Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Εμένα τουλάχιστον έτσι λειτουργεί. Με το που το ανοίξεις επιλέγεις wi-fi roaming

      Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Δεν κατάλαβαινω πάντως έτσι όπως μου εξηγείς πως να το κάνω. Anyway το σεταρα και είναι πολύ καλό αξίζει το έκανα τεστ με το speed test ξάπλα από την άκρη του σπιτιού με εκπληκτικά αποτελέσματα!! Μπράβο στην Xiaomi αξίζει κάθε ευρώ :thumbsup:

      Μαμά ρουτερ Asus

      Xiaomi 300m Pro WIFI extender
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • Έλα τώρα το είδα. Το έκανα αυτό που είπες και ξανά μοιάζει να συνδέθηκε στο παλιό όνομα του ρουτερ αλλά με το νέο σήμα.. Τι μαγκιά είναι αυτή δεν μπορώ να καταλάβω. Έχω καλύτερο σήμα πάντως από ότι πριν. ;)
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Καλησπέρα και συγχαρητήρια για όλους όσους ασχολείστε και βοηθάτε τόσο ενεργά τον κόσμο!
      Πρόσφατα μπήκα στην φάση του smart home της xiaomi και έχω μερικούς προβληματισμούς.
      1) έξυπνες πρίζες που να είναι συμβατές με το mi home που μπορώ να βρω; Ποιες είναι δοκιμασμένες και συμβατές; Από Ελλάδα ίσως προτιμώ για αγορά αλλά δεκτά και όλα τα αλλά.
      2)έχω πάρει 2 αισθητήρες υγρασίας θερμοκρασίας που είναι με την οθόνη και δουλεύουν μέσω Bluetooth. Αν κατάλαβα καλά για να τους ελέγχω μέσω δικτύου από παντού θα πρέπει να συνδεθούν σε κάποιο Bluetooth ble? Μέχρι στιγμής η bedside lamb έχω δει να κάνει αυτή τη χρήση. Κάτι άλλο υπαρχει;
      3) Στην εφαρμογή μου βγάζει κάποιες ρυθμίσεις κλειδωμένες. Πχ στους αισθητήρες για τα παράθυρα έχει alarm off και on ως επιλογές αλλά την επιλογή on-off μαζί την έχει κλειδωμένη. Γιατί αυτό;
      4)γενικα αισθητήρες κλπ σε καλές τιμές από που να κοιτάζω;

      Συγνώμη για το μακροσκελές post και ευχαριστώ προκαταβολικά!
    • Ο/H Joeynzxt έγραψε:

      Καλησπέρα και συγχαρητήρια για όλους όσους ασχολείστε και βοηθάτε τόσο ενεργά τον κόσμο!
      Πρόσφατα μπήκα στην φάση του smart home της xiaomi και έχω μερικούς προβληματισμούς.
      1) έξυπνες πρίζες που να είναι συμβατές με το mi home που μπορώ να βρω; Ποιες είναι δοκιμασμένες και συμβατές; Από Ελλάδα ίσως προτιμώ για αγορά αλλά δεκτά και όλα τα αλλά.
      2)έχω πάρει 2 αισθητήρες υγρασίας θερμοκρασίας που είναι με την οθόνη και δουλεύουν μέσω Bluetooth. Αν κατάλαβα καλά για να τους ελέγχω μέσω δικτύου από παντού θα πρέπει να συνδεθούν σε κάποιο Bluetooth ble? Μέχρι στιγμής η bedside lamb έχω δει να κάνει αυτή τη χρήση. Κάτι άλλο υπαρχει;
      3) Στην εφαρμογή μου βγάζει κάποιες ρυθμίσεις κλειδωμένες. Πχ στους αισθητήρες για τα παράθυρα έχει alarm off και on ως επιλογές αλλά την επιλογή on-off μαζί την έχει κλειδωμένη. Γιατί αυτό;
      4)γενικα αισθητήρες κλπ σε καλές τιμές από που να κοιτάζω;

      Συγνώμη για το μακροσκελές post και ευχαριστώ προκαταβολικά!
      Νομίζω οι περισσότεροι αγοράζουμε τους αισθητήρες από Κίνα.
      Aliexpress κυρίως και μετά gearbest ή bangood αν έχουν καλές προσφορές.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα την Xiaomi IMI HomeSecurity camera 360 (1080p) και δε μπορω να την συνδέσω στο Mi Home. Συγκεκριμένα,κολλάω στο βήμα που πρέπει να σκαναρει το barcode. Δεν το διαβάζει και λέει συνέχεια waiting for connection. Κάποια ιδέα του τι μπορώ να κάνω;
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Σε ποιον σέρβερ είσαι;;;

      Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Δοκιμασε να βάλεις Κίνα

      Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Έχω εδώ και καιρό μερικά smart plugs και ένα Gateway. Τους τελευταίους μήνες όμως μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα: Οι περισσότερες συσκευές δεν εμφανίζονται στο APP παρότι είναι συνδεδεμένες στο wifi κανονικά. Αν κάνω reset και τις ξανά προσθέσω η διαδικασία αποτυγχάνει πάντα στο ίδιο σημείο, δηλαδή στο connect device to network. Παρόλα αυτά αν κάνω scan το δίκτυο μου οι συσκευές με ip scan φαίνονται κανονικά.
      Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό;
    • Διαφήμιση