Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Τώρα θα βγω off topic ίσως να θεωρηθεί και σπαμ.

      Σας παρουσιάζω το νέο μου σύστημα συναγερμού, Αλλά και το Brand Name μου
      Στο οικοσύστημα που θα δημιουργήσω θα ενταχθούν
      Συναγερμός
      zigbee-hub
      Indoor/outdoor cameras
      Ir blaster
      thermostat
      Relays
      EU plugs
      EU switches
      Bulbs

      Όλες οι συσκευές θα δουλεύουν με μια εφαρμογή
      Και θα υποστηρίζουν Google Assistant, Alexa και IFTTT



      Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Έλεγχος θερμοσίφωνα μέσω τηλεφώνου Αλλά και με Button

      Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H mslave έγραψε:

      Έλεγχος θερμοσίφωνα μέσω τηλεφώνου Αλλά και με Button

      Sent from my SM-G965F using Tapatalk
      Φίλε μου, την λειτουργία με τον θερμοσίφωνα πως την έκανες? Ψάχνω τόσο καιρό να βρω κάτι σωστό αλλά δεν μπορώ να βρω smart ρελέ με τόσο μεγάλα ampere. Αν μπορείς να γίνεις όσο πιο λεπτομερείς μπορείς. Θεωρώ ότι είναι τόσο χρήσιμη η απομακρυσμένη λειτουργία του!
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Το smart breaker που χρησιμοποιώ είναι δική μου μαρκα (ξεκίνησα εταιρία με προϊόντα smart home)

      Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα sonoff, ακόμα και breaker να βρεις με μεγάλα ampere σου συνιστώ να μην το εμπιστευτείς για απευθείας έλεγχο του θερμοσίφωνα, έτσι θα χρειαστείς ένα ρελε ισχύος 20 με 25 ampere ανάλογα τον θερμοσίφωνα που έχεις. Το breaker διεγείρει τον ρελε και αυτός με την σειρά του ανοίγει τον θερμοσίφωνα ;) θα σου φτιάξω και σχεδιάγραμμα.

      Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • ok... ας είμαι εγώ ο περίεργος...

      1) άνοιξε ένα νέο θέμα για να κάνεις διαφήμιση και μην χρησιμοποιείς αυτό. όταν το κάνεις, έχω τα εξής...

      2) θα ήθελα πολύ να μάθω το business plan σου.
      3) οκ το κινέζικο εργοστάσιο που βρήκες, γιατί κάποιος να αφήσει το οικονομικό και αξιόπιστο όνομα Xiaomi για να βασιστεί σε ένα εντελώς no-name, no support, no warranty, no future-proof οικοσύστημα?
      4) με το GDPR που σπάει τις μπάλες της Xiaomi εσύ αντίστοιχα τι θα κάνεις?
      5) ΠΟΥΘΕΝΑ δεν υπάρχει μάρκα πάνω στα "δικά σου" εκτός και αν η μάρκα σου λέγεται "Smart"

      @NetM sonoff και ξεχωριστό ρελέ ισχύος
    • Ο/H tedev έγραψε:

      ok... ας είμαι εγώ ο περίεργος...

      1) άνοιξε ένα νέο θέμα για να κάνεις διαφήμιση και μην χρησιμοποιείς αυτό. όταν το κάνεις, έχω τα εξής...

      2) θα ήθελα πολύ να μάθω το business plan σου.
      3) οκ το κινέζικο εργοστάσιο που βρήκες, γιατί κάποιος να αφήσει το οικονομικό και αξιόπιστο όνομα Xiaomi για να βασιστεί σε ένα εντελώς no-name, no support, no warranty, no future-proof οικοσύστημα?
      4) με το GDPR που σπάει τις μπάλες της Xiaomi εσύ αντίστοιχα τι θα κάνεις?
      5) ΠΟΥΘΕΝΑ δεν υπάρχει μάρκα πάνω στα "δικά σου" εκτός και αν η μάρκα σου λέγεται "Smart"

      @NetM sonoff και ξεχωριστό ρελέ ισχύος
      Επειδή είσαι κακεντρεχής, 1 αν ήθελα να κάνω διαφήμιση θα έβαζα logos περισσότερα στοιχεία όπως website Πληροφορίες κλπ.
      Και 2 Προφανώς κάποιες συσκευές θα είναι από εντελώς oem εργοστάσια και κάποια άλλα προϊόντα θα είναι πολύ ανωτέρα και πολύ ποιο ποιοτικά
      Προφανώς και δεν θα μοιραστώ μαζί σου το business plan μου. Όυτε ζήτησα από κανέναν να εμπιστευτεί τα προϊόντα μου, Αλλά ούτε και πρότεινα σε κανέναν κάτι δικό μου, απεναντίας πρότεινα την sonoff εκτός αν παίρνω ποσοστά από την itead, εν πάση περιπτώσει μοιράζομαι σε ένα τεχνολογικό φόρουμ τις ιδέες μου και προφανώς βοηθάω κόσμο μέσα από οδηγούς μου, αν σε ενοχλεί αυτό Κάνε αναφορά στους moderator/admin του φόρουμ. Εσύ συνέχισε να χρησιμοποιείς xiaomi προϊόντα, δεν βγάζουν πρόβλημα κανένα.

      @NasDriver αν το post μου θεωρείται spam/advertisement παρακαλώ όπως διαγραφεί



      Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    • επειδή μου το παίζεις θιγμένος και με εκνευρίζεις....

      είπες...
      1) "αν ήθελα να κάνω διαφήμιση θα έβαζα logos περισσότερα στοιχεία"
      - στο πρώτο σου post έγραψες...

