Διαφήμιση

Πρόβλημα με touch screen Redmi 3 pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με touch screen Redmi 3 pro

      Καλησπέρα σε όλους.
      Έχω ένα Xiaoomi redmi 3 pro από Κίνα εδώ και ενάμιση χρόνο. Έχει κάποια Κινέζικη rom 7.3.5.0 και κλειδωμένο τον bootloader.
      Τον τελευταίο καιρό παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Δεν λειτουργεί το touch στην οθόνη. Αν το φορτίσω και του κάνω reboot μπορεί και να λειτουργήσει για κάποιο διάστημα και μετά πάλι το ίδιο. Η τελευταία μου ενέργεια ήταν να το ανοίξω, να βγάλω τις καλωδιοταινίες της μπαταρίας και της οθόνης και να τις ξαναβάλω. Το κινητό δούλεψε για μια εβδομάδα και μετά πάλι η οθόνη δεν λειτουργεί. Επίσης κάποιες φορές όταν συμβαίνει αυτό δεν αναγνωρίζει και το δακτύλικό αποτύπωμα.
      Απ ότι έψαξα στο internet το θέμα είναι hardware και υπάρχει πρόβλημα με τα ρεύματα και την γείωση αλλά κανείς δεν δίνει κάποια λύση, κάτι που δοκίμασε και πέτυχε ή δεν πέτυχε.
      Υπάρχει κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα; Το αντιμετόπισε;
      Εδώ είναι το link από αντίστοιχο πρόβλημα

      (Σε εμένα δεν λειτουργεί)

      Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
    • Θα μπορούσες να ανεβάσεις μια φώτο με αυτά που δείχνει στο σχετικά με το τηλέφωνο να δούμε ποια ρομ έχεις αλλά και ποια συσκευή ?

      Άνοιξες το θέμα στην κατηγορία της συσκευής redmi 4X ?(