Διαφήμιση
Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP μελών:

Έγινε η διανομή 39 νέων XTRV-8.8.9 & ARΩMA ROM (MIUI 10) με Global & CN/xiaomi.eu Source σε όλα τα VIP μέλη μας (μέσω του VIP mail).
    H ROM για το Mi-Mix 2S (Polaris) αναστέλλεται μέχρι να ετοιμαστεί το Wokflow για Android 9.
    Η ROM για τα RedMi Note 3SE δεν θα βγει αυτή την εβδομάδα καθώς δεν έχουμε Global Source από Xiaomi.
    'Ολες οι 8.8.9 ROM με Global έχουν αποσυρθεί από την Xiaomi λόγο προβλημάτων με τις διπλές εφαρμογές, και θα σας δώσουμε νέες διορθωμένες ROM όταν βγουν από την Xiaomi.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ο/H RpMz έγραψε:

@psybill όχι δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα.

Με τις κάμερες έχω που κάνει συνέχεια loading αλλά δυστυχώς δεν φορτώνουν ποτέ.

Οι κάμερες είναι 1080.
      Τότε θα οφέιλεται στον Singapore server το συγκεκριμνο πρόβλημα. Ανίθετα εγώ με τις κάμερες κανένα πρόβλημα ούτε στον Singapore server αλλά ούτε στο Mainland China που έχω την Dafang,φορτώνουν άμεσα όλες.
      Βγήκε και η 5.4 σήμερα. Την ανέβασα στο apkmirror αλλά λογικα αύριο θα εμφανιστεί
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Ο/H RpMz έγραψε:

Ναι το κάνει σε εμένα σε μία παγίδα, και μόλις ανοίξω την μπαλκονόπορτα, γίνεται αυτόματα on line.

Δεν πρέπει να έχει καλό σήμα και για αυτό το κάνει.

Επίσης άλλαξα και την μπαταρία προληπτικά, αλλά συνεχίζει.

Πάντως όταν οπλίσω το gateway, παρόλο που την δείχνει off line, μόλις ενεργοποιηθεί δίνει σήμα κανονικά και βαράει το gateway.
      Ναι το ίδιο και σε μένα, σε μία μόνο παγίδα. Αυτό έγινε από όταν άλλαξα ένα ταφ εκεί που έχω το gateway και απλώς άλλαξε η γωνία που "κάθοταν" το gateway.
    • Ενω εδώ κ κάμποσο καιρό δεν έπαιρνα ειδοποιησεις από το mihome , ξαφνικά άρχισαν να έρχονται (φτου μη το ματιασω) ... Τι έγινε δε ξέρω... Έχει κανείς άλλος παρατηρήσει κάτι;;;
    • Ο/H Sotiris_s έγραψε:

Ενω εδώ κ κάμποσο καιρό δεν έπαιρνα ειδοποιησεις από το mihome , ξαφνικά άρχισαν να έρχονται (φτου μη το ματιασω) ... Τι έγινε δε ξέρω... Έχει κανείς άλλος παρατηρήσει κάτι;;;
      Τι να παρατηρήσουμε, τόσα χρόνια κάθε φορά φορά που ανοίγω την εφαρμογή είναι kinder έκπληξη τι θα δουλέψει, πως θα δουλέψει και τι έχει αλλάξει.

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk
      The day is my enemy, the night is my friend
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Τελικά δεν είναι ειδοποιήσεις αυτά που έρχονται... Είναι πάλι τα results notification... Απλά κάτι άλλαξε κ με μπέρδεψε... Ότι να ναι.... Κ έχουμε κάνει ερώτηση τόσος κόσμος κ απάντηση καμία...
    • Παιδιά, μόλις απέκτησα το Gateway και έχω κάποιες απορίες.

Κατ'αρχήν, μπορώ να συνδέσω το smartphone μου (Xiaomi) στο Gateway σαν Child Device, ώστε όταν είναι "κοντά" να απενεργοποιεί τον συναγερμό, ενώ όταν απομακρύνεται να ενεργοποιείται ο συναγερμός?
      Υπάρχει τρόπος να "μιλήσει" σε άλλη γλώσσα εκτός από κινέζικα?
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

5.4.1 σήμερα στο play store

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Ο/H coskarl έγραψε:

Παιδιά, μόλις απέκτησα το Gateway και έχω κάποιες απορίες.

Κατ'αρχήν, μπορώ να συνδέσω το smartphone μου (Xiaomi) στο Gateway σαν Child Device, ώστε όταν είναι "κοντά" να απενεργοποιεί τον συναγερμό, ενώ όταν απομακρύνεται να ενεργοποιείται ο συναγερμός?
      Υπάρχει τρόπος να "μιλήσει" σε άλλη γλώσσα εκτός από κινέζικα?
      Δυστυχώς, όχι και στα 2. Το 1ο είναι κάτι που οι περισσότεροι θέλουμε. Για Αγγλικά κάτι φάνηκε ότι μπορεί να γίνει με το Aqara Gateway που θα έρθει αργότερα.
    • Σε iphone, έχει επιλογή (είναι test ακόμη, που μόλις φτάσεις/φύγεις 100 μέτρα από το γεωγραφικό στίγμα που έχεις δηλώσει, να κάνει και την ανάλογη εκτέλεση σεναρίου.

Εγώ π.χ έχω φτιάξει σενάριο, που μόλις φτάσω στο σπίτι, απενεργοποιείτε αυτόματα ο συναγερμός και ανάβει το κλιματιστικό μέσω του Mi IR controller.

Δες παλιότερο post

xiaomi-miui.gr/community/index…?postID=624904#post624904
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

New

Τελικά υπάρχει κάποια απάντηση για ποιο λόγο δεν υπάρχουν πλέον ειδοποιήσεις απ το mi home app? Εδω κ ένα μήνα τίποτα! Είμαι με Miui 10 8.8.9 global beta! Xiaomi mi5!

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

New

Ο/H Mylosjohny έγραψε:

Τελικά υπάρχει κάποια απάντηση για ποιο λόγο δεν υπάρχουν πλέον ειδοποιήσεις απ το mi home app? Εδω κ ένα μήνα τίποτα! Είμαι με Miui 10 8.8.9 global beta! Xiaomi mi5!

Δοκίμασε την τελευταία έκδοση mi home. Κάπου διάβασα ότι διορθώνει διάφορα

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    • RE: RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

New

Ο/H AlexanderK έγραψε:

Ο/H Mylosjohny έγραψε:

Δοκίμασε την τελευταία έκδοση mi home. Κάπου διάβασα ότι διορθώνει διάφορα

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
      Μόλις έβαλα την τελευταία έκδοση αλλά τζίφος! Ευχαριστώ πάντως!