Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Και το mi gateway?

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Του έχω αφήσει απάνω μόνο ένα διακοπτάκι της Aqara το οποίο ανοιγοκλείνει ένα Yeelight Ceiling Light στο δωμάτιο των παιδιών !!! Στην ουσία παροπλίστηκε και κάθεται εκεί και ως εφεδρικό !!!


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Καλημέρα! Χαίρομαι που υπάρχει λύση αλλά αν η λύση είναι να τα σκάσω ξανά στην Xiaomi για να δουλεύει κάτι που έπρεπε να δουλεύει προτιμώ να το πετάξω και να πάω σε άλλη εταιρία!

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • καλημερα χρονια πολλα
      εχω iphone & apple watch ομως παροτι εχω την εφαρμογη mi home και στο apple watch δεν βλεπω τιποτα


      στην εφαρμογη στο τηλεφωνο δεν εχω κανει αυτο που λεει με το personal center δεν ξερω που το βρισκω αυτο στο τηλεφωνο


      επισης δεν μπορω στην εφαρμογη να προσθεσω devises


      ξερετε τι μπορω να κανω?
    • Διαφήμιση
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Καλημέρα! Χαίρομαι που υπάρχει λύση αλλά αν η λύση είναι να τα σκάσω ξανά στην Xiaomi για να δουλεύει κάτι που έπρεπε να δουλεύει προτιμώ να το πετάξω και να πάω σε άλλη εταιρία!

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Για μένα προσωπικά δεν ήταν λύση αλλά ήταν σκοπός μιας και είμαι Apple user, το σύστημα της Apple ευτυχώς ή δυστυχώς δουλεύει πολύ καλύτερα στο μόνο σημείο που χάνει είναι οι αυτοματισμοί οπότε και πολλές φορές χρησιμοποιώ της Xiaomi και το κακό είναι στην όλη υπόθεση είναι ότι η Xiaomi έχει τέτοια ποικιλία που δεν θα μπορείς να την βρεις πουθενά αλλού και ειδικά σε τέτοιες τιμές οπότε ακόμα κι αν θέλεις να τα πετάξεις και να πας σε άλλη εταιρία είναι πάρα πολύ δύσκολο !!!


      Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Εγώ πάντως στον Κινεζικό έχω απηυδήσει. Θες να ανάψεις φως ή να ενεργοποιήσεις συναγερμό; Ανοίγεις το app, ψήνεις ελληνικό, ανάβεις φώς! Βγαίνεις από το σπίτι ανοίγεις app, κλειδώνεις, πίνεις τον καφέ, ενεργοποιείς συναγερμό, την κάνεις! : D

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Πέρασα πρόσφατα νέο update της Ρομ στο κινητό μου και μετά από wipe cache+dalvik βλέπω να ξεκολλησαν κάποια notifications που δεν έβγαιναν εδώ και μέρες.
      Κάνε μια δοκιμή μήπως αλλάξει κάτι.

      Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
    • MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

      Έχω Mac κι έχω μείνει σε stable δυστυχώς. Που θα μου πάει θα το συνηθίσω παλι. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Sotiris_s έγραψε:

      Ναι το έχω εγώ...
      Εκ των υστέρων είδα ότι μπορεί να κλειδώσει/ξεκλειδώσει μόνο από την μία μεριά...
      Παρ'όλα αυτά πως σου φαίνεται, θα το συνιστούσες;
      Αν και δεν βλέπω να υπάρχει στο Mi Home, υπαρχει αλληλεπίδραση με το gateway στα σενάρια;
    • Είναι στης child device ... Κ γω έψαξα για να βρω πως συνδέεται, αλλά τελικά συνδέεται το ίδιο εύκολα με τις υπόλοιπες συσκευές.
      Κλειδώνει από μέσα με τον κύλινδρο κ από έξω με το κλειδί.
      Συνδέεται με το gateway κ μπορείς να το βάλεις σε όλα τα σενάρια...
      ΠΧ Όταν μπει οτιδήποτε εκτός από το κλειδί του να χτυπήσει συναγερμός...
      Έχει 5 κλειδιά από τα οποία ενεργοποιείς όσα θέλεις... Με τα υπόλοιπα δεν ανοίγει... Σε περίπτωση που χάσεις ένα ...
      Στην εικόνα έχω τα σενάρια που έχει if...
      Εγώ κάτι τέτοιο έψαχνα ...
      Πρώτον πολλές φορές στο τελευταίο δευτερόλεπτο στην κυριολεξία πρόλαβα κ δεν έκλεισα την πόρτα με τα κλειδιά από μέσα , οπότε θα πλήρωνα κάνα 50€ σε κλειδαρά...
      Τώρα έχω δώσει ένα κλειδί έτσι κ αλλιώς στον αδερφό μου οπότε αν ξεχάσω τα κλειδιά μέσα θα ανοίξω με το δικό του...
      Δεύτερον όταν κάποιος προσπαθήσει να παραβιάσει την κλειδαριά να χτυπήσει συναγερμός , πριν μπει....
      Αυτά ... Ότι θέλεις με ρωτάς...
      Images
      • Screenshot_2019-05-08-22-04-56-675_com.xiaomi.smarthome.png

        67,01 kB, 1.080×2.160, viewed 87 times
    • Διαφήμιση
    • Οχι έχει 7 μεγέθη... Μετράς την παλιά η αν δε εφαρμόζει καλά η παλιά , μετράς πόντους από μέσα κ από έξω από τη πόρτα...
      Εγώ πχ πήρα την #1 με περίπου 40mm έξω & 35-39mm μέσα...