Διαφήμιση
Διαφήμιση

MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP μελών:

Έγινε η διανομή 10 νέων XTRV-8.7.10 & ARΩMA ROM (MIUI 10) με Global Source σε όλα τα VIP μέλη μας (μέσω του VIP mail).
    Αν προκύψουν Update και για τις υπόλοιπες συσκευές, θα τις έχετε και αυτές μόλις έχουμε Source από την Xiaomi.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

Εδώ μπορούμε να συνεχίσουμε την κουβέντα του MI HOME για την λειτουργία και όλους τους αισθητήρες/συσκευές, σε συνέχεια του Xiaomi Έξυπνο Σπίτι (Mi Smart Home) 4.1.7 GR - EN

Πλέον μόνο η επίσημη εφαρμογή θα υποστηρίζεται σε αυτό το θέμα.

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0
      ONEPLUS 3T, Stock Android 8.0, Boeffla kernel
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Χαίρομαι που η συζήτηση δεν πήρε τέλος με το κλείδωμα του παλιού συνδέσμου.
      Ακολουθώ και συμμετέχω ...
      Xiaomi Mi4, Gateway, Smart WiFi Socket ZigBee, 3 USB Mini Power Strip, Yeelight RGBW E27 Bulb, Smart Human Body Sensor, Yeelight Smart Light Strip, Aqara Smart Light Switch Wireless, Smart Temperature and Humidity Sensor, Smart Door and Windows Sensor, Universal IR Remote Controller, Mijia Bedside Lamp Bluetooth Control WiFi, Miband 2, Aqara 2B Wall Switch ZigBee Version Controller, Mi Magic Controller, Yeelight Smart LED Ceiling Light, Smart Home Aqara Human Motion Sensor
    • @tinkano ειδα στην υπογραφή σου οτι εχεις το Aqara 2B Wall Switch. Ηταν πολυ μανουρα? Θελω να βαλω στο σπιτι μου (νοικιαζω- εκει ειναι το θεμα)
    • Ο/H kotlid έγραψε:

@tinkano ειδα στην υπογραφή σου οτι εχεις το Aqara 2B Wall Switch. Ηταν πολυ μανουρα? Θελω να βαλω στο σπιτι μου (νοικιαζω- εκει ειναι το θεμα)
      Θα χρειαστείς ηλεκτρολόγο, μπογιατζή και υπομονή αλλά το τελικό αποτέλεσμα σίγουρα θα σε ανταμείψει.
      Και αυτή την απάντηση είχα δώσει στον @Manolis Vest
      "Θα πρέπει πρώτα να ξυλώσεις τον υπάρχον διακόπτη και το κουτί του στην συνέχεια να αγοράσεις κουτί διακόπτη διαστάσεων 86x86x50mm στην συνέχεια να μεγαλώσεις τις διαστάσεις της τρύπας για το κουτί και τέλος να κουμπώσεις τον διακόπτη, διπλό ή μονό δεν παίζει ρόλο."
      Xiaomi Mi4, Gateway, Smart WiFi Socket ZigBee, 3 USB Mini Power Strip, Yeelight RGBW E27 Bulb, Smart Human Body Sensor, Yeelight Smart Light Strip, Aqara Smart Light Switch Wireless, Smart Temperature and Humidity Sensor, Smart Door and Windows Sensor, Universal IR Remote Controller, Mijia Bedside Lamp Bluetooth Control WiFi, Miband 2, Aqara 2B Wall Switch ZigBee Version Controller, Mi Magic Controller, Yeelight Smart LED Ceiling Light, Smart Home Aqara Human Motion Sensor
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Μαλλον θα ψαξω να βρω κουτι διακπτη εξωτερικο οποτε θα το κοτσαρω πανω απο την παλια τρυπα του διακοπτη και θα βαλω τον διακοπτη γιατι λογω ενοικιου δεν μπορω να σκαψω τους τοιχους. Θα προεξεχει ο διακοπτης αλλα δεν με πολυ πειραζει.
    • Ο/H kotlid έγραψε:

Μαλλον θα ψαξω να βρω κουτι διακπτη εξωτερικο οποτε θα το κοτσαρω πανω απο την παλια τρυπα του διακοπτη και θα βαλω τον διακοπτη γιατι λογω ενοικιου δεν μπορω να σκαψω τους τοιχους. Θα προεξεχει ο διακοπτης αλλα δεν με πολυ πειραζει.
      Αν βοηθάει το κουτί που χρησιμοποίησα εγώ είναι αυτό.

Πάντως μετά από τόσα χρόνια και οι μπαταρίες στις σενσορες πόρτας και κίνησης ακόμα δουλεύουν κανονικά.
      Μου κάνει μεγάλη εντύπωση.

Διαφήμιση
    • RASTAVIPER δηλαδή πόσο καιρό είναι ενεργές?
      Επίσης θέλω να προτείνω αν κάποιος γνωρίζει να μας γράψει κάποιον οδηγό τύπου μπαταριών για τους σενσορες και πως αφαιρούνται οι μπαταρίες για να μπουν νέες.
      Ευχαριστώ πολύ.

Εγώ τα έχω από τον Οκτώβριο περίπου του 15 και δεν έχω αλλάξει μπαταρία. Είχα πάρει με προπαραγγελια το πρώτο σετ που είχε κυκλοφορήσει

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    • RE: MI HOME: Γενική συζήτηση, λειτουργίες, πρόσθετα κλπ

Ο/H kotlid έγραψε:

Εγώ τα έχω από τον Οκτώβριο περίπου του 15 και δεν έχω αλλάξει μπαταρία. Είχα πάρει με προπαραγγελια το πρώτο σετ που είχε κυκλοφορήσει

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
      Και εγώ από την αρχή με το πρώτο πακέτο που βγήκε.
      Οπότε αν δεν έχουν τελειώσει οι μπαταρίες σε εμάς, λογικά σε κανέναν δεν έχει χρειαστεί, εκτός αν είχε κάποιος σενσορας πρόβλημα.

Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Τελικα έχει καταφέρει κανείς να βάλει έστω ευρωπαϊκούς ραδιοφωνικούς σταθμούς? Δεν έχω ρούτ. Με τον άλλο τρόπο δεν μπορώ να το καταφέρω.. αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει..