Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Υπάρχει και στο Ευρωπαϊκό mi home απ'ότι βλέπω το gateway 3. Ξέρουμε αν συνδέεται κιόλας Ευρώπη;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Καλησπερα φίλε αν είναι αυτό [19,28€ 45% OFF]Xiaomi Multimode ZigBee 3.0 WIFI Bluetooth Mesh HomeKit Smart Home Gateway Compatible with Xiaomi Zigbee 2.0 Security Alarm Accessories Smart Home from Consumer Electronics on banggood
      JGjAI9F6Scb
      Τότε ναι αυτο έχω και δουλεύει με ρύθμιση Ελλάδα και όχι mainland China.. το μόνο π δεν Μ κάνει είναι να στέλνει push notifications στο δεύτερο κινητό.
    • Επειδή εδώ και καιρό το έχω αφήσει το άθλημα και απλά λειτουργεί το οικοσύστημα, πρόσφατα έστησα για ένα φίλο ένα xiaomi smart home το ευρωπαϊκό και πήγαινε αρκετά καλά.

      Έχει κάνει κανείς μετάβαση από κινέζικο server (chinese gateway) σε ευρωπαϊκό server?

      Έχω στήσει πολύ πράμα και δεν παίζει να στα στήνω πάλι 2-3 φορές για δοκιμή.
    • Ο/H RpMz έγραψε:

      Επειδή εδώ και καιρό το έχω αφήσει το άθλημα και απλά λειτουργεί το οικοσύστημα, πρόσφατα έστησα για ένα φίλο ένα xiaomi smart home το ευρωπαϊκό και πήγαινε αρκετά καλά.

      Έχει κάνει κανείς μετάβαση από κινέζικο server (chinese gateway) σε ευρωπαϊκό server?

      Έχω στήσει πολύ πράμα και δεν παίζει να στα στήνω πάλι 2-3 φορές για δοκιμή.
      Κινέζικο gateway σε ευρωπαϊκό server δεν συνδέεται . ( Εαν αναφέρεσαι στο στρογγυλό που μπαίνει στην μπριζα κατευθείαν )

      Εκτος και αν υπαρχει καμια πατεντα να το μετατρέψουμε

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      μια χαρά συνδέετε.. εκτός αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία μιας κι έχω 3 χρόνια + το gateway (China)

      Sent from my Nokia 9 using Tapatalk
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H ktlk21 έγραψε:

      μια χαρά συνδέετε.. εκτός αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία μιας κι έχω 3 χρόνια + το gateway (China)

      Sent from my Nokia 9 using Tapatalk
      Αναφερεσαι στο κινέζικο gateway που εχει φωτακι γυρω γυρω και σειρήνα ?

      Αυτο συνδέεται σε ευρωπαϊκό server ?

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Versions 1 + 2 δεν νομίζω ότι συνδέονται Ευρώπη... Τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κάποιο να το έχει καταφέρει.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      θυμάμαι ότι το είχα κάνει.. τώρα τι να πω.. Είναι πολλά χρόνια και δεν διακινδυνευω να το κάνω τώρα γτ έχω πολλές συσκευές

      Sent from my Nokia 9 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H ktlk21 έγραψε:

      θυμάμαι ότι το είχα κάνει.. τώρα τι να πω.. Είναι πολλά χρόνια και δεν διακινδυνευω να το κάνω τώρα γτ έχω πολλές συσκευές

      Sent from my Nokia 9 using Tapatalk
      Είχα και το ένα και το δύο και ισχύει ότι λένε τα άλλα παιδιά.
      ΔΕΝ γίνεται για Ευρώπη, τουλάχιστον όχι επίσημα.

      Μόνο με καμία πειραγμενη εφαρμογή ίσως.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • Το στρογγυλό gateway με το φωτάκια και σειρήνα που μπαίνει μπροστά το έχω τρία χρόνια από σκρουτζομαγαζο λογικά όχι ευρωπαϊκό.το έχω σε Ελλάδα ρυθμισμένο και όλο το σετ που έχω. Η διαφορά είναι ότι Μ στέλνει στην ειδοποίηση διαφορετική ώρα από την ελληνική αλλά εάν μπω μέσα στο mi home το official μου δείχνει την σωστή ώρα.δουλευουν όλα ρολόι και από bangood και από σκρουτζομαγαζο και από official αγορές..
      Εγώ δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με τους διαφορετικούς σέρβερ.
      Στη φωτογραφία είναι το setup μου.
      Images
      • Screenshot_2021-01-08-17-46-45-512_com.xiaomi.smarthome.jpg

        539,13 kB, 1.080×2.400, viewed 71 times
    • Ο/H Kataxanas έγραψε:

      Το στρογγυλό gateway με το φωτάκια και σειρήνα που μπαίνει μπροστά το έχω τρία χρόνια από σκρουτζομαγαζο λογικά όχι ευρωπαϊκό.το έχω σε Ελλάδα ρυθμισμένο και όλο το σετ που έχω. Η διαφορά είναι ότι Μ στέλνει στην ειδοποίηση διαφορετική ώρα από την ελληνική αλλά εάν μπω μέσα στο mi home το official μου δείχνει την σωστή ώρα.δουλευουν όλα ρολόι και από bangood και από σκρουτζομαγαζο και από official αγορές..
      Εγώ δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με τους διαφορετικούς σέρβερ.
      Στη φωτογραφία είναι το setup μου.
      Εαν μπαινει στις μπριζες μας χωρις ανταπτορα τοτε ειναι ευρωπαϊκό.



      Sent from my Mi 8 using Tapatalk
    • Ο/H sv1kwz έγραψε:

      Ο/H Kataxanas έγραψε:

      Το στρογγυλό gateway με το φωτάκια και σειρήνα που μπαίνει μπροστά το έχω τρία χρόνια από σκρουτζομαγαζο λογικά όχι ευρωπαϊκό.το έχω σε Ελλάδα ρυθμισμένο και όλο το σετ που έχω. Η διαφορά είναι ότι Μ στέλνει στην ειδοποίηση διαφορετική ώρα από την ελληνική αλλά εάν μπω μέσα στο mi home το official μου δείχνει την σωστή ώρα.δουλευουν όλα ρολόι και από bangood και από σκρουτζομαγαζο και από official αγορές..
      Εγώ δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με τους διαφορετικούς σέρβερ.
      Στη φωτογραφία είναι το setup μου.
      Εαν μπαινει στις μπριζες μας χωρις ανταπτορα τοτε ειναι ευρωπαϊκό.


      Sent from my Mi 8 using Tapatalk
      Σύμφωνοι με αυτό αλλά γιατί τα push notification έρχονται με διαφορετική ώρα απο την δική μας?το zigbee gateway το έχω με ανταπτορα από bangood αλλά και αυτό δουλεύει μια χαρά ρυθμισμένο Ελλάδα. Τι να πω δεν γνωρίζω..
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Έχεις ρυθμίσει timezone μεσα απο την συσκευη ?

      Sent from my Mi 8 using Tapatalk