Διαφήμιση

Πρόβλημα με hotspot σε redmi 4A

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με hotspot σε redmi 4A

      Καλησπέρα

      Εψαξα στο forum για πρόβλημα με το hotspot για redmi 4A αλλά δεν βρήκα. Βρηκα για άλλα μοντέλα Xiaomi αλλά δεν ξέρω αν οι λύσεις ταιριάζουν και για το δικό μου γιαυτό κάνω αυτή την ερώτηση.
      Εχω 2 sim μια vodafon συμβόλαιο (1η) και μία cosmote καρτοκινητη (2η). Ενώ με την cosmote κάνω hotspot με τα δεδομένα και έχω ίντερνετ σε ένα σταθερό υπολογιστή που έχω σε μια αποθήκη όταν κάνω hotspot με τα δεδομένα της vodafone συμβαίνει το εξής περίεργο. Ενώ ο σταθερός μου υπολ. συνδέεται πάντα ασύρματα δεν έχω ιντερνετ πάντα. Δηλαδή με την vodafone μία ημέρα έχω ιντερνετ μεσω hotspot και 2 με 3 ημέρες δεν έχω. Στο smartphone μου τα δεδομένα μου δουλεύουν πάντα αλλά δεν μεταφέρονται πάντα με το hotspot. Ειναι πρόβλημα της vodafone ή της συσκευής; Στην vodafone που πήρα μου είπαν να κάνω επαναφορά της APN. Το έκανα αλλά πάλι τίποτα. Αν γνωρίζει κάποιος τη λύση παρακαλώ ας μου απαντήσει γιατί στη vodafone εχω αρκετα mb που πάνε χαμένα και αναγκάζομαι να αγοράζω απο την cosmote. Ευχαριστώ
    • Ευχαριστώ φίλε μου για την αμεση απάντηση. Τελικά μετά από πολλες δοκιμες έλυσα το πρόβλημα με ένα περίεργο τρόπο. Τον αναφέρω εδώ μήπως και βοηθήσει και κάποιον άλλο που έχει την ίδια συσκευή.
      Πρώτα επέλεξα να ρυθμίσω τα δεδομένα μου από 4G σε 3G. Το έκανα hotspot αλλα και πάλι δεν είχα ίντερνετ. Αλλαξα πάλι την λήψη δεδομένων σε 2G και με εκπληξη είδα οτι είχα ιντερνετ (πολυ αργο όμως). Χωρίς να κόψω την σύνδεση στο hotspot άλλαξα τα δεδομένα στο κινητό σε 3G και συνέχισα να εχω ίντερνετ. Ελίζω να δουλέψει με αυτό τον τρόπο
    • Διαφήμιση