      "Σας ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ το νέο μου σύστημα συναγερμού, Αλλά και το Brand Name μου"

      αυτός είναι ο ορισμός της διαφήμισης! και μάλιστα της κακής διαφήμισης γιατί αναφέρεις ότι θα παρουσιάσεις το 'Brand name' σου και δεν το παρουσιάζεις. μην μου λες ότι θα έβαζες logos, γιατί τα ίδια σου τα κουτιά και οι φωτογραφίες δεν έχουν πάνω logo οπότε... δεν είναι έτοιμα.

      2) δεν πρότεινες το sonoff. είπες ότι "χρησιμοποιούσες" το sonoff για να κάνεις την δουλειά σου. το προτείνω είναι κάπως έτσι... "πήγαινε αγόρασε ένα sonoff και ένα ρελέ ισχύος. φώναξε έναν ηλεκτρολόγο να στο κάνει εγκατάσταση για να είσαι σίγουρος και να μην κάψεις το σπίτι σου."

      3) δεν είπα ποτέ να σε αναφέρω ή να δημιουργήσω θέμα. επειδή όταν πετάς κάτι καινούργιο, είναι λογικό να υπάρχουν απορίες από τα μέλη... σημαίνει ότι, όποιος θέλει να σου κάνει ερωτήσεις (όπως εγώ) θα πρέπει να συνεχίσει το spam σου σε αυτό εδώ το οποίο έχει να κάνει με το Mi Home και τα παρελκόμενα. το ήξερες πολύ καλά όταν το έγραψες το post σου και για αυτό μόνος σου ανέφερες ότι κάνεις spam. απλώς ήθελες να τραβήξεις την προσοχή με 3 posts και 14 φωτογραφίες!!!!

      4) και επειδή είμαι κακεντρεχής.... πάνε να σου κλέψουν τα προϊόντα και τα πουλάνε ήδη στο εξωτερικό...πρόσεχε.
      α) opticam.nl/smartlife-at-home/wat-is-smart-life-at-home
      β) πάρε και ένα smart breaker salalahbazaar.com/product/wifi-smart-breaker/?v=1c77b9733832


      5) όταν ρώτησα για το business plan, ρώτησα από πραγματικό ενδιαφέρον. χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους να βάζουν μεράκι στην δουλειά τους και να έχουν ιδέες και να προσπαθούν να πάρουν κάτι μικρό και να το κάνουν σπουδαίο με το δικό τους μυαλό. απορούσα πως το "σύστημα σου" θα ήταν καλύτερο από της όποιας! xiaomi. .... πλέον απλά δεν με νοιάζει.
      δεν θα ασχολιόμουν καν να γράψω!!! αν έλεγες ότι μάζεψες 10 προϊόντα από το Internet και θα προσπαθούσες να τα κάνεις "δικά σου" από χόμπι. θα σκεφτόμουν ... "μπράβο του".

      τώρα όμως που ήρθες να μου το παίξεις ότι είναι δικό σου brand, οτι ανοίγεις εταιρεία, ότι είχες τα @@ να γράψεις ότι κάποια προϊόντα σου θα είναι "πολύ ανώτερα και πολύ ποιό ποιοτικά" από της όποιας Xiaomi .... μιας εταιρείας που έχει δώσει τα απίστευτα εκκατομύρια μόνο και μόνο σε έρευνα για το τι μπορεί να θεωρηθεί "ποιοτικό".... όχι ρε φίλε... δεν θα το αφήσω χωρίς να πω κάτι.
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Δεν θέλω να μακρηγορούμε, Αλλά ούτε μονομαχίες.

      1 Προφανώς κάποια πράγματα είναι έτοιμα μα και πάλι logo δεν έβαλα πουθενά

      2 λάθος η λέξη παρουσίαση η σωστη ειναι "θέλω να σας δείξω"

      3 brand name υπάρχει μα δεν αναφέρθηκε ακριβώς για αυτόν το λόγο για να μην θεωρηθεί spam

      4 κάποια προϊόντα θα είναι OEM όπως τα breaker οι κάμερες κλπ, (περιττό να πω ότι έχω δει κάμερες noname ίδιες με τις Xiaomi 360, την αντιγράφουν?

      5 η αρχική μου όμως αναφορά ήταν για το σύστημα συναγερμού το οποίο δεν το σχολίασες. Ίσως επειδή είναι το πραγματικά ποιοτικό προϊόν...

      6 Ποιός σου είπε ότι δεν θα έχουν αξιοπιστία εγγύηση και λειτουργικότητα... 2 year warranty υποχρεωτικά από την Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

      7 όλα τα προϊόντα (και σιγά σιγά η γκάμα θα μεγαλώνει) θα συνεργάζονται μεταξύ τους δεν θα Υπάρχουν θεματα server, θα προορίζονται για την Ελληνική αγορα, και θα έχουν μια εφαρμογή δική μας πλήρως εξελληνισμένη και βασισμένη στην πλατφόρμα της Tuya

      8 Το ότι θα δημιουργηθεί εταιρία δεν σημάνει ότι θα αναπτυχθούν και προϊόντα από εμάς, μεγάλες εταιρίες και κάνουν rebrand προϊόντα από άλλους κατασκευαστές.

      Gayer = Orvibo και πολλές άλλες.

      Το κύριο μας όραμα είναι όλα τα προϊόντα να λειτουργούν και να συνεργάζονται αρμονικά μεταξύ τους και με μια εφαρμογή.
      Ευελπιστώ να σου έλυσα τις απορίες και να βοήθησα να καταλάβεις το τι ακριβώς θέλω να κάνω.

      Sent from my SM-G965F using Tapatalk