Διαφήμιση

Εξαφανισμένες επαφές

    • Διορθώθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Δυστυχώς δε μπορώ να κάνω backup προς το παρόν καθώς δε μου κάνει την εξαγωγή σε csv file.
      Όσον αφορά τον συγχρονισμό επαφών, το δοκιμάζω και πάλι δεν τις βλέπει.

      Στο ζήτημα της έκδοσης, κατά τη γνώμη σου θα ήταν καλύτερο να βάλω την xtrv/aroma που αναφέρεις, αντί να μείνω με την global?
    • Ο/H Nikoss έγραψε:

      Από χθες που είχα κανονικά τις επαφές μου, μέχρι σήμερα που παρατήρησα πως δεν υπήρχαν, δεν έκανα κάποια ενημέρωση συστήματος ή οποιαδήποτε αντίστοιχη αλλαγή.
      Οι επαφές πως ήρθαν για πρώτη φορά στο τηλέφωνο αφότου το πήρες από Public;


      Ο/H Nikoss έγραψε:

      Εκεί έχει τις επιλογές : Όλες , Μι Λογαριασμός , Καρτέλες Επαφών , Messenger , Google (στο οποίο μου δείχνει 6 άτομα), Εταιρία (το hotmail - στο οποίο μου δείχνει 8 άτομα).
      Ποιος από όλους αυτούς τούς λογαριασμούς είναι τσεκαρισμένος;


      Ο/H Nikoss έγραψε:

      Αυτό προσπάθησα να κάνω αλλά το κολλάει το hotmail.
      Αλλά έχει πόσες ώρες το hotmail μου βγάζει προσωρινό πρόβλημα στο βήμα της εξαγωγής.
      Παίζει να φταίει το hotmail.

      Ούτε εγώ έχω Hotmail για να σου πω πιο πολλά, εξασφάλισε πρώτα ένα buck-up στο hotmail μην χάσεις και αυτά που έχεις εκεί όταν γίνει συγχρονισμός με το τηλέφωνο.
      Η φαντασία είναι πιο σημαντική από την γνώση. Η γνώση είναι περιορισμένη. Η φαντασία περικυκλώνει τον κόσμο.
    • Με όσα διάβασα, μάλλον προς πρόβλημα συγχρονισμού του Hotmail δείχνει, παρά με πρόβλημα της συσκευής...δοκίμασε να αποσυνδέσεις το hotmail και να το περάσεις ξανά :)
    • Διαφήμιση
    • Προσέθεσα τον λογαριασμό του Outlook/Hotmail στο 4χ και ότι είχα συγχρονίστηκε.

      Το όλες πάντα είχα επιλεγμένο.

      Στη βοήθεια του hotmail ανέφερα το πρόβλημα της αδυναμίας εξαγωγής επαφών και περιμένω απάντηση.


      Μπορεί να πω κάτι που δεν ισχύει, αλλά αυτό φοβάμαι τώρα.
      Ενώ υπάρχουν τα πάντα στο hotmail, μήπως με κάποιον νέο συγχρονισμό ας το πούμε "downσυγρονιστούνε" για να ταιριάζουνε με ό,τι υπάρχουν τώρα στη συσκευή.

      =============== Μαρ 4th 2018, 8:34pm ===============
      Παιδιά, βρέθηκε λύση! Και θα αναφέρω τι χρειάστηκε σε περίπτωση που τύχει και σε κάποιον άλλο.

      Λοιπόν, όντως το πρόβλημα δημιουργήθηκε λόγω κάποιας αλλαγής του ίδιου του outlook.Ήταν αδύνατος ο συγχρονισμός με τις επαφές.
      Επίσης δε μπορούσα να κάνω backup από το λαπτοπ και να εξάγω τις επαφές μου σε αρχείο έτσι ώστε να τις εισάγω στο google.
      Η αδυναμία αυτή προέκυπτε από το ότι είχα το outlook μου στα ελληνικά. Με τον firefox κάτι επίσης κολλούσε και δε μπορούσα να αλλάξω πληρως τη γλώσσα στα αγγλικά. Κάποιοι υποφάκελοι δεν άλλαζαν γλώσσα.
      Έτσι, κατέβασα έναν άκυρο browser και έβαλα αγγλικά αντί για ελληνικά, μπήκα στο outlook, το άλλαξα στα αγγλικά, και έτσι μπόρεσε να ολοκληρωθεί η διαδικασία εξαγωγής των επαφών σε αρχείο.
      Οπότε, μπήκα στο gmail , έκανα εισαγωγή το csv αρχείο, συγχρόνισα τη συσκευή μου και πλέον έχω και παλι όλες τις επαφές μέσω του gmail.

      Οπότε, αλλαγή από τη microsoft στις ρυθμίσεις του outlook+ελληνική γλώσσα = τρέξιμο για δύο μέρες. (ό,τι να 'ναι)

      Αλλά ευτυχώς το λύσαμε!<
      Ευχαριστώ τα παιδιά που μπήκαν στον κόπο να με βοηθήσουν.<
      Καλή σας συνέχεια.