Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Κάνε ρεσετ το hub που αγόρασες και στήσε το από την αρχή μήπως έφαγε κανένα σκάλωμα..
    • Τίποτα απολύτως πάλι το έκανα reset με τα πέντε δευτερόλεπτα,
      Τώρα διάβασα ότι υπάρχει τρόπος να το κάνεις και hard reset με δέκα φορές κλικ το κουμπί αλλά δεν το κάνει για κάποιο λόγο
    • Μήπως είναι ελαττωματικό και να το γυρίσεις πισω όσο είναι σε εγγύηση;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kostakislarisa έγραψε:

      Μήπως είναι ελαττωματικό και να το γυρίσεις πισω όσο είναι σε εγγύηση;
      Ναι θα το επιστρέψω το απόγευμα κιόλας όσο είναι μέσα στο doa, γιατί είναι κρίμα χθές το πρωί το αγόρασα.
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Καλησπέρα σε όλους,
      Sorry αν έχει ξαναρωτηθεί αλλά έχει δοκιμάσει κανείς σας το mija thermostat?
      Ή γενικότερα υπάρχει κάποιος θερμοστάτης που να συνεργάζεται με το mi home?

      Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα.
      Έχω το ίδιο θέμα με το παλληκάρι παραπάνω όσο αφορά τα scenes. Ενώ πριν κάποιους μήνες έκανα κανονικά , σήμερα που αγόρασα ένα switch , ενώ πέρασε κανονικά στο mi home , είναι αδύνατο να κάνω scene. Προσπάθησα να κάνω ανάμεσα και σε άλλες συσκευές αλλά ούτε. Παρατήρησε κάνεις αν μετά το τελευταίο update του mi home έχει θέμα με τη δημιουργία scenes?
      Να σημειώσω πως οι παλιές υπάρχουν κανονικά, κ πως εξ αρχής είμαι σε China mainland και γλώσσα default

      Edit:
      Τελικά υπάρχει όντως θέμα με κάποιο update της εφαρμογής τις τελευταίες δύο βδομάδες. Είναι αδύνατη η δημιουργία αυτοματισμού και οι παλιές δε λειτουργούν.
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ποια εκδοση του mi home εχεις?

      Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα και πάλι παιδιά, εμένα τελικά για κάποιο λόγο προχθές πριν το επιστρέψω στον Γερμανό πίσω με άφησε τελικά στο smart switch να προσθέσω έναν αυτοματισμό ώστε να μπορώ να οπλίζω τον συναγερμό.
      Τα έχω καταφέρει πλέον τα έχω βάλει σχετικά σε μία καλή σειρά όλα δεν έχω φτιάξει κάποιο σενάριο ακόμη , απλά όταν λείπουμε από το σπίτι όπως το έχω ρυθμίσει οπλίζω το συναγερμό λειτουργούν όλα και το βράδυ πάλι που πέφτουμε για ύπνο οπλίζω πάλι το συναγερμό ενώ είμαστε μέσα.
      Ρε παιδιά το άλλο το κουφό που συμβαίνει τώρα είναι ότι χωρίς να έχω προγραμματίσει εγώ το συναγερμό με κάποιο πρόγραμμα καθημερινό να οπλίζει παράδειγμα κάποιες συγκεκριμένες ώρες.
      Μπαίνει σε λειτουργία καθημερινά 11:00 το βράδυ από μόνος του και απενεργοποιείται 5:00 το ξημέρωμα.
      Έχετε κάποια ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό και πώς μπορώ να το λύσω?
      Μισό να σας δείξω και ποια έκδοση του mi home έχω.
      Images
      • Screenshot_2022-08-26-17-40-33-05_89ed83f5c7ca8fa2c91fc75c50289338.jpg

        86,09 kB, 1.080×2.400, viewed 34 times
    • Ο,τι κολλήματα και θέμα συγεκριμένα είχα με τα scenes τα έλυσα με απεγκατασταση της εφαρμογής και εγκατάσταση της 7.8.708 που βρήκα με ένα απλό search. Δε ξανακάνω αναβάθμιση μέχρι να δω πως έλυσαν τα θέματα .
      Για αυτό και επέλεξα στο playstore χειροκίνητη εγκατάσταση αναβαθμίσεων σε όλα τα app μου.
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      @BravenGr ψάξε μέσα στο mi Hub ή στα scenes που εχεις κάνει. Από μόνο του δεν οπλίζει το συναγερμό.

      Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα. Για αρκετό καιρό δεν μπορώ να φτιάξω ένα απλό σενάριο ή να διορθώσω κάποιο που ήδη έχω, πατάω if και στο then με ξαναγυρίζει πίσω τρώει κάτι κολλήματα δοκίμασα και σε άλλο κινητό τα ίδια
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Στο if αν σε γυρίσει πίσω, ξαναπατάς if και μετά πάει στο then. To παθαινει τώρα τελευταία.

      Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk