Διαφήμιση

Είστε ευχαριστημένοι από τις ευρυζωνικές υπηρεσίες της Wind (Internet)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενικά η Wind είναι απαράδεκτη. VDSL 50αρι αλλά συμπεριφορά 16αρας. Τρώει μόνιμα σκάλωμα. Δεν έχω wind βέβαια αλλά συνέχεια παλεύω με του ξαδέλφου μου που μένει δίπλα μου.
    • Είστε ευχαριστημένοι από τις ευρυζωνικές υπηρεσίες της Wind (Internet)

      50αρα Vdsl από καμπίνα στο Περιστέρι, συμπεριφορά σαν 50αρα.

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Τραγική η wind στο ίντερνετ. Με το δικό της router 4 mbps με το ζόρι και κάθε μέρα αποσυνδέσεις! Με router παλιό της forthnet, 6mbps στο κέντρο της Αθήνας με 24αρα γραμμή. Δεν ξέρω τι να κάνω, στους γονείς μου (3 στενά πιο πάνω) πιάνει 12mbps.στα 24.
    • @lorenzo81 Οι γονείς σου είναι κάπου 500 μέτρα πιο κοντά στο αστικό κέντρο ;)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Είστε ευχαριστημένοι από τις ευρυζωνικές υπηρεσίες της Wind (Internet)

      @Thracia μακάρι να ήταν αυτό φίλε μου. Στη δίπλα πολυκατοικία (πιο μακριά από μένα σε σχέση με τον ΟΤΕ) φίλος κλειδώνει 13mbps με adsl 24. Έχω παραγγείλει το mi router μπας και δώσει μια ανάσα, βαριέμαι να ξεκινήσω τη διαδικασία να αλλάξω πάροχο και να πληρώσω κερατιάτικα! Αλλά βλέπω 45 mbps και 50 που λένε τα παιδιά κι εμένα το tv box και η 4Κ τηλεόραση περιμένουν να έρθει το μέλλον.

      Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • @lorenzo81
      Μην περιμένεις τίποτα απο το mi router,σε σχέση με την ταχύτητα γιατί δεν είναι modem :mrgreen:

      Ο φίλος σου δεν ξέρεις αν παίρνει απο το ίδιο αστικό κέντρο με εσένα ;)

      Εγώ με 24άρα και 2,5χλμ απόσταση είχα 5+
      Τώρα με vdsl 300 μέτρα απόσταση έχω 50 :thumbsup:
      You may think you can fly - but you better not try
    • Διαφήμιση
    • Καλημερα κ απο εμενα,

      Εχουμε wind πολλα χρονια τωρα , ακομα πριν να απορροφηση τη tellas(ειχαμε τοτε κ μετα γιναμε wind τρομαρα μας).

      Στις αρχες με την 24αρα ειχα πολλα θεματα οταν ειχε γινει η απορροφηση , υψηλα Ping ,αποσυνδεσεις κλπ, μετα απο ενα χρονο υπομονης διορθωθηκε κ επιανα 12-13 απο τα 24 κ ping 100 θεωροντας το ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ για εκεινη την εποχη ασχετως π στον οτε ειχαν 30αρια (ping), anyway. Για αρκετο καιρο ημουν ευχαριστημενος βγαζουν κ το "fast pass" για τα games πεφτει αλλες 20-25 μοναδες το ping οποτε λεω κομπλεδουρα, αλλα ενεργοποιοντας αυτο επεσε το download στα 10...

      Επειτα ερχεται το vdsl, βαζω απ τους πρωτους ταχυτητα καμπανα κ με το fast pass 4.99 κ 49.99 πιανοντας download σε σερβερ της blizard 67 , steam 65 , torrents 50-60 σταθερα αναλογως το ποσο διναν. Το πρωτο εξαμηνο του vdsl ειχα ξανα θεμα με το Ping εχοντας 200+ κ να μαι καθημερινα στο τηλεφωνο με την "τεχνικη υποστηριξη" λεγοντας μ καθε μερα να κανω ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΑΓΜΑ -Βγαλε ολες τις συσκευες-βαλε μονο το ρουτερ-θα καλεσουμε στο κιν να κανουμε μετρησεις-ξανα βαλτα πανω- ξανα μετρησεις- . Εχω καταληξει στο συμπερασμα πως η "τεχνικη υποστηριξη" εχει ενα textbook μπροστα τους με 3-4 πραγματα αμα εισαι μεσα σε αυτα κομπλε αν οχι θα το δει η πραγματικη τεχνικη υποστηριξη κ θα σε καλεσουν.

