι τίποτα σε εμένα. Είμαι σε κινέζικο σέρβερ με κινέζικα προϊόντα. Καμιά ιδέα?

      Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Το έχεις καιρό;
      Μήπως θέμα μπαταρίας;

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel