Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H PJG έγραψε:

      Guys, φταίει η εφαρμογή. Ούτε σε huawei παίζει...
      Οπότε σε εμάς που παίζει βλέπουμε νεράιδες και δράκους;

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • Σε huawei P20 Pro παιζει τον 1.5 χρονο χωρις κανενα προβλημα και σε με Software Upgrades (App και κινητου).
      Στο Xiaomi MI Note 10 δεν επαιζε και ξαφνικα χωρις να κανει Application Update αρχιζε να παιζει...

      Τρελοι αυτοι οι Κινεζοι....
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα!
      Βρήκα μια λύση για τις ειδοποιήσεις, η οποία δούλεψε σε εμένα. Έβγαλα την πιο πρόσφατη έκδοση και από το apk mirror κατέβασα μία παλιότερη έκδοση. Συγκεκριμένα αυτή com.xiaomi.smarthome_5.0.19-60709_minAPI15(armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

      Θαύμα! Μετά από το playstore έβαλα ξανά την πιο πρόσφατη και όλα είναι κομπλέ.
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Και εγώ το είχα κάνει αυτό, αλλά και ένας φίλος με το ιδιο κινητό με μένα δεν το έκανε και άφησε την τρέχουσα 0.99 και δούλεψαν οι ειδοποιήσεις ταυτόχρονα και στους δύο μας. Άρα κανεις δεν ξέρει τι ακριβώς έγινε.

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Έχει δοκιμάσει κάποιος το χακαρισμένο mi home...? δηλαδή αυτό που "μεταφέρει" συσκευές από Τσάινα σε Γιούρο σέρβερ...? :rolleyes: το πρόβλημα σε εμένα δεν είναι οι ειδοποιήσεις αλλά το οτι ο Κινέζικος σέρβερ πολλές φορές σέρνετε... και οι Κινέζοι ως συνήθως κάνουν τους Κινέζους... :P :D
    • Ο/H vasma έγραψε:

      Έχει δοκιμάσει κάποιος το χακαρισμένο mi home...? δηλαδή αυτό που "μεταφέρει" συσκευές από Τσάινα σε Γιούρο σέρβερ...? :rolleyes: το πρόβλημα σε εμένα δεν είναι οι ειδοποιήσεις αλλά το οτι ο Κινέζικος σέρβερ πολλές φορές σέρνετε... και οι Κινέζοι ως συνήθως κάνουν τους Κινέζους... :P :D
      Χακαρισμενο mi home???

      Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H vasma έγραψε:

      Έχει δοκιμάσει κάποιος το χακαρισμένο mi home...? δηλαδή αυτό που "μεταφέρει" συσκευές από Τσάινα σε Γιούρο σέρβερ...? :rolleyes: το πρόβλημα σε εμένα δεν είναι οι ειδοποιήσεις αλλά το οτι ο Κινέζικος σέρβερ πολλές φορές σέρνετε... και οι Κινέζοι ως συνήθως κάνουν τους Κινέζους... :P :D
      Δηλαδή θα κάτσεις να εμπιστευτείς την ασφάλεια του σπιτιού σου και τις κάμερες σου σε πείραγμενο αρχείο;

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Δηλαδή παιδιά όλα οκ με το mi home τώρα; Δείχνουν τα πάντα offline.

      Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    • Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Δηλαδή παιδιά όλα οκ με το mi home τώρα; Δείχνουν τα πάντα offline.
      Δηλαδή η "ασφάλεια" του σπιτιού σου είναι offline...? :P :D μην νομίζεις οτι είσαι μόνος σου, και σε μένα ένα σενάριο με air condition, να ανοίγει σε ένα χώρο που έχω, δεν έτρεξε και παραλίγο να ψηθούν κάποια πράγματα εκεί μέσα... =O 8)
    • Ο/H vasma έγραψε:

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Δηλαδή παιδιά όλα οκ με το mi home τώρα; Δείχνουν τα πάντα offline.
      Δηλαδή η "ασφάλεια" του σπιτιού σου είναι offline...? :P :D μην νομίζεις οτι είσαι μόνος σου, και σε μένα ένα σενάριο με air condition, να ανοίγει σε ένα χώρο που έχω, δεν έτρεξε και παραλίγο να ψηθούν κάποια πράγματα εκεί μέσα... =O 8)
      Τελικά το έβαλες το χακαρισμενο;
      Πες και εμάς να γελάσουμε.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • Διαφήμιση
    • Ο/H RASTAVIPER έγραψε:

      Ο/H vasma έγραψε:

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Δηλαδή παιδιά όλα οκ με το mi home τώρα; Δείχνουν τα πάντα offline.
      Δηλαδή η "ασφάλεια" του σπιτιού σου είναι offline...? :P :D μην νομίζεις οτι είσαι μόνος σου, και σε μένα ένα σενάριο με air condition, να ανοίγει σε ένα χώρο που έχω, δεν έτρεξε και παραλίγο να ψηθούν κάποια πράγματα εκεί μέσα... =O 8)
      Τελικά το έβαλες το χακαρισμενο;Πες και εμάς να γελάσουμε.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      Όταν θα βρω χρόνο να ασχοληθώ και κυρίως εάν έχει όλες τις συσκευές ώστε να αποφύγω τις διπλότυπες εφαρμογές που τρέχω κλπ, επίσης να μπορώ να αποφύγω τον Κινέζικο σέρβερ που σέρνεται συνήθως και αυτό είναι το μεγαλύτερο αστείο της υπόθεσης … νασαι σιίγουρος οτι θα το κάνω!
      Να σε ενημερώσω ότι αφού δεν ξέρεις πως λειτουργεί το “πειραγμένο” mi home και πως γίνεται η όλη διαδικασία, δεν πρέπει να λες εκφοβιστικά-προσβλητικά σχόλια του τύπου θα γελάσω… γιατι μάλλον θα γελάς με αυτούς εδω μέσα που φτιάχνουν πειραγμένες ρόμ, εφαρμογές κλπ… η εμείς πρέπει να γελάμε μαζί σου, οταν γράφεις εδω μέσα οτι δεν σου λειτουργεί το ένα η το άλλο…
      Επίσηςκαι η Xiaomi άφησε μια “τρύπα” στον κώδικα και έτσι μπορούσαν κάποιοι να βλέπουν τις καμερές σου κλπ… το θυμάσαι αυτό η θέλεις να σου βάλω λίνκ?
      Τέλος αρκετά ασχολήθηκα!