      Φτανει ο καιρος να κανουμε ανανεωση συμβολαιου(Οκτωβρη του 17), μας παιρνουν για προσφορα η οποια ηταν γελοια, την απορριπτουμε κ περιμενουμε για κατι καλυτερο το οποιο σας γραφω οπως μας το παν "ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΚΕΤΟ Π ΥΠΑΡΧΕΙ". Παμε vodafone αλλαγη γραμμης μας λενε εχουμε vdsl εχουμε το ενα εχουμε το αλλο ναι ναι ναι , κανουμε τα χαρτια για να αλλαξουμε παροχο και τσαααααακ να τη πετιεται πετιεται η "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΚΕΤΟ/ΠΡΟΣΦΟΡΑ" κ απο εκει π μας διναν τ vdsl με σταθερο κτλπ στα 26ε μολις εγινε η αιτηση φορητοτητας μας κανουν προσφορα ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ 16ε το μηνα με τα ιδια πραγματα ! ! ! Και καπου εκει λες με δουλευετε τωρα ετσι ? Τελος παντων ειχαμε θεμα ομηριας απο vodafone ενω ολες οι αιτησεις γιναν στην ωρα π επρεπε συν οτι ηταν κ η αργια του Αγιου Δημητριου κ 28η (ειμαι Θεσσαλονικη) συν οτι ειχαμε προβληματα κ ηταν ατομο οικογενειας στο νοσοκομειο ΟΛΑ ειχαν γινει στην ωρα τους παρολα αυτα μας κρατησαν 20 μερες στη vodafone χωρις vdsl xD .

      Μιλαμε με το τμημα προσφορων για τη προηγουμενη προσφορα με wind μας λεει αφου αλλαξατε παροχο δεν ισχυει η προσφορα γτ ηταν για να μη φυγετε απο εμας...(ΩΡΑΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ VODAFONE!!!) και τι μπορειτε να δωσετε τωρα ρε παιδια ? wind- vdsl50-απεριοριστα κιν/σταθ μπλαμπλαμπλα στα 29ε.... ωραια βαλε αυτο λεμε χαλαλι... παιρνουμε το συμβολαιο 22 Νοεμβρη, υπογραφουμε στελνουμε κ αναμενω ρουτερ κ ενεργοποιηση.. περναν οι μερες καλω στο τμημα, παιδια δεν εχω ρουτερ, δεν εχω vdsl οι μερες περασαν ΤΙ γινεται ???? εεε κυριε εδω φαινεται οτι εχετε συμβολαιο για 24αρα... οχι εχω για 50αρα κ σας στελνω κ το συμβολαιο αμα θελετε... μα μου μα μου.. ξανα στη προωθηση στις 10 Δεκεμβρη δεν υπαρχει πλεον στο συστημα αυτη η προσφορα με τ 29ε δεν μπορουμε να σας το ενεργοποιησουμε γτ δε φαινεται στο συστημα...ενω σε διαφημιση τους ελεγε οτι η προσφορα με το vdsl στα 29ε ισχυε εως 12 Δεκεμβρη αν θυμαμαι καλα. -Ωραια κοπελια και τι κανουμε τωρα ? -Τωρα πατε σε FIBER50 που θα πιανει "ΑΤΟΦΙΟ" 50αρη οχι οπως με το vdsl π ηταν εως 50... -κ ποσο βγαινει αυτο ? -Στα 35ε - Εεεε οχι... εγω δεν θελω να δωσω νταβατζιλικι τα 6ε για δικο σας λαθος... δωσε κατι που να καλυπτει τη διαφορα π θα δωσω στα 2χρονια. -Θα σας καλεσω σε λιγο. Περναει το σε λιγο καλει μετα απο 15 μερες διαπραγματευσεων τελικα καταληξαμε σε 2 ταμπλετ σκουπιδια αξιας 20ε απο public το καθενα αλλα αυτοι τα κοστολογουσαν 50, router technicolor tg789vac v2 στο οποιο εγινε "λαθος" κ μ στειλαν το ζτε το οποιο δν αφησα ετσι ξανακαλεσα κ στειλαν το σωστο κ 2 παγια "δωρο" για να καλυψουν τη διαφορα στα χρηματα...

      Περνανε οι 10 μερες π λενε δν εχω συνδεση.. με τα πολλα η συνδεση εγινε πριν 10 μερες σε "fiber" , ειχαν ρυθμισεις ετοιμες για το ζτε ενω ειχα το techni περνανε 2 μερες χωρις καθολου ιντερνετ για καποιο λογο για να κανουν τις ρυθμισεις κ τλκ το ρουτερ συγχρονισε στα 4.99 up 47.25 down , παιρνω τηλ λεω θελω fast pass κ να δουμε ποσο πιανει η γραμμη γτ η πωλητρια μ ελεγε οτι θα πιανω ΑΤΟΦΙΟ 50αρη με το fiber κ για αυτο το δεχτηκα τελικα... Μ λεει θα το κοιταξουμε.. Την αλλη μερα εγινε το fast pass κ βλεπω το ρουτερ συγχρονιζε στα 4.99up 42.20 down, παιρνω στη "τεχνικη υποστηριξη" μ λενε το κλασσικο οτι λογο fast pass πεφτει η ταχυτητα, ενω πριν με vdsl δν ειχα πτωση. Μ λεει κ το αλλο ο παλικαρος οτι το fiber ειναι ΕΩΣ 50 κ εκει ειναι π φορτωσα παλι κ του ειπα τα της πωλητριας τι επιανα πριν κλπ κ μ - λεει κυριε για πανω απο 35 ειναι αποδεκτο... -ΣΩΠΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ και δεν πηγαινα vodafone/ote με 30αρα να δινω λιγοτερα κ να πιανω ΟΝΤΩΣ 30αρα την οποια μ ειπαν πως αμα δν τη πιανω θα μ επιστρεψουν τα χρηματα πισω ? -Ναι εχετε δικιο ηταν επιλογη σας π ηρθατε σε εμας κ σας ευχαριστουμε. - Ωραια τι μπορω να κανω εγω τωρα τ λεω γτ η ταχυτητα δεν ειναι αυτη που γραφει πανω το συμβολαιο μ γτ εμενα ουτε λεει ΕΩΣ 50 ουτε πανω απο 35 ειναι ΑΠΟΔΕΚΤΟ κ μ ειπαν ΑΤΟΦΙΟ 50αρη οι συνομιλιες ειναι ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΕΝΕΣ εξαλλου. - καλεστε στο τμημα συμβολαιων. και εκει τελειωσε η τεχνικη υποστηριξη κ περιμενω τηλεφωνο απο τη πωλητρια η οποια δε παιζει να παρει ποτε μετα απο ολα αυτα π εχουν γινει απο το Νοεμβρη στανταρακι.

      Εχω 2 ερωτησεις κ σορρυ αμα ειναι οφτοπικ στειλτε μ σε πμ. Μ ειχαν πει στο συμβολαιο οτι θα χω τενχνικη υποστηριξη για τους πρωτους 2 μηνες στο σπιτι, μπορω να τους καλεσω κ να ζητησω να ερθουν να ελεχξουν τις γραμμες του σπιτιου ποσο πιανουν ?
      κ το αλλο ειναι αρχικα μπορω να αλλαξω βροχο ? και αν ναι χρεωνεται ? ξερω πως μπορει να παω σε χειροτερο μπορει κ σε καλυτερο, παιζει να μπορω να το κανω πχ μεχρι να βρω καλυτερο ?

      Αυτη ειναι η Οδυσσεια μου με τη wind σορρυ για την εκθεση αλλα ηθελα κ εγω καπου να τα πω. Καμια εταιρεια δν νομιζω πως ειναι καλη απλα πρεπει να εισαι τυχερος να εχεις καλη γραμμη ειδαλως απλα σε κοροιδευουν χωρις να εχουν ιδεα τι γινεται μεχρι να βαρεθεις να τους καλεις/ενοχλεις.

      Σημειωση: Η Vodafone ενω ολες οι αιτησεις ειχαν γινει εμπροθεσμα κ καλουσαμε στο τμημα ακυρωσεων κλπ το οποιο δν μας καλουσε ποτε πισω ενω μας λεγαν οτι θα μας καλεσουν μας ζητουσε τελη ενεργοποιησης,ρυτρες κλπ 140ε για 20 μερες στο δικτυο τους συν 15-20ε π ηταν ο λογαριασμος, πληρωθηκε ο λογαριασμος εγινε η αλλαγη στη wind ΚΑΙ ΤΟΤΕ μας καλεσαν απο vodafone τμημα ακυρωσεων για να μας ρωτησουν γτ φευγουμε... απιστευτοι. Δεν πληρωσαμε προφανως τα 140 γτ ειχαμε τις αιτησεις με τις ημερομηνιες κ ολα τα αποδεικτικα αμα θελαν ας το πηγαιναν δικαστικα αλλα ελα που δεν το καναν :P , διεγραψαν τα 140 κ μας δωσαν 3-4ε πισω τα οποια μαλλον ειχε γινει ΚΑΙ λαθος στο λογαριασμο. ΤΟΣΟ καλες ειναι οι εταιρειες τηλεπικοινωνιων στο Ελλαδισταν.
    • @k0ut4li4n0s
      Με ότι χαρτιά έχεις και με λίγα λόγια της ταλαιπωρίας σου,καταγγελία στην ΕΕΤΤ ;)

      Κάτι παρόμοιο έπαθα απο Vodafone σε wind και πρέπει να τους έκοψε καλό κουστούμι :D

      Μετα ήταν και οι δύο με συγνωμη, επιστροφές παγίου πίστωση τελών διακοπής κλπ :thumbsup:
      You may think you can fly - but you better not try
    • Το όνομα και μόνο W... X( μου προκαλεί εκνευρισμό. Με όλη την σημασία τις λέξεις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. :thumbdown:
      Οταν σου ερχετε να πληρώσεις εκατοντάδες ευρώ για ίντερνετ το οποίο δεν έχεις κάνει καμιά σύνδεση ίντερνετ ?( και σου λένε ότι είχες ανοιχτα τα δεδομένα του κινητου τότε είναι να γελάς και να κλαις ταυτόχρονος. Περίοδος παροχής υπηρεσιών σε ενα μηνα το 2014.
      Τελικά μετά από τεραστία ταλαιπωρία αφαιρεθηκε το ποσό αλλα δεν αφαιρέθηκε η δυσπιστία μου στην συγκεκριμένη εταιρία. Κάποιοι τα πληρώσανε.
      Από τότε οποιαδήποτε προσφορά και να μου κάνουν ΑΠΟΡΡΊΠΤΕΤΑΙ
      *ΧΑΧΑΧΑ τώρα που ξαναβλέπω τον λογαριασμό γιατί τον έχω κρατήσει αναγράφει το μικρο ποσο των 452 ε. :oops:
      Να μην αναφέρω και ολα τα υπόλοιπα γιατί αν ο παραπάνω φίλος
      k0ut4li4n0s εγραψε μια σελίδα παράπονα ,εγω θα χρειαστώ 30.
      Και μιλάμε πελάτης πάνω από 8 χρόνια.

      Ακομα και αν μου δώσουν 13.500 λεπτά ομιλίας προς ολους και 100 GB internet με 100 ταχύτητα με 1 ευρω δεν τους θέλω . Έχουν εκνευρίσει πάρα πολύ κόσμο σε μια πολύ δύσκολη περίοδο.
    • @stayrosbts επειδή δεν θυμάμαι αν τ ανέφερα παραπάνω ήμουν συνδρομητής στην τελλας που αργότερα την απορρόφησε η wind δλδ είμαι πάνω από 12 χρόνια συνδρομητής

      Τελικά μετά από 2 3 τηλέφωνα στη τεχνική υποστήριξη κ παράπονα, με κάλεσε ένας τεχνικός κ μ έδωσε τις εξής επιλογές ή να αλλάξουμε βρόχο κ είτε πάει σε καλό είτε σε χειρότερο και βλέποντας όμως ΟΤΕ ότι έχω 35 συν το θεωρουν αποδεκτό οπότε το πιο πιθανό να πάω σε χειρότερο Ή το αφήνουμε όπως είναι.

      Εγώ ζήτησα τη τρίτη επιλογή να έρθει τεχνικώς να μ μετρήσει τη γραμμή δωρεάν όπως μ υποσχέθηκαν αλλά προφανώς υπάρχει τρικ ΚΑΙ εκει, άμα θα ερχόταν να μετρήσει θα έπρεπε να γίνει κ αλλαγή βρόχου αναγκαστικά...

      Μετά από αυτή τη συζήτηση τέλος πάντων με τον τεχνικό την άλλη μέρα τ πρωί είχα "ατόφιο" 50αρη. Για την ακρίβεια το ρουτερ συγχρονίζει 49.99 και 5.00

      Και ρωταω εγώ τώρα γτ έπρεπε να περάσω ΌΛΑ ΑΥΤΆ τόσο καιρό για να πάρω αυτά τα οποία είναι αυτονόητα πως θα μ παρείχαν για τα χρήματα που ζητούσαν?
    • Διαφήμιση
    • Τους περιμένω πως και πως...τον άλλο μήνα λήγει το συμβόλαιο μου.
      Και δωρεάν να μου πουν...με 0€ πάγιο...και λεφτά να μου δίνουν κάθε μήνα....ΔΕΝ ξανακάνω το λάθος.
      Ηρθε η ώρα σας αγαπητοί μου...θα γυρίσει ο τροχός...τι νομίζατε? δεν θα περνούσαν ποτέ οι 18 μήνες ?
      Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος.