Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP μελών:

Έγινε η διανομή 10 νέων XTRV-8.7.10 & ARΩMA ROM (MIUI 10) με Global Source σε όλα τα VIP μέλη μας (μέσω του VIP mail).
    Αν προκύψουν Update και για τις υπόλοιπες συσκευές, θα τις έχετε και αυτές μόλις έχουμε Source από την Xiaomi.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• New

Επανέρχομαι στο θέμα που είχα με το πρόβλημα σύνδεσης του gateway στο δίκτυο μου .
      Σήμερα το δοκίμασα να το σεταρω σε άλλο δίκτυο και συνδέθηκε απευθείας !
      Δοκίμασα ξανά στο δικό μου και δε συνδέθηκε ξανά .
      Άλλαξα και όνομα δικτύου μήπως παίζει ρόλο αυτό.
      Παίζει να ξέρει κανένας παιδιά τι μπορεί να φταίει και να μη συνδέεται;
      Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

New

Ο/H Tasos_c έγραψε:

Επανέρχομαι στο θέμα που είχα με το πρόβλημα σύνδεσης του gateway στο δίκτυο μου .

Δες αν το firewall του router είναι ενεργό και αν ναι απενεργοποίησε το ειδικά αν έχεις ΟΤΕ (πρέπει να καλέσεις τον πάροχο) και δεύτερη κίνηση να αλλάξεις τους DNS και να βάλεις της Google, είχα το ίδιο πρόβλημα όταν πήγα από Vodafone σε Cosmote και αυτό έκανα !!!

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    • New

Wind έχω (πάλι πρέπει να επικοινωνήσω με τον πάροχο;)!
      Επειδή δεν το κατέχω το θέμα με τους DNS μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού για το ασύρματο δίκτυο μου έτσι; Και όταν λες να βάλω της google το 8.8.8.8 ? ;)
    • New

Ο/H Tasos_c έγραψε:

Ναι, παίζει ρόλο το όνομα, αν έχεις ελληνικά ή τίποτα περίεργους χαρακτήρες τότε άλλαξε το, βάλε ένα απλό όνομα με λατινικούς χαρακτήρες, κάνε την σύνδεση και μετά ξαναγύρνα το όνομα σε ό,τι θες.
      Διαφήμιση
    • New

Δεν έχω κάτι περίεργο σε όνομα ! Όνομα σε Λατινικά και 2 3 αριθμούς δίπλα .
      Μπήκα και στο firewall του router και δεν έχει επιλογή για απενεργοποίηση μόνο hight mid και low και από το mid το έβαλα στο low .

Άλλαξα επίσης και το dns από το router και από το κινητό και έβαλα 8.8.8.8 και 8.8.4.4 αλλά και πάλι δεν λέει να συνδεθεί!
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

New

Ο/H Tasos_c έγραψε:

Δεν έχω κάτι περίεργο σε όνομα ! Όνομα σε Λατινικά και 2 3 αριθμούς δίπλα .
      Μπήκα και στο firewall του router και δεν έχει επιλογή για απενεργοποίηση μόνο hight mid και low και από το mid το έβαλα στο low .

Άλλαξα επίσης και το dns από το router και από το κινητό και έβαλα 8.8.8.8 και 8.8.4.4 αλλά και πάλι δεν λέει να συνδεθεί!

Όχι το firewall του router αλλά του παρόχου, για αυτό σου είπα ότι πρέπει να μιλήσεις με τον πάροχο !!!

Sent from my iPad using Tapatalk Pro