Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • θα μπορέσεις να μας βοηθήσεις να σετάρουμε το gateway? μία δοκιμή που έκανα χθες στα γρήγορα, όταν πήγαινα να την συνδέσω με σερβερ σιγκαπούρη απλά δεν την έβρισκε ποτέ το κινητό. όταν έβαζα κίνα όλα μια χαρά
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω την home cam 360° 720p. Η τιμή στο skroutz είναι αρκετά καλή σχετικά με την τιμή που περίμενα. Διάβασα όμως κάποια σχόλια σχετικά με την ανίχνευση κίνησης. Την έχει κανείς να πει εντυπώσεις; Με ενδιαφέρουν οι άμμεσες ειδοποιήσεις μήπως και προλάβω το κακό εάν τυχόν γίνει κάτι.

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Με λιγότερο από 10 € παραπάνω μπορείς να πάρεις από το Gearbest την καινούργια την 1080p, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να επενδύσεις σε υποδεέστερο μοντέλο για τόσο μικρή διαφορά !!! Πάντως μέχρι τώρα μακράν σε ρυθμίσεις ειδοποιήσεις και οτι άλλο υπάρχει εκτός της περιστροφής είναι η σταθερή 1080p !!!


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Άρα μιλάμε για mijia 1080? Στην ουσία είναι η ίδια (στρογγυλή κλπ) αλλά 1080? Τελωνείο παίζει;

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Άρα μιλάμε για mijia 1080? Στην ουσία είναι η ίδια (στρογγυλή κλπ) αλλά 1080? Τελωνείο παίζει;

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Βάζεις ως τρόπο αποστολής το Priority Line που κοστίζει για το συγκεκριμένο προϊόν 2,96 € και πριν το check out επιλέγεις και Shipping Insurance το οποίο στο δείχνει εκείνη τη στιγμή πόσο είναι αλλά δε νομίζω να είναι και παραπάνω από 2 € και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, θα αργήσει βέβαια λίγο να έρθει αλλά θα έρθει στα σίγουρα χωρίς τελωνείο !!! Στην τελική δεν θα ξεπεράσεις συνολικά 45 € θα περιμένεις λίγο παραπάνω αλλά θα έχεις ένα καινούριο προϊόν !!!


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Super! Ευχαριστώ πολύ! Δεν υπάρχει stock στη συγκεκριμένη αλλά ύστερα από μελέτη ανακάλυψα την dafang 1080 και την κατατάσσουν ως την καλύτερη smart cam.

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Super! Ευχαριστώ πολύ! Δεν υπάρχει stock στη συγκεκριμένη αλλά ύστερα από μελέτη ανακάλυψα την dafang 1080 και την κατατάσσουν ως την καλύτερη smart cam.

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Για μένα μην πάρεις έχω ακούσει πολλά προβλήματα γενικά με τις Dafang !!! Και πως το βλέπεις ότι δεν υπάρχει σκοκ εγώ την βλέπω διαθέσιμη στον Gearbest !!!


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    • Ο/H AlexanderK έγραψε:

      θα μπορέσεις να μας βοηθήσεις να σετάρουμε το gateway? μία δοκιμή που έκανα χθες στα γρήγορα, όταν πήγαινα να την συνδέσω με σερβερ σιγκαπούρη απλά δεν την έβρισκε ποτέ το κινητό. όταν έβαζα κίνα όλα μια χαρά
      Ας προσπαθήσω λοιπόν.
      Η φιλοσοφία είναι απλή. Για κάποιο λόγο για τον οποίο δεν ξέρω πως γίνεται, μπορούμε να "μπερδέψουμε" το Mi Home και ενώ είμαστε στο Singapore server αυτό να βλέπει τις διαθέσιμες συσκευές που είναι στον server της Κίνας. Είτε είναι bug, είτε συμβαινει επειδή η Xiaomi κάνει κάποιες δοκιμές.
      Πως το κάνουμε. Καθαρίστε τα δεδομένα και το cache της εφαρμογής για να ξεκινήσετε από την αρχή.
      Ανοίγετε την εφαμρογή και συνδέεστε κανονικά στον server της Κίνας.
      Μόλις γίνει η σύνδεση και χωις καθόλου καθυστερήσεις, πρέπει να αλλάξετε region και να πάτε σε Singapore. Προσοχή, πολύ γρήγορα. Δεν πρέπει να αφήσετε την εφαργογή να φορτώσει τα δεδομένα του σπιτιού σας και τις συσκευές. Αμέσως μόλις μπει, πατάτε profile, settings , region και επιλέγετε Singapore. Αν έχετε ενεργοποιήσει και στον Google λογαριασμό σας να συμπηρώνει μόνο του τα στοιχεία σας για να μπείτε στην εφαρμογή ακόμα καλύτερα γιατί δεν χάνετε χρόνο να γράφετε email και κωδικό. Δεν είναι απαραίτητο πάντως.
      Για να δείτε ότι έχει πετύχει το κόλπο, μολις μπείτε στον Singapore server και πάτε να προσθλεσετε μια συσκευή θα βρείτε μια τεράστια λίστα συσκευων ίδια με αυτή της Κίνας(150 περίπου συσκευες). Αν δεν έχει πετύχει, τότε θα δείτε καμια 30αρια.
      Αν δεν έχει πετύχει ξανακάντε την διαδιακσία από την αρχή. login Κίνα, και αμέσως αλλαγή σε Σιγκαπούρη, μεχρι να το πετύχετε.
      Σε αυτο το σημείο κάντε reset το gateway και προσπαθηστε να το συνδέσετε. Αν κάποια στγμή στο 80-90% σας βγάλει μήνυμα timeout απλά πατήστε μια φορά το πλήκτρο του gateway. Εδώ δεν υπάρχιε κάτι συγκεκριμένο να πω, ο καθένας τα έχει καταφέρει κάπως διαφορετικά.
      Αρχικά μην σβήσετε το gateway από τον server της Κίνας, για να μην χάσετε τις ρυθμίσεις σας σε περίπτωση που θέλετε να ξαναγυρίσετε. Αν όμως δεν καταφέρνετε να συνδεθείτε τότε ίσως να χρειαστεί να το σβήσετε. Όπως είπα και πριν , αν και φαίνονται όλες οι συσκευές από τον server της Κίνας, δεν δουλεύουν όλες. Μόνο android εννοείται ισχυει το κολπάκι.
      Κάντε την αρχή και το ξανασυζητάμε...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Ikariapower έγραψε:

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Super! Ευχαριστώ πολύ! Δεν υπάρχει stock στη συγκεκριμένη αλλά ύστερα από μελέτη ανακάλυψα την dafang 1080 και την κατατάσσουν ως την καλύτερη smart cam.

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Για μένα μην πάρεις έχω ακούσει πολλά προβλήματα γενικά με τις Dafang !!! Και πως το βλέπεις ότι δεν υπάρχει σκοκ εγώ την βλέπω διαθέσιμη στον Gearbest !!!


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
      Για μένα η dafang έχει το καλύτερο software που υπάρχει στο Mi home από όλες τις καμερες. Αλλά και ο μηχανισμός της είναι λίγο θορυβώδης και η ποιότητα εικόνας είναι λίγο ξεπλυμένη. το κακό είναι ότι δεν την χρησιμοποιώ γιατί δεν πάιζει σε ΣΙγκαπούρη(αυτά που έλεγα παραπάνω)
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ok. Πάω για mijia 1080 μάλλον που διαβάζω και τα πιο κολακευτικά σχόλια. Μέχρι και ζώνες αισθητήρα υποτίθεται πως διαλέγεις. Ευχαριστώ πολύ!

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Ok. Πάω για mijia 1080 μάλλον που διαβάζω και τα πιο κολακευτικά σχόλια. Μέχρι και ζώνες αισθητήρα υποτίθεται πως διαλέγεις. Ευχαριστώ πολύ!

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Δεν υποτίθεται διαλέγεις πραγματικά μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια και με ζώνη ευαισθησίας κιόλας το που θέλεις και το πως θέλεις να σε ειδοποιεί η κάμερα !!!


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Out of stock μου δείχνει. Παίζει να είμαι τόσο άχρηστος και να διαβάζω κάτι λάθος;

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Ok. Πάω για mijia 1080 μάλλον που διαβάζω και τα πιο κολακευτικά σχόλια. Μέχρι και ζώνες αισθητήρα υποτίθεται πως διαλέγεις. Ευχαριστώ πολύ!

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Out of stock μου δείχνει. Παίζει να είμαι τόσο άχρηστος και να διαβάζω κάτι λάθος;

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Ok. Πάω για mijia 1080 μάλλον που διαβάζω και τα πιο κολακευτικά σχόλια. Μέχρι και ζώνες αισθητήρα υποτίθεται πως διαλέγεις. Ευχαριστώ πολύ!

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Εγώ σου έλεγα ότι είναι διαθέσιμη η άλλη, όντως αυτή είναι out of stock !!!


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro